Skocz do zawartości

BattleBots - walki robotów wróciły do telewizji


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Kto z Was pamięta program Robotica emitowany swego czasu na kanałach grupy Discovery?Słynne, widowiskowe walki robotów przewijały się w latach 1998-2002 na kilku kanałach pod różnymi nazwami. Jedną z najlepszych adaptacji takich rozgrywek była seria BattleBots, która niedawno powróciła do telewizji!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Ja wraz z kumplami, toczyliśmy takie walki robotów dużo wcześniej zanim pojawiły się w Discovery - przebrani w tekturowe pudła z pobliskiego sklepu i uzbrojeni w śmiercionośne patyki- imitujące broń laserową😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

deshipu, ja wiem czy taka szkoda? Przynajmniej walki są bardzo widowiskowe i można się odprężyć niszcząc konstrukcje przeciwnika 🙂 W sumie może to być idealna forma relaksu, dla osób, które zawodowo muszą budować bardziej skomplikowane konstrukcje.

Link do komentarza
Share on other sites

Możemy zrobić identyczną konkurencję ale na mieszą skalę. Wymiary powiedzmy 15x15x15cm i zasada podobnie jak w sumo (zakaz używania palników ,sypania proszków ale za to wirujące części mogą być) To na ringu od sumo i całość zamknięta w klatce z pleksy. Pojazdy to zdalnie sterowane terminatory mające za zadanie zapchać się z ringu. A jeśli nie z ringu to zniszczyć się w drobny mak bądź sprawić by przeciwnik nie mógł się sam poruszać. Wadą było by to że stosowano by metalowe obudowy więc zakazane było by stosowanie pancerza przewodzącego prąd- pozostaną tylko kompozyty. A jeśli dać im możliwość stosowania palników trzeba by zainstalować jakiś wyciąg do ringu. Na pewno znaleźli by się chętni. Nie jest to też mój pomysł a jedynie jego interpretacja ale wydaje mi się że to być może przyszłość konkurencji pokazowych na zawodach robotyki.

Link do komentarza
Share on other sites

No nie wiem, dla mnie dużo ciekawsze jest "uratuj misia" albo nawet tor przeszkód dla robotów kroczących. Nawet mogą być zdalnie sterowane. Przynajmniej widać różnice w jakości robota i oprogramowania, a nie tylko komu się udało mocniejszy silnik kupić.

Link do komentarza
Share on other sites

nanab, tylko, czy wtedy będzie to nadal widowiskowe? Raczej mogłoby wyjść trochę pokracznie, do tego pytanie, czy takie amatorskie autonomiczne konstrukcie mogłyby być wyposażone w broń. Mogłoby być sporo ofiar na etapie testów...

Link do komentarza
Share on other sites

Mamy bardzo wiele konkurencji które pokazują czyj robot lepszy. Niektóre nawet są już oklepane do takiego stopnia że na zawody z tej konkurencji jeżdżą tylko te same osoby a nikogo nowego nie widać. Ale gdyby zrobić konkurencję dla tych -którzy chcieli by się zmierzyć lub zobaczyć walkę na śmierć i życie , jak naj bardziej powinno coś takiego powstać.

[ Dodano: 16-07-2015, 11:16 ]

A tak nawiasem. Doczekamy się??

Link do komentarza
Share on other sites

Na olimpiady i mistrzostwa świata w piłce nożnej też ciągle jeżdżą te same osoby. To dlatego, że wynik uzależniony jest od umiejętności, a te uzależnione są od doświadczenia, treningu i wiedzy w danej dziedzinie.

Dwie kostki metalu stojące naprzeciw siebie i opiekające się miotaczami ognia raczej nie dają dużego pola do popisania się umiejętnościami.

Taki filmowy boks robotów miałby sens wyłącznie jako demonstracja umiejętności boksera, który je "wytrenował", ale to tylko wtedy, jeśli sprzęt byłby porównywalny, a roboty trenowane tak, jak w tym filmie. W przeciwnym wypadku będziesz miał to samo, co w battlebotach albo w formule 1 -- wygrywa tylko jeden rodzaj konstrukcji, a reszta zależy od szczęścia i jakości (ceny) części.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.