Skocz do zawartości

Co przeszkadza Wam w tworzeniu robotów?


Pomocna odpowiedź

Nie żebym chciał być "gościem", ale transformatorówka marki Lutola służy mi również do lutowania smd.

Układ pamięci przylutowany po wymianie niewłaściwego. Zadzior "1" na zdjęciu to niestety połączenie cynowe nogi z przelotką.

Elementy takie jak oporniki smd lutuje się bez najmniejszego problemu.

Wszystkie moje układy z smd (oprócz Psotka3) polutowałem transformatorówką, nic w tym trudnego, odrobina wprawy i wszystko jest możliwe.

No właśnie po co się męczyć a poza tym z moją transformatorówką jest to raczej nie realne.

Nawet zwykłe elementy ciężko nią zlutować bo to badziew za psie pieniądze.

  • 4 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...

Mi przeszkadzają jak wiadomo finanse. Mam fajne pomysły które mógłbym zrealizować niestety ich koszty zamykają się w tysiącach. Kolejnym problemem jest to że nie mam miejsca w domu na warsztat. Mieszkam w bloku mój pokój jest dość mały jak chce coś zrobić muszę jechać do ojca do firmy (do tej pory autobusem dojazd zajmował mi godzinę na szczęście od niedawna mam samochód ) tam od nowa kompletować muszę narzędzia. Dobre jest to że ojciec ma wiele elektronarzędzi nawet mała frezarkę i tokarkę jednak do tych skrawających nie chce mnie za bardzo dopuszczać twierdząc ze nie umiem a to jest jego narzędzie pracy dlatego muszę korzystać z piłem wiertarek i gotowych części by coś złożyć. Jednak moja sytuacja może się niedługo poprawi bo być może uda mi się wywalczyć kawałem miejsca na moje własne biurko u ojca i oczywiście teraz mam samochód którym mogę tam szybko dojechać wiec wszystkie moje prace przyśpieszą

  • 3 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Mi głównie przeszkadza brak pieniędzy, potem brak wiedzy (13lat) a na końcu szkoła. Naszczęście zaczęły się wakacje więc ostro ruszyłem z projektem który odkładałem już prawie rok.

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...