Skocz do zawarto┼Ťci
bridzysta

Jakie studia ?

Pomocna odpowied┼║

Witam ­čÖé

Od wrze┼Ťnia b─Öd─Ö (tak my┼Ťl─Ö ­čÖé ) studentem AGH, tylko nie wiem jaki kierunek wybra─ç:

- elektronika

- mechatronika

- mechanika i budowa maszyn

Co polecacie ? Co odradzacie ? Po czym jest praca ? Po czym nie ma pracy ? Jakie zarobki ? Czy trudno sie utrzymac ?

Udost─Öpnij ten post

bridzysta, ja to z d┼éu┼╝szej perspektywy odradza┼ébym ca┼ée studia ­čśâ

Wyb├│r na podstawie nazwy kierunku to du┼╝y b┼é─ůd, wczytaj si─Ö w programy poszczeg├│lnych kierunk├│w z danego przedmiotu i zobacz, co Cie interesuje najbardziej. Dobrze podpyta─ç te┼╝ starszych koleg├│w ­čÖé

Udost─Öpnij ten post

ja to z dłuższej perspektywy odradzałbym całe studia

no mo┼╝e troch─Ö za ostro uj─Öte ­čśâ ale prawda jest taka ┼╝e bez papiera z uczelni to zarobk├│w wielkich nie b─Ödzie. Prawda jest taka ┼╝e taki papier w dzisiejszych czasach trzeba mie─ç najlepiej ze studi├│w technicznych. Studia pokazuj─ů kierunek i technologie z przed 50-ciu lat. No chyba, ┼╝e si─Ö za┼éapiesz do jakiej┼Ť Japo┼äskiej szko┼éy, ale tam trzeba p┼éaci─ç i to sporo.

Udost─Öpnij ten post

Je┼╝eli studia wybierasz wykorzystuj─ůc g┼é├│wnie kryterium "Po czym jest praca, jakie zarobki" to nawet najbardziej wypasione studia nie pomog─ů.

Wybierz to, co Ci─Ö interesuje.

Ja na AGH nie studiuj─Ö, wi─Öc o tych konkretnie studiach nic nie napisz─Ö, ale mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e generalnie mechatronika jest po┼é─ůczeniem dw├│ch pozosta┼éych kierunk├│w, kt├│re wymieni┼ée┼Ť. Oczywi┼Ťcie obarczone jest to tym, ┼╝e na mchtr niekt├│re sprawy i zagadnienia s─ů poruszane mniej dok┼éadnie itd., no ale to sam musisz zdecydowa─ç co bardziej si─Ö przyda, co mo┼╝esz zg┼é─Öbi─ç sam, a co jest wiedz─ů trudno dost─Öpn─ů/skomplikowan─ů i wymaga bezpo┼Ťredniego wyja┼Ťnienia na wyk┼éadach/zaj─Öciach.

Udost─Öpnij ten post

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Szukasz producenta PCB? Sprawd┼║ firm─Ö JLCPCB. Dlaczego warto?
┬á┬á ÔÇó Prototypy PCB 2-warstwowe za 2$ (gotowe w 24 godziny)
┬á┬á ÔÇó Prototypy PCB 4-warstwowe za 5$
┬á┬á ÔÇó Monta┼╝ SMT od 7$
┬á┬á ÔÇó Produkcja w profesjonalnej fabryce (zobacz film)
Sprawd┼║ te┼╝ ┬╗ Jak powstaje PCB? Wycieczka po fabryce

Musisz pomy┼Ťle─ç w czym si─Ö najbardziej odnajdziesz, nic na si┼é─Ö­čśë

Udost─Öpnij ten post

Witam ­čÖé

Od wrze┼Ťnia b─Öd─Ö (tak my┼Ťl─Ö ­čÖé ) studentem AGH, tylko nie wiem jaki kierunek wybra─ç:

- elektronika

- mechatronika

- mechanika i budowa maszyn

Co polecacie ? Co odradzacie ? Po czym jest praca ? Po czym nie ma pracy ? Jakie zarobki ? Czy trudno sie utrzymac ?

Najpr─Ödzej prac─Ö chyba znajdziesz po elektronice. Chocia┼╝ teraz jak si─Ö nie ma znajomo┼Ťci to i dobre studia nie pomog─ů.

Udost─Öpnij ten post

Chocia┼╝ teraz jak si─Ö nie ma znajomo┼Ťci to i dobre studia nie pomog─ů.

Nie wiem jak studia, ale umiej─Ötno┼Ťci na pewno pomog─ů znale┼║─ç prac─Ö. Fakt faktem, ┼╝e znajomo┼Ťci r├│wnie┼╝, ale nie wiadomo jak d┼éugo w takiej pracy popracujesz je┼Ťli nie masz odpowiednich umiej─Ötno┼Ťci lub nie uczysz si─Ö wystarczaj─ůco szybko.

Udost─Öpnij ten post

A ja mam pytanie nie tyle o kierunek, bo to niekoniecznie zwi─ůzane z tematyk─ů forum, ale bardziej o uczelni─Ö - czy s─ů tu mo┼╝e jacy┼Ť absolwenci uczelni Wy┼╝sza Szko┼éa Bankowa w Gda┼äsku, Aleja Grunwaldzka 238A, Gda┼äsk i mogliby mi co┼Ť podpowiedzie─ç na temat tego czy warto si─Ö tam wybiera─ç? My┼Ťl─Ö o in┼╝ynierii zarz─ůdzania - mo┼╝e kto┼Ť co┼Ť by wiedzia┼é konkretnie o tym jacy s─ů wyk┼éadowcy i czy program rzeczywi┼Ťcie jest dobry?

Udost─Öpnij ten post

mechanika i budowa maszyn to bardzo trudny kierunek ale warty ukończenia

Udost─Öpnij ten post

Najlepiej przy wyborze studi├│w, podpyta─ç osoby kt├│re studiowa┼éy na danym kierunku na tej konkretnej uczelni. Takie informacje z pierwszej r─Öki b─Öd─ů najbardziej przydatne i obiektywne. Oczywi┼Ťcie wczytanie si─Ö w program studi├│w jest niezb─Ödne.

Udost─Öpnij ten post

Mechanika i budowa maszyn dobrze przygotowuje do zawodu in┼╝yniera ­čśë

Udost─Öpnij ten post

Ja pracuj─Ö jako automatyk na utrzymaniu ruchu w du┼╝ej mi─Ödzynarodowej firmie, sko┼äczy┼éem automatyk─Ö i robotyk─Ö. Wielkich pieni─Ödzy z takiej pracy nie ma chyba ┼╝e po┼Ťwi─Öcisz ┼╝ycie osobiste i sp─Ödzisz kilka lat na walizkach uruchamiaj─ůc roboty i maszyny. Z perspektywy czasu poleci┼ébym raczej informatyk─Ö i co┼Ť na pograniczu system├│w embedded, programowania urz─ůdze┼ä mobilnych. Tam zarobki s─ů o wiele lepsze, szczeg├│lnie je┼Ťli dobrze czujesz si─Ö w j─Özykach obiektowych jak C#, JAVA itd. Co do znajomych kt├│rzy r├│wnolegle studiowali mechanik─Ö i budow─Ö maszyn to wi─Ökszo┼Ť─ç pracuje jako konstruktorzy i je┼Ťli cenisz sobie jednostajn─ů prac─Ö za biurkiem czasem przez wiele lat przy jednej aplikacji to czemu nie ­čÖé. Tak czy siak Treker ma racj─Ö, licz─ů si─Ö g┼é├│wnie umiej─Ötno┼Ťci kt├│re nab─Ödziesz sam szko┼éy aktualnie poza kilkoma wyj─ůtkami marnie przygotowuj─ů do zawodu....

Udost─Öpnij ten post

ja mam znajomego po studiach z automatyki i robotyki, ma fajn─ů prac─Ö, projektuje maszyny do produkcji, zainteresowa┼éo mnie to i zaczynam rozgl─ůda─ç si─Ö za wymaganiami, jak wygl─ůda edukacja, jakie przedmioty itp no i musz─Ö odpowiedzie─ç sobie na pytanie czy tam rade?! ­čÖé

Udost─Öpnij ten post

ja mam znajomego po studiach z automatyki i robotyki, ma fajn─ů prac─Ö, projektuje maszyny do produkcji, zainteresowa┼éo mnie to i zaczynam rozgl─ůda─ç si─Ö za wymaganiami, jak wygl─ůda edukacja, jakie przedmioty itp no i musz─Ö odpowiedzie─ç sobie na pytanie czy tam rade?! ­čÖé

Przede wszystkim mechanika pod ka┼╝d─ů┬ápostaci─ů, czyli do┼Ť─ç skomplikowana fizyka jakby nie by┼éo. No i matematyka. To s─ů podstawowe przedmioty na kierunkach in┼╝, a na MBM szczeg├│lnie wa┼╝ne.

Udost─Öpnij ten post

Mechanika i budowa maszyn to jeden z najlepszych kierunk├│w. Osobi┼Ťcie mog─Ö poleci─ç, ale te┼╝ zapewni─ç, ┼╝e ┼éatwo nie b─Ödzie.

Udost─Öpnij ten post

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i monta┼╝ PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
┬á┬á ÔÇó Darmowe p┼éytki dla studentów i projektów non-profit
┬á┬á ÔÇó Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
┬á┬á ÔÇó Us┼éuga projektowania PCB na zlecenie
┬á┬á ÔÇó Monta┼╝ PCB od 30$ + bezp┼éatna dostawa i szablony
┬á┬á ÔÇó Darmowe narz─Ödzie do podgl─ůdu plików Gerber
Zobacz r├│wnie┼╝ ┬╗ Film z fabryki PCBWay

Anonim
Ten temat został zamknięty.

• Utw├│rz nowe...