Skocz do zawartości

Colobot


buchbuch

Pomocna odpowiedź

Witam. Pierwszy post na forum więc zacznę od rozrywki 🙂

Większość użytkowników na pewno grała w Colobota. Myślę, że to niezła "platforma" żeby poćwiczyć programowanie.. robotów 😉 Jak na tego typu produkcję myślę, że oferuje niemałe możliwości "zabawy" algorytmami zachowań i nie tylko. Przy odrobinie finezji można sobie zafundować widowiskowe walki procesów na lądzie i w powietrzu 😃

Zapraszam do dzielenia się doświadczeniami.

Link do komentarza
Share on other sites

Głównie chodziło o algorytmy autonomicznej dynamiki walki itp. komunikacje między botami za pośrednictwem wieży przekaźnikowej ( jednej bo przy większej ilości apka się sypie ) synchronizacje zachowań botów na polu bitwy względem zaistniałej sytuacji, manewry strategiczne, precyzyjny aiming ground-ground, precyzyjna awionika itd. Przy 2 vs 2 jakoś jeszcze daje radę przy większej ilości botów apka się sypie albo wersję miałem kiepską.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Smutno ci ze nie możesz pomóc tym razem? 😉 Dla ścisłości chodziło o zabawę a po twoich wypowiedziach wnioskuję, że twoje ego "Wygląda jak zawór do powietrza od nadmuchiwania rękawa ciśnieniomierza..." tylko nie łap za literki tym razem na litość... bo też mi smutno będzie a miało być na luzie 😉 Jeśli nadal nie wiesz o co chodzi to doczytaj dokładnie rozdział: Exercise 31: Debugging Code.

Tak na marginesie, jedni się bawią DJI Phantom 2 + gimbal + GoPro + FPV a inni colobotem. Teraz rozumiesz? Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma i tez można się dobrze bawić.

Bez urazy 🙂

czołem

Link do komentarza
Share on other sites

Odkręć sobie nieco ten zawór gościu. Męczysz tylko a twoje wypowiedzi w tym wątku nic nie wnoszą. Tytuł tego podforum to "na luzie" więc o co ci chodzi?

Uważam, że colobot już niejednemu pomógł nauczyć się pisać programy, tematyką pasuje do forum a możliwości jakie oferuje daleko wykraczają poza proste if() goto. Dlatego uważam, że pozycja godna uwagi szczególnie dla początkujących i chciałem zwrócić na to uwagę. Dla bardziej obytych w programowaniu też ma wiele do zaoferowania więc chciałem wymienić doświadczenia.

Tobie naprawdę trzeba to tłumaczyć czy tylko uparłeś się podnieść mi ciśnienie?

Link do komentarza
Share on other sites

Tobie naprawdę trzeba to tłumaczyć czy tylko uparłeś się podnieść mi ciśnienie?

Naprawdę trzeba. Kawy nie piję, więc z fusów wróżyć nie mogę, a baterie do kryształowej kuli się skończyły, więc ciężko jest mi wyczytać w twoich myślach o co ci chodzi, jeśli tego nie napiszesz.

Bardzo się cieszę, że znalazłeś sobie zajęcie, które ci pomaga się uczyć pisać programy i pasuje tematyką do forum, do tego jeszcze ma duże możliwości. Naprawdę pogratulować. Jeśli jest tak jak piszesz, to rzeczywiście pozycja jest godna uwagi! Napisz może coś więcej, przedstaw swoje doświadczenia, opisz problemy, z którymi się spotkałeś i twoje podejścia do ich rozwiązań. Bardzo chętnie o tym przeczytam i może nawet będę mógł dorzucić jakąś sugestię od siebie (choć w to raczej wątpię, biorąc pod uwagę mój brak doświadczenia). W każdym razie temat chyba zasługuje na więcej, niż wymienienie go z nazwy i "zaproszenia do dzielenia się". Może skorzystaj ze swojego zaproszenia najpierw sam? Naprawdę jestem ciekaw twoich doświadczeń.

Link do komentarza
Share on other sites

Colobot? Mam to jeszcze na dwóch kompach w domu. Gra(?) zachwyciła mnie swoim pomysłem na połączenie całkiem fajnego IDE do programowania w C z jednoczesną i bezpośrednio obserwowaną symulacją zachowania się robotów na obcej planecie. Z początku proste zadania (jazda po kwadracie na czystym terenie) robiły się coraz bardziej pokrętne i coraz ciekawsze (korzystając z 3 rodzajów robotów znajdź wszystkie pojemniki z czymś tam i zwieź je do bazy przy okazji walcząc z mrówami). Kto nie chciał, mógł zostać na poziomie zdalnego sterowania z klawiatury, ale mój Młody (wtedy to chyba koniec 6-letniej podstawówki) od razu wsiąkł na amen. Zaczął pisać takie kody, że sam nie ogarniałem "jak to działa". Fajne API umożliwiały komunikację między równolegle wykonującymi swój kod robotami, podział zadań, odszukiwanie i przekazywanie sobie wiedzy, mapowanie przeszkód, korzystanie z pokładowych radarów i pozycjonowania a wizualizacja tego w naturalnym środowisku od razu pozwalała wyłapywać błędy i bezsensowne pomysły. Do tego trzeba było dbać o poziom zasilania, odległość od bazy itd.. Moim zdaniem rewelacja. Potem przerzucił się na GameMaker'a, no a potem to już poszło. Dziś siedzi w Japonii i programuje klastry superkomputerowe do symulacji nanostrukturalnych warstw czegośtam na czymśtam z domieszkami jeszcze czegoś innego...

Tak więc kupiony chyba za 10zł ze sterty płyt w supermarkecie (zainteresował mnie krótki opis na okładce) Colobot u nas zadziałał 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.