Skocz do zawartości

Czy ta płytka testowa jest warta pracy?


qetuo123

Pomocna odpowiedź

tak jak w temacie zastanawiam się czy by jej nie zrobić ponieważ mam atmege8 a nie mam jej gdzie wykorzystać

oto link: http://www.dg7xo.de/selbstbau/avrboard.html

myślę że moje umiejętności wystarczą na jej zbudowanie oraz dalszą rozbudowę

w pliku zip jest spis elementów schematy montażowe oraz płytka do druku na papierze kredowym

Link do komentarza
Share on other sites

Wg mnie jest fajna, ale jednak pod względem testów polecałbym Ci płytkę stykową, zrealizujesz na niej najróżniejsze układy od rozbudowanych cyfrowych z uC po analogowe najprostsze rzeczy. 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Za laminat i wytrawiacz zapłacisz mniej niż 10zł, a części to wchodź na stronę tme albo innego sklepu i sam sobie policz.

Ja również polecam ci płytkę stykową. Kosztuje niecałe 30zł w sklepie elektronicznym, a według mnie do testów jest dużo wygodniejsza.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dodam, że płytki tej samej firmy zwykle można ze sobą łączyć, więc w ramach postępu i rozwoju można z czasem dokupować sobie np. po jednym takim module i zwiększać jego funkcjonalność przez łączenie z pozostałymi. Naprawdę warto!

Pozdrawiam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli choć lekko wystaje, to spróbuj wyciągnąć pencetą od SMD, jeśli nie wystaje to nie powinno mocno przeszkadzać 😉 opcjonalnie można włożyć coś z boku otworu (rozszerzyć go) i spróbować wytrząsnąć do góry nogami 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A co zrobić z fantem jak mi nie styka ta płytka stykowa?

Tj. normalnie cała linia OK, w porządku, ale jak mam jakiś pin w scalaku to za chiny mi nie styka 😕 Próbowałem w wielu miejscach i zawsze min 1 pin NIE STYKA. 😥

Link do komentarza
Share on other sites

To sobie ją napraw odklej to czarne co pod spodem wyciągnij styk zreperuj zaklej

jakąś taśmą od spodu i będzie hulać.

Mnie czasem ta płytka doprowadza do szału szczególnie jak mi nie łączy jakiś styk i o tym nie wiem normalnie można z nerwów wtedy wykitować bo coś nie działa nie wiadomo czemu

a jak podłączę w innym miejscu tak samo to działa. Dlatego od czasu do czasu reperuje ją w podany sposób.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie wygląda, dobrze, że ma tą metalową podstawkę. Mam podobne, tyle że mniejsze, uważaj, bo w moim bylo kilka styków rozwierconych podczas przykręcania płytki do tejże podstawki.

Cóż.. duża jest. Chociaż "przykładowe rozmieszczenie elementów jest kompletnie bezsensowne.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.