Skocz do zawartości

Arduino a drukarka termiczna na RS232


aston729

Pomocna odpowiedź

Mam taki problem(pytanie, czy to w ogóle ma szansę ruszyć). Posiadam drukarkę termiczną, która służyła kiedyś do drukowania czasów z chronometru. Zakupiłem przejściówkę TTL<->RS232. Jednak gdy podłączę ją do odpowiednich pinów w arduino i otworze serial monitor (oczywiście ustawiona odpowiednia prędkość transmisji) to drukarka nie daje oznak życia. Dodam, że gdy podłączę chronometr przez tę samą przejściówkę to w serial monitorze jestem w stanie zobaczyć to samo co normalnie było przesyłane na drukarkę gdy ta była do tego chronometru podłączona.

Podsumowując: kupiłem przejściówkę i umiem odbierać sygnał wysyłany do niej jednak gdy ja mam coś przez nią nadać to nie daje to efektu

Zrobiłem coś takiego: podłączyłem usb-->arduino-->zakupiona przejściówka TTL-RS232->przejsciówka rs232 usb-->kolejne usb

uruchomiłem 2 razy program arduino i dwa serial monitory, wiadomości przechodzą...także to nie wina przejściówki...dziwna sytuacja

Link do komentarza
Share on other sites

aston729, trochę mało szczegółów. Możesz podać co to konkretnie za drukarka?

Czy jest sprawna na 100%? Jeśli tak, to czy podłączając ją przez przejściówkę do komputera możesz wysyłając z niego odpowiednie dane sterować drukarką?

Link do komentarza
Share on other sites

Typowe problemy z RS232 to po pierwsze prędkości - upewnij się, że Arduino wysyła z odpowiednią prędkością. Drugi problem to linie RX<->TX. Kabelek musi być skrosowany, tak żeby to co wychodzi z arduino (TX) docierało do linii odbierania (RX) drukarki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Próbowałem również zmienić RX z TX - bez skutku

Dużo czasu nad tym spędziłem próbując różne opcje, dlatego postanowiłem zapytać na forum czy ktoś nie wpadnie na coś co mogłem pominąć...

Np. coś takiego:

void setup() {
Serial.begin(9600);
}

void loop(){
  Serial.println("test");
   delay(1000);

}

próbowałem też z Serial.print i dodać \n

Link do komentarza
Share on other sites

Nie programuję Arduino, ale z tego co widzę w manualu to pojedyńcze znaki wysyła się tak:

Serial.write(0x1B);
Serial.write(0x40);

Nie wiem czy HEX można tak wpisywać w Arduino. Gdyby nie działało spróbuj z wartościami w systemie dzięsiętnym.

Serial.write(27);
Serial.write(64);
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.