Skocz do zawarto艣ci

Windows Phone - zdalne sterowanie dronem

silver2001

Pomocna odpowied藕

Cze艣膰 koledzy 馃槂 ! Buduje sw贸j qadrocopter. Z konstrukcja robota idzie mi ca艂kiem nie藕le, ale mam pewien problem z programem. S臋k w tym, ze m贸j robot b臋dzie sterowany telefonem poprzez bluetooth i nie wiem jak napisa膰 program kompatybilny z aplikacja ( link do aplikacji poni偶ej ) :

https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/quadcopter-control/9wzdncrdd4fq ( program na urz膮dzenie z systemem Windows ! W moim przypadku telefon )

Aplikacja dzia艂a na " podstawie " 偶yroskopu. Im bardziej wychyle telefon w danym kierunku , tym bardziej zmieni si臋 numeracja w tym kierunku w aplikacji. Po lewej cz臋艣ci ekranu jest "suwak" kt贸ry odpowiada za podanie mocy na silniki. Planowa艂em sterowa膰 robotem w ten spos贸b, ze po przechyleniu telefonu w prawa stron臋 m贸j qadrocopter zwi臋kszy moc w lewych silnikach, dzi臋ki czemu zacznie przemieszcza膰 si臋 w prawo. To samo z innymi kierunkami ( prz贸d, ty艂, prawo, lewo ).

Potrafi kto艣 napisa膰 taki przyk艂adowy program ? Wykorzysta艂 bym go jako "wz贸r" do tego robota 馃槈

Z g贸ry dzi臋ki za pomoc

Obawiam si臋, 偶e "troch臋" nie doceni艂e艣 problemu.

Quadcoptery sta艂y si臋 popularne w ostatnich latach dlatego, 偶e dost臋pne sta艂y si臋 tanie mikrokontrolery i akcelerometry. Przedtem lata艂o si臋 jednowirnikowymi modelami, bo te ma szanse wysterowa膰 cz艂owiek. Quadcoptera nie ma szans -- musisz mie膰 na pok艂adzie akcelerometr i 偶yroskop i program, kt贸ry na ich podstawie b臋dzie utrzymywa艂 ca艂e urz膮dzenie w stabilnej pozycji. Zapomnij o robieniu tego telefonem, a ju偶 szczeg贸lnie z takim lagiem, jaki ma bluetooth.

Polecam uda膰 si臋 do jakiego艣 forum dedykowanego modelarstwu i poszuka膰 tam informacji o tym jak si臋 takie zabawki buduje.

Zarejestruj si臋 lub zaloguj, aby ukry膰 t臋 reklam臋.
Zarejestruj si臋 lub zaloguj, aby ukry膰 t臋 reklam臋.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i monta偶 PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
聽聽 鈥 Darmowe p艂ytki dla student贸w i projekt贸w non-profit
聽聽 鈥 Tylko 5$ za 10 prototyp贸w PCB w 24 godziny
聽聽 鈥 Us艂uga projektowania PCB na zlecenie
聽聽 鈥 Monta偶 PCB od 30$ + bezp艂atna dostawa i szablony
聽聽 鈥 Darmowe narz臋dzie do podgl膮du plik贸w Gerber
Zobacz r贸wnie偶 禄 Film z fabryki PCBWay

Powiem Ci 偶e zainteresowa艂臋艣 mnie tym tematem. Ale faktycznie, jest aplikacja, a my nie wiemy nawet, z jakimi quadro ta aplikacja jest kompatybilna...

Na czym polega Tw贸j problem? Nie wiesz co wysy艂a telefon i jak to interpretowa膰, czy nie wiesz jak "wykona膰" rozkazy, kt贸re wysy艂a telefon?

[ Dodano: 28-07-2016, 00:00 ]

Poczekaj... a mo偶e to jest program kompatybilny z multiwii? Mo偶e multiwii ma zaimplementowany jaki艣 system sterowania copterem przez UART? w sumie si臋 nad tym nie zastanawia艂em wcale...

Harnas, tego si臋 nie spodziewa艂em 馃槂

Masz co艣 jeszcze ciekawego na Microsoft Store/Google Play/Apple Store? 馃槂

Op艂aca艂o si臋 kupi膰 p艂atne konto deweloperskie?

sosnus, pierwsz膮 aktywacje na rok zrobi艂em darmowym kodem z dreamsparka, a szcz臋艣liwie nied艂ugo przed up艂ywem roku, Microsoft zmieni艂 zasady 偶e nie trzeba op艂aca膰 co roku abonamentu (wtedy chyba 60z艂), wi臋c konto mam za darmo 馃槂

Wtedy bardzo podoba艂o mi si臋 programowanie na smartfony, ale potem jako艣 tego nie kontynuowa艂em, wi臋c to jedyna upubliczniona aplikacja.

B膮d藕 aktywny - zaloguj si臋 lub utw贸rz konto!

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj si臋 禄

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋 禄
  • Utw贸rz nowe...

Wa偶ne informacje

Ta strona u偶ywa ciasteczek (cookies), dzi臋ki kt贸rym mo偶e dzia艂a膰 lepiej. Wi臋cej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatno艣ci.