Skocz do zawartości

Tworzenie SIECI NEURONOWEJ na - Raspberry Pi


admunt1

Pomocna odpowiedź

Masz na myśli, że każde oprogramowanie do sieci neuronowych z Linuxa działa na Raspberry Pi ?

Podaj przykłady programów do sieci, aby ocenić czy są leprze od tych, które można uruchomić na laptopie?

Link do komentarza
Share on other sites

Nic takiego nie napisałem. Na pewno nie są "lepsze", bo na laptopie uruchomisz (prawie) każdy program, który działa na Raspberry Pi. W zasadzie w drugą stronę w dużym stopniu też, chyba, ze akurat sobie wymyślisz coś z dużymi wymaganiami albo pod Windowsa.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jaki polecasz program to tworzenia sieci neuronowych ?

Może znasz taki, który współpracuje z Matlabem.

Wiesz coś na temat algorytmów uczenia sieci ze sprzężeniem zwrotnym ?

Długooo... szukałem w google ale bez konkretów.

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście się bawiłem tym pobieżnie i wszystko sobie sam pisałem w Pythonie. Ale generalnie to to ma bardzo małe zastosowanie, więc za głęboko nie wchodziłem. Są w sieci bardzo dobre materiały, poszukaj o "deep learning". Gotowych programów raczej ciężko szukać, bo każde zagadnienie będzie zupełnie inne. Jaki problem próbujesz rozwiązać? Zapewne będzie miał dużo lepsze rozwiązanie "normalne".

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba można zainstalować Matlaba / Simulinka na Raspberry.

Co o tym sądzisz:

http://www.mathworks.com/hardware-support/raspberry-pi-simulink.html

https://learn.adafruit.com/how-to-use-matlab-and-simulink-with-raspberry-pi/set-up-matlab-and-simulink-support-package-for-raspberry-pi

A masz pomysł jak można z Raspberry wyciągnąć mierzalne na oscyloskopie przebiegi czasowe ??

Mam na myśli takie same jak z Simulinka np. z Shopa.

Myślę, że można przebieg czasowy pobrać z wyjścia AUDIO z Raspberry aby dało zmierzyć się go na oscyloskopie tylko jak to oprogramować ; ) ?

Link do komentarza
Share on other sites

A masz pomysł jak można z Raspberry wyciągnąć mierzalne na oscyloskopie przebiegi czasowe ??

Mam na myśli takie same jak z Simulinka np. z Shopa.

Przez GPIO?

Platform Support:

Available on 32-bit and 64-bit Microsoft® Windows® and 64-bit Mac OS X.

Click Next and in the configure network screen, select Direct connection to host computer (to follow along with this tutorial).

Sądzę że nie przeczytałeś tego co zalinkowałeś, a tylko wkleiłeś wyniki z Google.

Link do komentarza
Share on other sites

Co masz myśli Chumanista: Przez GPIO?

Jak to zrobić ?

Ogólnie to potrzebuje zmierzyć na prawdziwym oscyloskopie sygnały (przebiegi czasowe) wytworzone na Raspberry Pi z zainstalowanym Matlabem.

Przyznaje, że jestem zielony w temacie 😉 jak zauważyłeś : )

Link do komentarza
Share on other sites

OK. Już rozumiem.

Jednak Raspberry PI ma swoje ograniczenia.

A znasz inny program, który odczytuje układy w Simulinku, który działa na Raspberry ?

Deshipu wspominał o Mathematica: http://www.wolfram.com/raspberry-pi/ ?

Czy on współpracuje z Simulinkiem ? i z jego toolboxami ?

Potrzebuje mieć na wyjściu Raspberry przebiegi czasowe, które można zmierzyć oscyloskopem.

Link do komentarza
Share on other sites

Na interfejsach HDMI, USB i LAN masz "przebiegi czasowe" które możesz spokojnie zmierzyć dobrym oscyloskopem 🙂

Jeżeli myślisz o sygnałach wygenerowanych "własnoręcznie" np. w postaci ciągów liczb, to jeśli sygnał mieści się w pasmie akustycznym to przekonwertuj go na plik WAV i wyślij czymkolwiek na wyjście audio. To dobry DAC z filtrami rekonstrukcyjnymi i kilkoma prędkościami taktowania, ale nie przenosi składowej stałej (co tam masz za sygnały?) no i nic wyżej niż kilkanaście kHz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.