Skocz do zawartości

Widzenie w podczerwieni


thelaguna

Pomocna odpowiedź

W lunetach myśliwskich i lornetkach stosuje się coś a'la widzenie w ciemnościach. Takie lunety mają wtedy takie pomarańczowe soczewki. Patrzyłem przez taki sprzęt i efekt jest naprawdę niezły.

Nie wiem do końca jak to działa ale wydaje mi się że do tego potrzebny jest ten pomarańczowy filtr na soczewce no i same soczewki które mają "duży współczynnik powiększenia", więc jak masz w ASG "zabawkową" lunete która powiększa tylko kilka razy to nic ci to nie da.

Link do komentarza
Share on other sites

Gdzieś czytałem, że jak na oko się założy filtr koloru, to zwiększa się "rozdzielczość" widzenia. Może to na tej zasadzie działa?

nes86, a jak przez to patrzyłeś, to było szarawo, czy ciemna noc?

[ Dodano: 03 Maj 09 05:39 ]

A i niektóre ASG wcale nie mają "zabawkowego sprzętu". Lepsze są drogie i mają dobrą jakość.

Link do komentarza
Share on other sites

ten żółty filtr zwiększa kontrast i zmienia kilka barw. Łatwiej jest rozróżnić od siebie ciemne kolory. Świetna sprawa, prawie wszyscy z tego korzystają w postaci okularów kupionych za dychę czy dwie w sklepie z żelastwem,

ale nie tego szukamy.

w lunetach jedyne co się stosuje to albo noktowizor albo krzyż podświetlany (też cudowny wynalazek).

a i powiększenie nie ma nic do rzeczy w kwestii "widzenia w ciemnościach"

w ASG używa się tych samych akcesoriów co w broni. 🙂 dzięki temu ciekawe rzeczy można dorwać, np taki celowniczek PSO-1 😃

jest coś takiego jak Electronic viewfinder (EVF)

z tego byłoby najprościej zbudować "nocowizor"

mam w aparacie tryb nocny, później zrobię mały eksperyment

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę że nigdy przez takie coś nie patrzyliście 🙂 To jest tak że jak na gołe oko nie jesteście w stanie nic zauważyć bo jest za ciemno to patrząc przez taką lornetke wszystko wydaje się jaśniejsze, nie chodzi tu o zwiększenie kontrastu, tylko naprawdę "jest jaśniej". Mam w domu dwa sztucery z takimi lunetami i lornetkę więc wiem co mówię 😎

Mihau, jak jest księżyc w nowiu i są chmury to nawet taka lornetka nic nie pomoże.

PS. Przypominają mi się czasy jak biegałem z AK-47 od Tokio Marui. Piękne czasy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Skoro to jednak działa może zaopatrz się w taką lunetę na ASG.

[ Dodano: 03 Maj 09 10:24 ]

T wygląda jak to:

http://www.militaria.pl/celownik_kolimatorowy_aimpoint_micro_r-1_4moa_p4020.xml?cat=274

?

[ Dodano: 03 Maj 09 10:26 ]

Bo noktowizory do tanich nie należą - min 1000zł

[ Dodano: 03 Maj 09 10:29 ]

nes86, a te lornetki wymagają zasilania? Bo może to powłoka antyrefleksyjna która ponoć poprawia transmisję światła

Link do komentarza
Share on other sites

Mihau, kolimator do snajperki...? :\

kolimator nie ma żadnego przybliżenia, a jedyne co jest podświetlane to punkcik który robi za krzyż taki jak lunecie. Służy to do szybkiego celowania, w broni automatycznej nie ma czasu na przykładanie oka do lunety. to taka elektroniczna muszka ze szczerbinką.

noktowizory mają to do siebie, że często można je dopasować do dowolnej lunety, a yukona można w sklepie dorwać za ok 600-700zł

Link do komentarza
Share on other sites

Nie nie kolimator. Niektóre też mają przybliżenie ale mniejsza z tym.

Chodziło mi o wygląd tego zewnętrznego szkiełka, czy wygląda tak jak w tych rozjaśniających lunetach.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.