Skocz do zawartości

Kamerka + raspberry pie + inne.


pawlo896

Pomocna odpowiedź

Witam,

Sam nie wiem w jakiej kategorii to dodać ale potrzebuję jakiegoś taniego monitoringu w małym domku. Miała by to być jakaś kamerka lub może dwie i do tego pewno jakiś komputer z dyskiem twardym. Zastanawiam się czy dało by radę to ze sobą połączyć i ile by to mogło kosztować. Może ktoś coś podobnego kombinował lub może są jakieś gotowe już rozwiązania?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli potrzebuję mleko i zastanawiam się ile dziś może kosztować, idę do spożywczaka na rogu i sprawdzam lub kupuję. W ostateczności odpalam tablet i sprawdzam na alma24.pl lub w jakimkolwiek innym markecie.

Nie przyszedł Ci czasem do głowy podobny pomysł?

http://www.napad.pl/

http://www.eltrox.pl/

https://www.montersi.pl/

https://www.rettpol.com.pl/

plus milion podobnych sklepów lub aukcje.

Uwaga: Powyższy post zawiera lokowanie produktu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba trochę to źle ująłem w poście w stosunku do tematu.

Dzięki za linki. Dowiedziałem się, że za 1 kamerkę + jakieś urządzenie i dysk musiałbym zapłacić 1000 zł. Trochę przesadzone tym bardziej, że mogli by ten sprzęt ukraść razem z resztą rzeczy, które znajdują się w tym domku.

Za kamerkę najtańszą można kupić za 200 zł i do tego jakiś dysk.

Chodzi mi o połączenie tego może za pomocą raspberry pie ale nie wiem czy da się coś takiego zrobić.

Pewno będzie potrzeba do tego coś jeszcze i jakiegoś oprogramowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeśli wciąż Cię to nurtuje, odpowiadam: tak, można taki zestaw stworzyć. malina+kamera+dysk+karta SD+zasilacz=nagrywarka obrazu

Do uruchomienia i napisania kodu będziesz także potrzebował komputera z ethernetem (przez SSH) lub monitora HDMI lub composit, klawiatury i ew. myszy. Jako że w domkach często nie ma prądu, zalecałbym jeszcze jakieś podtrzymanie zasilania (UPS?) i prostą telemetrię czyli modem GSM nadający SMSy typu "właśnie odłączyli prąd", "właśnie wyłamali drzwi", "straciłem sygnał z kamery", "ktoś grzebie przy zasila..." itd. Z doświadczenia kolegów którzy zakładali takie rzeczy na swoich działkach wiem, że takie systemy nie mogą być zabawkami zrobionymi w tekturowych pudełeczkach i powiązanych sznureczkami. Muszą pracować w nieogrzewanych pomieszczeniach a więc od -20°C w zimę do +50°C w lato, muszą być w miarę inteligentne a przede wszystkim dobrze schowane i "zintegrowane" z wystrojem domku. Złodzieje nie są głupi i jako pierwsze niszczą wszelkie alarmy, kamerki itp. zabawki. A czego nie mogą skopać butem, po prostu zabierają. Nie ostają się nawet profesjonalne (i naprawdę drogie), automatyczne kamery z wideoczyjnikami ruchu, PIR i innymi wynalazkami wieszane wysoko na drzewach. Albo tam wejdą, albo zużyją wszystkie kamienie z okolicy żeby zniszczyć urządzenie i bezkarnie ukraść leżak, radio, dwa koce i oczywiście miedziane przewody ze ścian.

A teraz Ty odpowiedz dlaczego nie szukasz na stronach poświęconych Raspberry Pi (bo tak się ten komputerek nazywa)? Przecież to chyba narzucające się rozwiązanie. Masz tam i o kamerach i o aplikacjach. Albo zapłacisz za gotowca (i to włożona tam przez kogoś wiedza kosztuje) albo stracić czas na próby dowiedzenia się jak to zrobić samodzielnie. Sądząc z poziomu pytania potrzebujesz prowadzenia za rękę, gotowych linków do pasujących elementów i na dokładkę gotowej aplikacji, czy tak?

Acha, i zastanów się co z ew. nagraniami zrobisz. Przecież zwykle okradają miejscowi którzy dokładnie wiedzą kiedy przyjeżdżasz a kiedy domek stoi pusty przez tydzień. Pójdziesz z tym na policję (miejscową) czy będziesz wieczorami oglądał przy kolacji?

Link do komentarza
Share on other sites

marek1707, No to wiem już wszystko aż za dużo. 🙂

Co do tego domku to nie tylko ja szukam jakiegoś zabezpieczenia przez złodziejami ale i sąsiedzi posiadający podobne domki nad jeziorem. Jak był śnieg i zaspy to trudno było komukolwiek tam dotrzeć a teraz kręcą się jacyś ludzie. Już nie wspomnę o tym, że starszym sąsiadom telewizor i inne sprzęty wynosiłem do samochodu bo się bali, że rozkradną. 🙂 Moim zdaniem to lepiej by było jakiś płot walnąć do o koła tych działek ale jak to w Polsce każdy na własną rękę woli działać. Trzeba wymyślić coś lub wszystko przetransportować do domu. 🙂

A co do odczytywania filmu z kamery to bym wrzucał na YT lub inne miejsce tak jak jeden koleś w Sopocie na jednej z ulic ma kamerkę i nawet prosi o to aby się uśmiechnąć. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.