Skocz do zawartości

Jakie studia ?


bridzysta

Pomocna odpowiedź

Witam 🙂

Od września będę (tak myślę 🙂 ) studentem AGH, tylko nie wiem jaki kierunek wybrać:

- elektronika

- mechatronika

- mechanika i budowa maszyn

Co polecacie ? Co odradzacie ? Po czym jest praca ? Po czym nie ma pracy ? Jakie zarobki ? Czy trudno sie utrzymac ?

Link do komentarza
Share on other sites

bridzysta, ja to z dłuższej perspektywy odradzałbym całe studia 😃

Wybór na podstawie nazwy kierunku to duży błąd, wczytaj się w programy poszczególnych kierunków z danego przedmiotu i zobacz, co Cie interesuje najbardziej. Dobrze podpytać też starszych kolegów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

ja to z dłuższej perspektywy odradzałbym całe studia

no może trochę za ostro ujęte 😃 ale prawda jest taka że bez papiera z uczelni to zarobków wielkich nie będzie. Prawda jest taka że taki papier w dzisiejszych czasach trzeba mieć najlepiej ze studiów technicznych. Studia pokazują kierunek i technologie z przed 50-ciu lat. No chyba, że się załapiesz do jakiejś Japońskiej szkoły, ale tam trzeba płacić i to sporo.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli studia wybierasz wykorzystując głównie kryterium "Po czym jest praca, jakie zarobki" to nawet najbardziej wypasione studia nie pomogą.

Wybierz to, co Cię interesuje.

Ja na AGH nie studiuję, więc o tych konkretnie studiach nic nie napiszę, ale można powiedzieć, że generalnie mechatronika jest połączeniem dwóch pozostałych kierunków, które wymieniłeś. Oczywiście obarczone jest to tym, że na mchtr niektóre sprawy i zagadnienia są poruszane mniej dokładnie itd., no ale to sam musisz zdecydować co bardziej się przyda, co możesz zgłębić sam, a co jest wiedzą trudno dostępną/skomplikowaną i wymaga bezpośredniego wyjaśnienia na wykładach/zajęciach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam 🙂

Od września będę (tak myślę 🙂 ) studentem AGH, tylko nie wiem jaki kierunek wybrać:

- elektronika

- mechatronika

- mechanika i budowa maszyn

Co polecacie ? Co odradzacie ? Po czym jest praca ? Po czym nie ma pracy ? Jakie zarobki ? Czy trudno sie utrzymac ?

Najprędzej pracę chyba znajdziesz po elektronice. Chociaż teraz jak się nie ma znajomości to i dobre studia nie pomogą.

Link do komentarza
Share on other sites

Chociaż teraz jak się nie ma znajomości to i dobre studia nie pomogą.

Nie wiem jak studia, ale umiejętności na pewno pomogą znaleźć pracę. Fakt faktem, że znajomości również, ale nie wiadomo jak długo w takiej pracy popracujesz jeśli nie masz odpowiednich umiejętności lub nie uczysz się wystarczająco szybko.

Link do komentarza
Share on other sites

A ja mam pytanie nie tyle o kierunek, bo to niekoniecznie związane z tematyką forum, ale bardziej o uczelnię - czy są tu może jacyś absolwenci uczelni Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Aleja Grunwaldzka 238A, Gdańsk i mogliby mi coś podpowiedzieć na temat tego czy warto się tam wybierać? Myślę o inżynierii zarządzania - może ktoś coś by wiedział konkretnie o tym jacy są wykładowcy i czy program rzeczywiście jest dobry?

Link do komentarza
Share on other sites

Najlepiej przy wyborze studiów, podpytać osoby które studiowały na danym kierunku na tej konkretnej uczelni. Takie informacje z pierwszej ręki będą najbardziej przydatne i obiektywne. Oczywiście wczytanie się w program studiów jest niezbędne.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja pracuję jako automatyk na utrzymaniu ruchu w dużej międzynarodowej firmie, skończyłem automatykę i robotykę. Wielkich pieniędzy z takiej pracy nie ma chyba że poświęcisz życie osobiste i spędzisz kilka lat na walizkach uruchamiając roboty i maszyny. Z perspektywy czasu poleciłbym raczej informatykę i coś na pograniczu systemów embedded, programowania urządzeń mobilnych. Tam zarobki są o wiele lepsze, szczególnie jeśli dobrze czujesz się w językach obiektowych jak C#, JAVA itd. Co do znajomych którzy równolegle studiowali mechanikę i budowę maszyn to większość pracuje jako konstruktorzy i jeśli cenisz sobie jednostajną pracę za biurkiem czasem przez wiele lat przy jednej aplikacji to czemu nie 🙂. Tak czy siak Treker ma rację, liczą się głównie umiejętności które nabędziesz sam szkoły aktualnie poza kilkoma wyjątkami marnie przygotowują do zawodu....

Link do komentarza
Share on other sites

ja mam znajomego po studiach z automatyki i robotyki, ma fajną pracę, projektuje maszyny do produkcji, zainteresowało mnie to i zaczynam rozglądać się za wymaganiami, jak wygląda edukacja, jakie przedmioty itp no i muszę odpowiedzieć sobie na pytanie czy tam rade?! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

ja mam znajomego po studiach z automatyki i robotyki, ma fajną pracę, projektuje maszyny do produkcji, zainteresowało mnie to i zaczynam rozglądać się za wymaganiami, jak wygląda edukacja, jakie przedmioty itp no i muszę odpowiedzieć sobie na pytanie czy tam rade?! 🙂

Przede wszystkim mechanika pod każdą postacią, czyli dość skomplikowana fizyka jakby nie było. No i matematyka. To są podstawowe przedmioty na kierunkach inż, a na MBM szczególnie ważne.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.