Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi - #11 - filmy, slowmotion, timelapse


Pomocna odpowiedź

@smarzyk a masz na tym systemie jeszcze jakieś inne oprogramowanie lub coś pracującego w tle? Sprawdzę dziś u siebie ten temat, ale do tej pory nie kojarzę, aby ktoś miał taki problem. Może VNC tutaj coś "miesza". Masz możliwość sprawdzenia działania układu po wpięciu monitora na HDMI?

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko robione wg kursu po kolei. Nie mam nic innego na karcie - tylko system. Nic innego nie jest uruchomione w tle. Bez VNC też średnio to działa. Plik sie tworzy, nawet waży, ale VLC nie odtwarza. 

Przy rezolucji 1920x1080 PI w ogole nie tworzy pliku i nie kończy polecenia - zacina sie. 

Monitor bede mial w przyszlym tygodniu pewnie dopiero.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@smarzyk zgodnie z obietnicą sprawdziłem temat. "Niestety" u mnie wszystko działa. Polecenie "raspivid -n -w 1920 -h 1080 -cd MJPEG -o test.mpg" bez problemu nagrywa film. Zarówno podczas wydawania go przez SSH, jaki i przez VNC. Ściągnięte z malinki pliki również działają poprawnie. Jedyne co mogę teraz poradzić to ewentualny format i próbę na czystym systemie, nie mam pojęcia co u Ciebie mogło się zepsuć. Jesteś pierwszą osobą, która napotkała taki problem... 

Dziwi mnie fakt, że nagrane pliki u Ciebie nie działają. Na pewno nie pominąłeś tego kroku z instrukcji, który mówi o wgraniu kodeków na Windowsie?

a962b-2019-02-21_22-27-50-5993.png

Link do komentarza
Share on other sites

Przeinstalowałem system. Wszystko zrobiłem od nowa i nadal mam to samo 😞 wszytko wygląda tak jak wcześniej. mniejsze rezolucje się nagrywają, pliki ważą, ale nie da się ich odtworzyć (zrobiłem update paczki K-lite, opcja "mega").

Przy rezolucji 1920x1080 Bash się zacina (i muszę przerywać polecenie: ^C), a jeśli jest z podglądem to VNC się również zacina na podglądzie z kamery i nic się nie da zrobić. Po wyjściu ^C w VNC pokazuje się "Cannot currently show the dekstop". Jedyna opcja to odłączenie malinki od zasilania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 28.02.2019 o 14:32, Treker napisał:

@smarzyk masz pod ręką inną kartę microSD o odpowiedniej pojemności i prędkości? Warto byłoby sprawdzić czy problemem nie jest karta pamięci. 

Spróbuję z inną kartą i dam znać. Myślisz, że U1 to za mało (SanDisk Extreme Plus 32GB U1)?

Pytanie z innej beczki. Jaką maksymalną pojemność karty obsługuje slot do microSD w Pi 3B+? Wyczytałem w necie, że 32GB, prawda to?

 

Link do komentarza
Share on other sites

@TomaszWa oj musiała mi umknąć Twoja odpowiedź, przepraszam za ciszę z mojej strony. Daj znać czy porada od @Yuarez była dla Ciebie pomocna 😉

Czekamy jeszcze trochę z odświeżeniem całego kursu RPi (pod RPi4) w związku z "zamieszaniem" dotyczącym WiringPi. Jak temat się wyklaruje to będziemy działać z odświeżaniem tych materiałów.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Starałem się zdobyć jakieś informacje w tym temacie. Jakie są różnice i podobieństwa tych dwóch projektów. 
Trafiłem na wpis z 2012 roku na stackoverflow. Wynika z tego że FFmpeg jest projektem oryginalnym (powstałym około 2000roku) a Libav powstał poprzez odłączenie się części developerów którym nie podobał się sposób zarządzania (można przeczytać o tym więcej Tutaj).
Wynikneła z tego spora drama, w dystrybucji Ubuntu/Debiana można było przeczytać taki komunikat 

ffmpeg version 0.8.3-6:0.8.3-4, Copyright (c) 2000-2012 the Libav developers
  built on Jun 26 2012 09:26:41 with gcc 4.7.1
*** THIS PROGRAM IS DEPRECATED ***
This program is only provided for compatibility and will be removed in a future release. Please use avconv instead.
[...]

Co wskazywało by na to, że wsparcie dla FFmpeg się skończyło i nowym standardem będzie Libav i avconv. Co oczywiście było informacją wymyśloną na cel promocji Libav i degradacji FFmpeg.

W Raspbian Jessie funkcje FFmpeg zostały zastąpione przez pakiet libav-tools. 
Być może Raspbian Buster powrócił do FFmpeg, a sytuacja pomiędzy Libav i FFmpeg jakoś się zmieniła. 


Nie ręczę głową za powyższe informacjie w "społeczności Linuxowej" jestem nowy i dopiero powoli się wdrażam. 
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś bardziej doświadczony sprawdził/wypowiedział się w tym temacie. 

Pozdrawiam 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.