Skocz do zawartości

Arduino 1.6.5 - Nie działa RF24Network


Piotr65

Pomocna odpowiedź

Witam,jest to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość mam taki problem z uruchomieniem komunikacji dwóch zestawów atmega328p, nrf24l01+ przy pomocy biblioteki RF24Network.

Problem jest o tyle dziwny że komunikacja między modułami działa bez problemu gdy uruchomię ją z pominięciem RF24Network np przy pomocy przykładowego programu GettingStarted.pde biblioteki RF24Master.

Komunikacja za pomocą przykładów RF24Network czyli helloworld_rx.pde na pierwszym i helloworld_tx.pde na drugim module już nie działa:

Kod:

Sending... failed.

Sending... failed.

Sending... failed.

Czy spotkał ktoś się już z takim problemem ?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Sprawdź czy masz ściągnięte najnowsze wersje tych bibliotek. Pamiętam że jak kiedyś wgrałem na jedno urządzenie kod z nowszą wersją biblioteki (własnie RF24Network), to przestał się dogadywać z resztą i trzeba było resztę też zaktualizować.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,jest to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość mam taki problem z uruchomieniem komunikacji dwóch zestawów atmega328p, nrf24l01+ przy pomocy biblioteki RF24Network.

Problem jest o tyle dziwny że komunikacja między modułami działa bez problemu gdy uruchomię ją z pominięciem RF24Network np przy pomocy przykładowego programu GettingStarted.pde biblioteki RF24Master.

Komunikacja za pomocą przykładów RF24Network czyli helloworld_rx.pde na pierwszym i helloworld_tx.pde na drugim module już nie działa:

Kod:

Sending... failed.

Sending... failed.

Sending... failed.

Czy spotkał ktoś się już z takim problemem ?

Pozdrawiam.

WRZUĆ KOD 👹

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No ale przecież Piotr65 napisał skąd wziął przykłady. Po co to powielać , skoro to standardowe programiki z RF24Network? Są tutaj:

https://maniacbug.github.io/RF24Network/helloworld_tx_8pde-example.html

https://maniacbug.github.io/RF24Network/helloworld_rx_8pde-example.html

Po pobieżnym przejrzeniu widzę, że moduły nie są symetryczne - każdy z nich korzysta inaczej z SPI. Cy tak masz podłączone u siebie?

Wg dokumentacji metoda write oddaje true dopiero gdy dostanie potwierdzenie odbioru a to oznacza, że wszystko musi pójść dobrze, od samego początku do końca i z powrotem, więc komunikat "sending failed" nie musi oznaczać problemow jedynie po stronie nadawczej.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.