Skocz do zawartości

Festiwal robotyki CyberBot 07.05.2017


CyberBot

Pomocna odpowiedź

Koleżanki i Koledzy,

7 maja 2017 r. odbędzie się 14-sta edycja Festiwalu Robotyki Cyberbot 2017 - jednego z największych tego typu festiwali w Polsce, który będzie mieć miejsce na Politechnice Poznańskiej przy ulicy Piotrowo 2.

Celem festiwalu jest zainteresowanie młodych osób naukami ścisłymi, w tym robotyką i informatyką m. in. poprzez warsztaty prowadzone przez firmę Mały Inżynier. Biorąc pod uwagę tradycje festiwalu także i w tym roku zapraszamy doświadczonych zawodników chętnych do dzielenia się swoją pasją oraz sprawdzenia swoich umiejętności w następujących konkurencjach:

•Minisumo+,

•LEGOsumo,

•LineFollower Standard,

•LineFollower Turbo,

•LineFollower LEGO,
•FreeStyle,

•Micromouse.

W trakcie trwania zawodów będzie można odwiedzić stoiska wystawców, a także wziąć udział w interesujących wykładach.

W razie jakichkolwiek pytań, sugestii lub wątpliwości zapraszamy do dyskusji pod tym postem, bądź w wiadomości prywatnej.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową . Zachęcamy także do polubienia naszego fanpage`u oraz obserwowania Instagrama .

Link do komentarza
Share on other sites

Ja tylko zwracam uwagę dla pewności, aby nikt nie pojechał w zły dzień... 7 maja, to niedziela - coś czuje, że kilka osób z rozpędu przyjedzie w sobotę 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam tylko jedno pytanie: Minisumo+ ?? Que? Pomysł sam w sobie dziwny, ale najbardziej mnie martwi, że walki będą na ringu 77 cm. Już dla zwykłych minisumo ten ring jest trochę ciasny.

Link do komentarza
Share on other sites

Zawody zawody i po zawodach...

Emocje opadły można napisać kilka słów, niestety raczej więcej tych mniej przyjemnych.

Po pierwsze pomysł zorganizowania sali serwisowej w sali na 30 osób w dodatku bez stołów - nie trzeba dużo mówić. Na szczęście po interwencji udało się przywrócić salę z poprzedniego roku ale kwitnięcie na korytarzu do 9.30 (gdzie o 9 juz rozpoczęła sie rejestracja) mogło być średnio przyjemne dla tych co przyjechali wcześniej.

Po drugie MINISUMO. Bezsensowności zmieniania wymiarów robotów (na max 15x15cm) tak podstawowej konkurencji nikomu nie trzeba tłumaczyć. Inną, o wiele gorszą rzeczą, był ring który został pomalowany jakaś gumo-farbą (i to pewnie z 4 lata temu).

Trzy - rozdanie nagród i same nagrody. Po zakończonych rozgrywkach minisumo poprosiłem osobiście o wcześniejsze rozdanie wcześniej, zeby nie czekać 1.5h (wiadomo pociągi itp). Odpowiedz była pozytywna, "poczekajcie tam i tam zaraz przyjdę", niestety nic z tego, zostaliśmy olani. Rozdanie zostało zorganizowane zgodnie z pierwotnym planem. Sam przebieg - co najmniej dziwny. Najpierw rozdawane były dyplomy dla drużyn - ale jakich? Rozdano z 30 dyplomów niewiadomo za co, a trwało to wieki. Później rozdane zostały wszystkie kategorie z kolei i na końcu oczywiście - minisumo (była propozycja ze jeżeli nie uda sie zrobić wcześniej rozdania to żeby zacząć wlasnie od tej kategorii). Co do sposobu rozdania - brak jako takiego podium - nagroda dla 3go miejsca i wyjazd ze sceny, dla 2go - i to samo, pomijając juz wręczanie nagród i gratulacji na schodach na scenę.

Same nagrody - śmiechu bylo co nie miara. Nie we wszystkich kategoriach były identyczne ale tak z grubsza ujmując (główny sponsor wobit): dla wszystkich byly malutkie statuetki wydrukowane w 3D i dyplom (jedna osoba dostała dyplom wydrukowany na zwykłej kartce gdzie reszta na grubym papierze), 3cie miejsce - kilkanaście zębatek w woreczku, 2gie - jeden silniczek a'la pololu z przekładnią, 1sze zębatki + ten sam silniczek.

Jak juz przy nagrodach i rozdaniu jestem - rozdawane były przez głównego koordynatora zawodów, co świetnie odzwierciedla ich poziom (tak, to ta sama osoba która na poprzedniej edycji pierwszy raz spotkała sie z zawodami, ma w głębokim poważaniu zdanie trochę bardziej doświadczonych i wymyśliła grupę 15sto-robotową w ms (rok temu)).

4 - to w sumie jedyny plus zawodów jaki przychodzi mi do głowy - jedzenie. Świetny poczęstunek, do wyboru, do koloru i bez ograniczeń.

Pięć - liczba oglądających osób, zwłaszcza w ms, była żadna. Zdecydowanie było tam więcej zawodników (a i tak bylo nas mało) niż ludzi oglądających.

Wybaczcie za słowa krytyki ale jeżdżąc na większość zawodów w przeciągu ostatnich 4-5 lat, nieoficjalnie uznaję te za najgorzej zorganizowane i musiałem gdzieś wylać swoje żale.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarzucałem słabą organizację zawodom w Warszawie (Robomaticon) przez nieogarnięcie wielu tematów rok temu i kilku w tym, ale zdecydowanie zawody w Poznaniu przejmują niechlubną palmę pierwszeństwa. Nie polecam.

Argumenty z grubsza takie jak kolegi wyżej. Zawody zorganizowane tragicznie. Najlepsze na nich było jedzenie i zawodnicy.

Link do komentarza
Share on other sites

Luny, nawet Cię kojarzę po avatarze 🙂

Co do zawodów - rzeczywiście, jedzenie to duży plus. O ile w FreeStyle było nie najgorsze (chociaż jak patrzę na wyniki, to były jakieś za głosowanie publiczności - nic mi na ten temat niewiadomo (?)), to w MicroMouse:

a) komisja - chyba nie za bardzo wiedziała o co chodzi w tej konkurencji, przez co obliczanie czasów i naliczanie kar za dotykanie było przynajmniej dziwne 🙂

b) labirynt miał ściany chyba z mało dokładnych pasów z laminowanego MDF-u wciskane na siłę, przez co i niektóre słupki były przekrzywione i pasy wybrzuszały się do góry - mi to było obojętne, ale jeden robot z nisko położonymi czujnikami widział szpary zamiast ścian.

c) łączenie płyt 🙁 - mój MM ma prześwit 7mm, koła o średnicy 50mm, a i tak zawiesił się w jednym miejscu - wiadomo, jak to wyglądało u innych znacznie mniejszych myszek 😉 Rozwiązaniem, bo ten problem rok temu też występował, byłoby zastosowanie labiryntu 9x9, koniecznie na jednej płycie.

Jednak ogólnie podsumowując - impreza fajna 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.