Skocz do zawartości

Co przeszkadza Wam w tworzeniu robotów?


epsilon

Pomocna odpowiedź

- chroniczny brak kasy 😉

- brak czasu (mimo iż są wakacje, bo stary wygania z domu na dwór i nie można w spokoju zaprojektować płytki 😅 )

- brat, który nie lubi robotów i nie chce żebym z pokoju zrobił warsztat, laboratorium lub złomowisko* (niestety dzielę z nim pokój)

* To są wymysły mojego 9 letniego brata 🙄

Link do komentarza
Share on other sites

Najbardziej: brak warsztatu w domu - bardzo mnie to ogranicza, nie mam gdzie w domu nawet przymocować imadła. A na dworze i w garażu to mogę coś robić o ile akurat nie pada i nie jest zimno. Narzędzi zresztą mam mało.

Następnie: czas i pieniądze. Nie mam czasu, aby wykonywać samodzielnie rzeczy na które mnie nie stać.

Następnie: zdolności manulne - nikt mnie nigdy nie nauczył obsługi narzędzi to i nie umiem ich obsługiwać, muszę to robić "na czuja", a niektórych wręcz boję się obsłużyć.

Last but not least: czas ogólnie i priorytety: zawsze jest coś wazniejszego do roboty - albo ktoś na siłę próbuje mi coś takiego znaleźć.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mi to, że nie mam czasu, za to mam dużo pomysłów (Odsyłam do tematu "Maszyna Krocząca") no i to, że nie mam w okolicy domu sklepów modelarskich ani elektronicznych. Na razie szukam jakiegoś podręcznika i znalazłem coś w księgarni Merlin. Wystarczy wpiszać hasło "Robotyka" i jest parę pozycji.

Link do komentarza
Share on other sites

A mnie przeszkodziła wczoraj lutownica. Cały dzień prasowania płytki ( za trzecim razem mi się udało na tyle, że można było zacząć wytrawianie ). No i już po wytrawieniu, soldermaska nałożona, pady wydrapane, zabieram się za lutowanie elementów, jedna nóżka przylutowana, zabieram się za następną i nagle w lutownicy coś pyrknęło ;] i przestała grzać ;(

Tak więc robot który miał być skończony wczoraj (hardware'owo) musi troszkę poczekać.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja na brak kasy nie narzekam, zdolności manualne jakieś mam, narzędzia też, przeszkadza mi jedynie brak wiedzy ! Na razie wszystko co robiłem to klonowałem, próbuję się nauczyć tworzyć sam projekty, wiedzieć gdzie mam wstawić jaki rezystor, tranzystor, kondensator itp. Czytam oślą łączkę, niby coś rozumiem, ale jak przychodzi co do czego to lipa.

Link do komentarza
Share on other sites

Ogólnie ogranicza mnie brak narzędzi najbardziej przydała by mi się:

-frezarka CNC

-mała krajzyga (szlifierka stołowa 🙂 )

-piła linkowa (ciekawe urządzenie swoją drogą)

-oscyloskop cyfrowy, ew. analizator.

I jak większość chroniczny brak kasy na to co chciałbym zrobić. Wiedzy i pomysłów mi nie brak 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Mi jak na razie nic nie przeszkadza w tworzeniu robotów, tym bardziej że tworzę dopiero Waldka Światłoluba.Kasę jak na razię mam 😉😅 , narzędzi też mi nie brakuje, jedynie to mam luki w wiedzy, na przykład uczę się dopiero jak programować uC 😖 .

Link do komentarza
Share on other sites

A mi najbardziej brak czasu, a po tym brak zapału.

Pomysłów mam sporo, kasa też się na wszystko znajdzie.

Parę lat temu wymyśliłem sobie pewną zależność - co prawda dotyczyła ona podróży, ale widzę, że tutaj też pasuje jak ulał. Wg tej zależności przeciętny zjadacz chleba w danym momencie życia ma tylko jedną z dwóch rzeczy pod dostatkiem: czas lub pieniądze. Sprawdza mi się to dość mocno. Na studiach był czas, ale nie było za wiele kasy. Teraz pracując jest dokładnie odwrotnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.