Skocz do zawartości

Kup ZMorph 2.0 w 3D Phoenix i odbierz 3 000zł w akcesoriach


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Firma 3D Phoenix, dzięki której testowaliśmy dla Was wcześniej spray Dimafix oraz filament PVA  ogłosiła bardzo ciekawą promocję.Jeśli zdecydujecie się, aby do końca marca kupić drukarkę ZMorph 2.0 otrzymacie gratis 2 głowice lub akcesoria o łącznej wartości 3 000zł! Jednak najciekawsza jest samo urządzenie, które potrafi znacznie więcej od przeciętnej drukarki 3D!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Chumanista, ciężko oceniać po filmie. Są przykładowe zdjęcia, gdzie na tym urządzeniu były frezowane PCB, więc dokładność musi być raczej znacznie większa 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chumanista, wydaje mi się że on zdjął kilka mm materiału z powierzchni całej części przez co jest ona niżej i powoduje to taki a nie inny obraz tych zakładek (jeśli chodzi Ci o moment wyjmowania ze stołu). Gdyby dokładność była taka niska nie wiem czy te otworki wyszłyby takie ładne.

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy, Chodzi mi o gotową, złożoną lampę. Gdybym ja miał coś takiego projektować zrobiłbym te zakładki na wcisk żeby pokazać właśnie precyzję mojego produktu. Na 0:12 dobrze widać że to się siebie nie powinno trzymać bez kleju.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem dlaczego zakładasz, że drukarka 3D, która z założenia musi być precyzyjna nagle po wymianie głowicy traci swoje właściwości. Tutaj przykład ze strony producenta z PCB, raczej nie podawaliby takiego zastosowania, gdyby precyzja urządzenia na to nie pozwalała 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zobaczcie że wszystkie zakładki są zbyt małe, są praktycznie tej samej szerokości, więc powtarzalność jest dość duża. Według mnie po prostu ktoś ustawił w programie sterującym mniejszą średnice frezu, przez co za każdym razem zostało zebrane zbyt dużo materiału.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Treker, nie wiem dlaczego zakładasz że to zakładam. Mówię tylko że to dziwny projekt.

A precyzja mogłaby spaść z powodu niskiej sztywności uchwytu która powodowałaby uginanie się pod wpływem obciążenia bocznego które występuje podczas frezowania ale nie podczas drukowania 3D. Nie sugeruję że tak jest tylko podaję możliwość.

Link do komentarza
Share on other sites

Drukowałem na Zmorphie i jakość jest taka sobie.Konstrukcja jest oparta na prusie i2. A dodatkowe końcówki pozwalające zamianę drukarki 3D np. w frezarkę są tylko bajerem. Jak wiadomo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ale to jest moje zdanie 🙂

[ Dodano: 28-03-2016, 20:11 ]

Jedynym plusem tej konstrukcji jest zamknięte pole robocze, które jest pomocne przy drukowaniu materiałami, który "wstają podczas drukowania" np. ABS.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.