Skocz do zawartości

Odroid C2 - nowy 64-bitowiec, pierwsze uruchomienie


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie próbowałem zasilać z USB, ale może tak będzie łatwiej? Zasilacz 2A to niby nic wyjątkowego...

A co do Odroid-a, to widzę, że jest przejściówka do zasilania przez USB: https://botland.com.pl/pl/przejsciowki-usb/7548-przewod-zasilajacy-usb-dc-35x13mm.html

Ja korzystam z zasilacza: https://botland.com.pl/pl/zasilacze-dogniazdkowe/6327-zasilacz-5v-2a-dc-25x08mm-do-odroid-c0c1c2.html

W sumie przy zamówieniu warto pomyśleć o karcie WiFi: https://botland.com.pl/pl/akcesoria-odroid/6329-karta-sieciowa-wifi-usb-n-150mbps-mediatek-rt5370n-wifi-module-0-do-odroid.html

Karty dedykowane mają taką zaletę, że chociaż steroniki są dostępne...

Kolejna sprawa to bluetooth - chciałem podłączyć kontroler gier przez BT, ale nie dość że Odroid nie ma ani WiFI, ani BT to kolejna karta jest potrzebna.

Więc jak chodzi o porównywanie Odroid - Raspberry, wcale nie jest tak łatwo powiedzieć co jest lepsze 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Błąd, mam zasilacz 2.5 A 5V microUSB a nie działa...

Dziwne bo telefonu też nie chce mi ładować... Jak go sprawdzić?  Które piny są od zasilania?

To ten:

https://botland.com.pl/pl/zasilacze-dogniazdkowe/7363-zasilacz-microusb-5v-25a-do-raspberry-pi-3b3b2bzero.html

wygląda na walnięty, jeden telefon go widzi, ładuje bardzo wolno, a drugi go nie widzi, ma tylko jakieś króciutkie "pingi" i tyle z ładowania. Tak jak napisałem, po podłączeniu do odroida pulsuje i dioda Power na odroidzie i na zasilaczu...

To był gratis do Odroida;-)

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie podłączyłem zasilanie do USB, zasilacz 2A - wszystko, czyli Odroid + HDMI + klawiatura bezprzewodowa działa bez problemu. Wygląda na to, że jednak dedykowany zasilacz nie jest tak potrzebny 🙂

Może warto użyć innego zasilacza?

Link do komentarza
Share on other sites

Próbowałem już;-), efekt ten sam, miganie diody power na odroidzie...

https://forum.odroid.com/viewtopic.php?f=115&t=18976

 

Aktualizacja, przypomniałem sobie że mam w aucie mocną ładowarkę do telefonu, szybki kurs do garażu z odroidem, podłączenie i ok dioda w odroidzie świeci stabilnie na czerwono. To chyba dobrze Elvis?  Tobie też na czerwono?  

Znaczy zasilacz do bani.

Muszę zapytać w Botlandzie czy na gratisy też przyjmują reklamacje;) aż głupio pytać, ale zapytam...

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Dobra, sprawa wyjaśniona uszkodzony odroid. Sprawdzałem dzisiaj na pożyczonym zasilaczu 2,5A, power led świeci si ę na czerwono, a to podobno źle. Odroid martwy.

Mało tego,  po kontakcie z Botlandem, okazało się, że przez "pomyłkę", spakowali mi i ładnie wysłali jako gratis, uszkodzonego odroida😡. Teraz im go brakuje😂. Proszą abym go zutylizował😯. Prawdziwe profesjonalne podejście, dać dziecku lizak, a potem kiedy okazuje się, że jest przeterminowany, kazać mu go wyrzucić...

Mam również sprawdzić pozostałe "Gratisy" tak pięknie opisane i zapakowane, czy czasem też nie są uszkodzone...

Szczerze to mam ochotę wywalić całą paczuszkę do kosza. 😡😡😡

Dali ciała, dziękuję bardzo za takiego "Mikołaja"...

Link do komentarza
Share on other sites

Masakra... A już myślałem, że Botland się jakoś istotnie poprawił 😞 W sumie dla nich to byłby dobry interes wysłać do Ciebie kolejną płytkę - koszt dla sklepu minimalny, a reklama bezcenna.

Możesz jeszcze raz spróbować nagrać kartę SD, tym razem z obrazem Linux-a. Pewnie to nic nie da, ale co szkodzi spróbować? Nie znam Odroida tak dobrze, żeby wiedzieć co oznacza czerwona dioda, ale niektóre płytki dziwnie się zachowują jak na karcie nie znajdą poprawnego obrazu systemu.

Co do Botlandu, to może zapytaj ich o pozystałe "gratisy" - jeśli wysłali zawartość kosza, to szkoda czasu na sprawdzanie... Możesz też ich delikatnie zapytać, czy nie poczuwają się do winy i nie planują dać innej płytki jako gratis - wizerunkowo sporo by zyskali moim zdaniem.

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze to przeszła mi ochota na tego odroida, cieszyłem się jak dziecko, kupiłem wczoraj kartę za pięć dych, zmarnowałem pół niedzieli żeby to uruchomić.

Botland już chyba wcześniej wiedział co jest grane, bo kilka dni temu ich pytałem co to za gratisy, gość od reklamacji powiedział, to samo co Treker, że czasami coś dorzucają, ale najlepiej jak im wyślę zdjęcie tego co dostałem😮,  a jak wczoraj wieczorem im napisałem, że chyba dostałem gratisowy, uszkodzony zasilacz, to ten sam miły facet, pyta czy jestem pewien, że to zasilacz, bo im brakuje uszkodzonego odroida. Znaczy wiedzieli co i jak i chyba czekali czy się odezwę.

Masz rację masakra.

Prosił się nie będę, wysłaliby RPi, to by ich nawet taniej wyszło niż wziąć na klatę całą tą wtopę, a klient byłby zadowolony. Pomyśleć, że po tych "gratisach" wystawiłem im piękną opinię....chyba na jakiś czas mam dość Botlandu.

Żeby nie ta naklejka "Gratis. Dziękujemy", to bym machnął ręką, ktoś się pomylił... Specjalnie pytałem i Trekera i gościa w Botlandzie co to za gratisy bo coś mi było dziwne, że za taką kwotę, potwierdzili, że tak, wysyłają, ok, tom się ucieszył. a tu ZONK.

Już mi zniknął ten uśmieszek z avatara.

24 minuty temu, Elvis napisał:

Co do Botlandu, to może zapytaj ich o pozystałe "gratisy" - jeśli wysłali zawartość kosza, to szkoda czasu na sprawdzanie...

Pytałem, miły Pan prosił żeby sprawdzić czy sprawne, ...nie chce mi się sprawdzać czy to co otrzymałem jako gratis nie jest śmieciem, jak sami nie wiedzą to ja to też mam gdzieś, właśnie wylądowało wszystko w koszu. 

28 minut temu, Elvis napisał:

Możesz jeszcze raz spróbować nagrać kartę SD, tym razem z obrazem Linux-a. Pewnie to nic nie da, ale co szkodzi spróbować? Nie znam Odroida tak dobrze, żeby wiedzieć co oznacza czerwona dioda, ale niektóre płytki dziwnie się zachowują jak na karcie nie znajdą poprawnego obrazu systemu.

Skoro Botland twierdzi, że wysłali uszkodzonego to co będę sprawdzał... zresztą nie mam teraz czasu, wyciągnąłem go z kosza, zobaczę w następny weekend...

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.