Skocz do zawartości

Odroid C2 - nowy 64-bitowiec, pierwsze uruchomienie


Pomocna odpowiedź

Tak, ale z tego co czytałem na forum odroida, czerwony power led to uszkodzony odroid. Jak nie wiem, ale uszkodzony...

Tobie świeci na niebiesko?

Zostawiłem go tak podłączonego do tv na kilka minut i nic...

Link do komentarza
Share on other sites

Aż musiałem sprawdzić, bo nie zwracałem wcześniej uwagi 🙂

Po podłączeniu zasilania najpierw zapala się czerwona dioda, po chwili niebieska. Później niebieska zaczyna migać, czerwona świeci cały czas.

Jak wyjmę kartę SD to jest dokładnie jak u Ciebie - zapala się czerwona dioda i nic innego się nie dzieje.

Link do komentarza
Share on other sites

@SOYER, jako Forbot nie mam bezpośrednio nic wspólnego z takimi gratisami i ogólnie Botlandem, ale że z nimi współpracuję, a Ty jesteś jednym z aktywniejszych użytkowników to się z nimi skontaktowałem, aby wyjaśnić sprawę. W skrócie wygląda to tak: Botland faktycznie czasami do paczek dodaje drobne gratisy. Najczęściej są to ledy/rezystory/kondensatory, czyli "drobnica", która przydaje się każdemu elektronikowi. Zdarza się, że gratisami są większe produkty, które z jakiegoś powodu nie nadają się do sprzedaży np. moduły z przekaźnikami, które są sprawne, ale są np. delikatnie uszkodzone mechanicznie. Po prostu szkoda wyrzucić take sprawne elementy, lepiej komuś je oddać, bo mogą się przydać.

Jak otrzymałeś paczkę to zapytałeś na Chatcie: Hej, Treker czy naklejka "Gratis! Pozdrawiamy" na pudełku z Botlandu oznacza dokładnie to co napisane? Wiesz coś o tym?

Oczywiście o sprawie nic nie wiedziałem, ale pamiętałem z innych przypadków, że właśnie niektóre osoby otrzymywały jakieś drobne gratisy od Botlandu. Zapytałem ich czy nadal tak robią i potwierdziłem Ci w osobnej wiadomości, bo założyłem, że otrzymałeś właśnie np. jakieś LEDy. Napisałem wtedy: Tak, oznacza dokładnie to co tam napisane. Z tego co słyszałem to czasami "magazyn" dorzuca jakieś drobne gratisy do zamówień. Miałeś szczęście i trafiło na Ciebie 😉

Później zapytałem Ciebie co dostałeś, ale odpisałeś tylko "He, he jak to nikt nie wie... A ten co wkładał to nie wie co włożył", a dopiero kilka godzin później dopisałeś co dostałeś i nie zwróciłem uwagi, że chodzi o ten temat. Gdybym zobaczył, że chodzi sporo elementów w tym o Odroida za ponad 280 zł to od razu skojarzyłbym, że coś jest nie tak, bo z takimi gratisami to się jeszcze nigdy nie spotkałem (a chętnie sam bym z nich korzystał). Szczególnie, że (nie znam szczegółów), ale te gratisy były chyba dołożone do paczki reklamowanym przez Ciebie z paskiem LEDowym? (Tutaj się mogę mylić, bo nie znam dokładnie przebiegu zamówienia, więc jak co to mnie popraw).

Z informacji, które uzyskałem wynika, że w Botlandzie jest "karton" z gratisami, z którego czasami brane są różne rzeczy i dodawane do paczek. Niestety ktoś popełnił błąd i wsadził do tego kartonu przez pomyłkę uszkodzonego Odroida, który powinien być zutylizowany. Później ktoś inny podczas pakowania paczki sięgnął do gratisów i dorzucił kilka elementów, w tym uszkodzone rzeczy, które nie powinny do nikogo trafić. Cała ta inicjatywa z gratisami, miała być miłym akcentem i przez lata się sprawdzała, a teraz niestety wygenerowała taką niemiłą sytuację. Tak jak wspomniałem, nie mam nic wspólnego z tymi gadżetami, ale przepraszam, jeśli moje potwierdzenie na Chatcie jakoś wprowadziło Cie w błąd. Starałem się już wtedy "w ciemno" podkreślić, że gratisy bywają drobne, ale może powinienem to dokładniej sprecyzować.

Poproszę, aby Botland się z Tobą skontaktował i jakoś wyjaśnił tę sytuację, bo szkoda, abyś przez taką sytuację miał o nich złe zdanie - tak jak pisałem, chcieli dobrze 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, mnie zmyliło Twoje mrugnięcie okiem przy słowach o "drobnych gratisach". Też mi było dziwne, że one takie drobne to nie są:)

Botland już pisał. Chcą mi wysłać "właściwą" paczkę gratisów. Domówię parę rzeczy do mojego czujnika jakości powietrza i niech wysyłają:))

Dzięki, ratujesz honor Botlandu,pewnie też dostaniesz jakiś gratis od nich 😉

Proponują RPi Zero, za bardzo chyba na tym nic nie zrobię....  ani kursu RPi, do TV za słabe, nie chcę wybrzydzać, ale do czego mi to? Myślałem, że RPI 3 będą chcieli załatwić sprawę, bo sporo tańsze od odroida...

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

59 minut temu, SOYER napisał:

Ok, mnie zmyliło Twoje mrugnięcie okiem przy słowach o "drobnych gratisach".

Tak po prostu mrugnąłem, aby potwierdzić wiadomość o gratisach, nie było tam żadnego ukrytego dna, a już na pewno tego, że dorzucają do paczki elementy, które kilka razy przewyższają wartość właściwego towaru, który bym zamawiany - tak dobrze to nigdzie nie ma 😉

59 minut temu, SOYER napisał:

Proponują RPi Zero, za bardzo chyba na tym nic nie zrobię....  ani kursu RPi, do TV za słabe, nie chcę wybrzydzać, ale do czego mi to? Myślałem, że RPI 3 będą chcieli załatwić sprawę, bo sporo tańsze od odroida...

Jest wiele projektów, które można uruchomić na RPi Zero - w końcu to bardzo popularna platforma. Do tego zawsze można ją nawet potraktować jako platformę do nauki Linuksa.

Ciężko mieć tutaj jakieś konkretne oczekiwania do tego co mogliby Ci dać. Twoja właściwa reklamacja została (chyba) pozytywnie rozpatrzona, zdarzył się błąd z "gratisami", starają się go jakoś naprawić, a mogliby zignorować temat i napisać tylko, abyś wyrzucił uszkodzonego Odroida. Nie wiem jak dokładnie przebiegała Wasza korespondencja, ale mam wrażenie, że cały czas starają się jednak, aby temat zakończył się pozytywnie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Jak chodzi o zrobienie z Odroid-a konsoli do gier to postanowiłem się nie poddawać. Androida zainstalowałem już poprzednio, niestety problemem było sterowanie.

Brak panelu dotykowego mocno ogranicza możliwości takiej "konsoli", na szczęście niektóre gry działają z kontrolerem podłączanym przez Bluetooth. Odroid nie ma WiFi, ani BT, więc doszło kolejne urządzenie podpięte przez USB, ale tym razem się udało pograć.

Po podłączeniu Odroid-a do telewizora efekt wyszedł całkiem fajny 🙂

 

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Temat ucichł bo dopiero przed chwilą wróciłem do "normalności" i do forum. Brak czasu na cokolwiek.

Ale w zeszłym tygodniu udało się sprawę załatwić. Firma Botland po mojej delikatnej sugestii mailowej i przesłaniu linka tego tematu do miłej osoby od reklamacji, stanęła na wysokości zadania. Wraz z moim kolejnym zamówieniem otrzymałem UWAGA UWAGA Raspberry Pi 3B+, kilkanascie krówek (już zjedzone) i parę innych gadżetów. 

Tak więc można powiedzieć, że Botland wziął na klatę pomyłkę, niedopatrzenie osób wydających towar, zachował się wobec lojalnego klienta bardzo profesjonalnie, trzeba tu nadmienić, że na bieżąco była ze mną prowadzona korespondencja mailowa, może niezbyt wylewna, ale byłem na bieżąco informowany o postępach w sprawie. Nawet po otrzymaniu paczki, otrzymałem maila z pytanie czy wszystko ok i czy otrzymałem gratisy. Także profeska...

Mało tego okazało się, że w ostatniej paczce dostałem wadliwą przetwornicę ze słabo polutowanym "potencjometrem"  do ustawiania napiecia wyjściowego, po ustawieniu 3,3V i podpięciu nodeMCU przetwornica "przepuscila" 12V i z ESP tylko się zakopciło. Mam nauczkę na przyszłość, żeby sprawdzać jakość montażu panów z ChRLD. Przedstawiłem sprawę Botlandowi i dostałem odpowiedź, że jeszcze dzisiaj wysyłają nowe, sprawdzone elementy. Także szok i zdziwienie z mojej strony. Zobaczymy co przyślą, dziś chyba nie poszło, bo żadnej informacji od przewoźnika o nowej paczce, ale i tak szacun za reakcję Botlandu.

Jak skończę ten projekt z PMS5003, kupuję https://botland.com.pl/pl/kursy-forbot/9970-forbot-zestaw-akcesoriow-do-kursu-raspberry-pi-bezplatny-kurs-on-line.html i zaczynam zabawę. 

Pierwsze lekcje już przerobiłem dzisiaj, malinka robi za kompa, a dzieciaki grają na niej w minecrafta preinstalowanego razem z Raspbianem. Starsza próbuje programować w Sketch, też preinstalowanym a ja się zdziwiłem, że menu jest po polsku, a internet chodzi zadziwiająco szybko...

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 10.12.2018 o 16:54, SOYER napisał:

Ale w zeszłym tygodniu udało się sprawę załatwić. Firma Botland po mojej delikatnej sugestii mailowej i przesłaniu linka tego tematu do miłej osoby od reklamacji, stanęła na wysokości zadania. Wraz z moim kolejnym zamówieniem otrzymałem UWAGA UWAGA Raspberry Pi 3B+, kilkanascie krówek (już zjedzone) i parę innych gadżetów. 

Super wiadomość, w takim razie powodzenia przy eksperymentach z Raspberry Pi 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 10.12.2018 o 16:54, SOYER napisał:

Mało tego okazało się, że w ostatniej paczce dostałem wadliwą przetwornicę ze słabo polutowanym "potencjometrem"  do ustawiania napiecia wyjściowego, po ustawieniu 3,3V i podpięciu nodeMCU przetwornica "przepuscila" 12V i z ESP tylko się zakopciło. Mam nauczkę na przyszłość, żeby sprawdzać jakość montażu panów z ChRLD. Przedstawiłem sprawę Botlandowi i dostałem odpowiedź, że jeszcze dzisiaj wysyłają nowe, sprawdzone elementy. Także szok i zdziwienie z mojej strony. Zobaczymy co przyślą, dziś chyba nie poszło, bo żadnej informacji od przewoźnika o nowej paczce, ale i tak szacun za reakcję Botlandu.

Jestem winien powiedzieć słowo o zakończeniu tej historii. Firma BOTLAND faktycznie w tym samym dniu kiedy zgłosiłem sprawę, wysłała mi nowe i jak mniemam(otwarte opakowania) sprawdzone elementy. Dotarły pocztą w 48h.

Także kompetentna i profesjonalna obsługa. Zresztą jak zwykle:)

P.S. Kto zna budowę nodeMCU?  Po takim potraktowaniu 12V jeśli wymienić samo ESP, to całe nodeMCU będzie działać czy raczej do kosza? Nie chciałbym kupować niepotrzebnie ESP, przelutowywać, po to żeby się przekonać,  że jednak nie działa lub co gorsza spalić kolejne nodeMCU... 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.