Skocz do zawartości

Ktore Arduino wybrac


Andre

Pomocna odpowiedź

Podróbki Open Hardware. Dobre.

Tylko jak wykonujesz płytkę identyczną do oryginalnego Arduino oraz nakładasz zastrzeżone znaki towarowe, to już jest podróbka 🙂 Trzeba rozgraniczać czym jest open hardware, a czym zarabianie na oszustwie...

Link do komentarza
Share on other sites

Chumanista, to co innego. Płytki, które kupiłem testowo wyglądają dokładnie jak oryginalne Arduino - nawet zrobiono je we Włoszech ponoć, a wysyłka prosto z Chin...

Link do komentarza
Share on other sites

Na zdjęciach nie mają nigdzie napisu Arduino: http://www.aliexpress.com/item/high-quality-UNO-R3-MEGA328P-for-Arduino-UNO-R3-NO-USB-CABLE/1986980366.html

Zamówiłem, jak przyjdzie zrobię zdjęcia.

No i do tego ma dodatkowe piny których "prawdziwe" nie ma. No i używa dedykowanego układu do USB-UART a nie Atmegi z softowym USB.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W pełni się zgadzam. No i mają dodatkową linię otworów przy żeńskich goldpinach, bardzo mi się to podoba. Zastanawia mnie dlaczego Arduino.cc zmienili dedykowany chip USB-UART na ATmegę 8. Może z powodu afery z fałszywkami FTDI?

Link do komentarza
Share on other sites

Na sam początek najlepiej jest sobie wybrać arduino uno nie ma takich problemów niż z leonardo (jeśli będziesz się bawił siecią ethernet strony serwery itp.). Potem warto jest warto zainwestować w mini lub pro mini. Są małe, wymagają programatora ale w robotach mini sumo lub LF są idealne sam miałem mini (klon) w mini sumo jakoś nie narzekałem na arduino nawet przeciwnie byłem za, ponieważ ma wbudowany stabilizator, kwarc, kondzesatory. Do nauki wystarczy uno (klon) z sklepu telmal na allegro.

Link do komentarza
Share on other sites

Do bawienia się sieciami to ja bym jednak polecił coś mocniejszego od Arduino. Albo coś dedykowanego do sieci, jak ESP8266, albo coś, na czym już działa Linux, jak na przykład VoCore, albo nawet Raspberry Pi.

Podłączanie shielda z obsługą sieci do Arduino to troche jak holowanie tira mopedem. Niby się da, ale procesor na tej drugiej płytce jest 100 mocniejszy, więc po co nam tam to Arduino?

Link do komentarza
Share on other sites

Do bawienia się sieciami to ja bym jednak polecił coś mocniejszego od Arduino. Albo coś dedykowanego do sieci, jak ESP8266, albo coś, na czym już działa Linux, jak na przykład VoCore, albo nawet Raspberry Pi.

Podłączanie shielda z obsługą sieci do Arduino to troche jak holowanie tira mopedem. Niby się da, ale procesor na tej drugiej płytce jest 100 mocniejszy, więc po co nam tam to Arduino?

W sumie racja ARM jest mocniejszy niż AVR.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.