Skocz do zawartości

Co przeszkadza Wam w tworzeniu robotów?


epsilon

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

studia! czasem w najlepszym momencie wyskakują kolokwia i inne cuda niewidy... 😉

Do tego konieczność improwizowania rozwiązań technicznych za każdym razem - zazdroszczę amerykańcom swobodnego dostępu do pololu.com...

No i gitara - czasem potrafi odciągnąć od warsztatu na dłużej 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Mi głównie przeszkadza brak czasu. Szczególnie teraz pod koniec roku szkolnego, jak trzeba wszystko zaliczać. I teraz trochę mnie skręca, bo mam już projekt robota, ale nie mam kiedy go wykonać. No i oczywiście zawsze pojawia się brak kasy. Choć elektronika przeważnie kosztuje mało, ale jak chce się coś większego zrobić, to i tak trochę kasy na to idzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Lenistwo. mam masę pomysłów, na które udał omi się już mniej więcej zebrać części i mam w głowie projekt... jednak czekają na lepsze czasy ;] co jest dziwne bo mam wakacje i się nudze ;/

Link do komentarza
Share on other sites

Mi też lenistwo, brak czasu, brak wiedzy i głupi układ, którego nie mogę uruchomić.

Finanse mi jak zarazie nie przeszkadzają, mam oszczędności zbierane przez 12 lat no i moje wymagania nie są zbyt wysokie póki co.

Link do komentarza
Share on other sites

Mi finanse również nie dokuczają, ale niestety brak wiedzy, której nie da się kupić. Czytam obecnie parę książek o elektronice i programowaniu, ale to dla mnie jakaś czarna magia. W dodatku mam teraz praktyki, więc czas też nie jest po mojej stronie. Grunt to się nie załamywać 😃

Link do komentarza
Share on other sites

No ja w sumei założyłem temat, ale się nie udzielam... A więc tak, mi przeszkadza w większym stopniu nie wiedza, zainteresowałem się robotyką jakiś miesiąc temu, ukończyłem póki co jeden projekt... Staram się dowiadywac w kółko nowych rzeczy i coraz bardziej mnie to pasjonuje. Same środki finasowe ani dostęp do części nie stanowią problemu, narzędzia też nie jest problem (mój wujek prowadzi warsztat samochodowy, więc wszystkiego mam poddostatkiem)... Jedyne co, to wiedza, którą trzeba pojąc. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Mi przeszkadza szkoła (dodam, że jest to 1 klasa gim 🙂 ) przez którą rzadko kiedy mam czas, w dodatku dużą przeszkodą jest też brak funduszy i kiepski dostęp do takich rzeczy jak np. odpowiednie silniki czy dobre, tanie zasilanie, o te rzeczy chyba najtrudniej w Polsce.

Link do komentarza
Share on other sites

Mi przeszkadza szkoła (dodam, że jest to 1 klasa gim 🙂 ) przez którą rzadko kiedy mam czas

Eee... To co ja mam powiedzieć? Ty masz jeszcze parę lat do studiów i masz o wiele bogatszą wiedzę na temat robotyki, a ja jestem w 3 klasie technikum 🤯

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wydaje mi się żeby wiedza na temat robotyki zależała od wieku.

Głównie przeszkadza mi brak czasu przez szkołe bo w tych ostatnich tygodniach zawzięli się nauczyciele na mnie :/ i nie raz długo oczekuje na części gdy zamawiam przez internet.

Link do komentarza
Share on other sites

Dla mnie największym problemem jest brak czasu (niestety) i brak potrzebnej wiedzy. Zdarza się również często że wymyślony robot jest zbyt skomplikowany jak na moje umiejętności, czyli brak hamulców w wymyślaniu, problem pojawia się gdy trzeba: Ctrl + P (drukuj).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.