Skocz do zawartości

Zgrzewarka do ogniw z akumulatora.


MarCixn

Pomocna odpowiedź

5 minut temu, _LM_ napisał:

steruj przez optoizolację znajdziesz bez problemu. Google - >Gate driver MOSFET itd.

a w sumie mógłby być zwykły optoizolator? bo mi przypadkiem się wala parę w moim składzie. bo wydaje mi się że chyba mógłby dać radę

Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, MarCixn napisał:

a w sumie mógłby być zwykły optoizolator?

Mógłby być, jaki masz model dokładnie? 

chrome_y23NVSdKPL.thumb.png.125e0198c506fa9c376dd095fd1ee999.png

Testuj z mniejszymi prądami obciążenia bo szkoda tranzystorów.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
23 minuty temu, MarCixn napisał:

A jeszcze jedno pytanie@_LM_ na jakiej stronie/ aplikacji robisz te schematy? 

To ewidentnie EasyEDA 😉 Po złym rozmiarze tekstu "U7" podejrzewam, że wersja Pro... 😄 

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
14 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

podejrzewam, że wersja Pro... 😄 

Nie inaczej. Akurat mam swój projekt otwarty więc narysowałem obok właściwego schematu 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

A jeszcze nurtuje mnie pytanie jak wyrównują to w tanich chińskich zgrzewarkach bo tam nie ma takich kloców rezystorów wyrównawczych a jak dam taki mały to spali go

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Trudno powiedzieć jak oni to mają rozwiązane, zgodnie ze sztuką te rezystory powinny tam się znaleźć. Są to przeważnie wartości 0.1Ω lub mniejsze a co za tym idzie nie muszą mieć wielkich rozmiarów zwłaszcza że urządzenie pracuje impulsowo a co za tym idzie dopuszczalne jest aby miały moc(i gabaryty) mniejszą niż wynika ze wzoru P=UI 

Edytowano przez _LM_
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

18 minut temu, MarCixn napisał:

A jeszcze nurtuje mnie pytanie jak wyrównują to w tanich chińskich zgrzewarkach bo tam nie ma takich kloców rezystorów wyrównawczych a jak dam taki mały to spali go

Wyrównywać? A po co, jak się spali to się spali... Serio chiński sprzęt zwykle jest cholernie niebezpieczny i nie jest zgodny nawet z minimum norm europejskich. (Poza sprzętem wyższej klasy, ale taki zwykle kupuje się bezpośrednio od fabryki).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Akurat ostatnio wertowałem temat sterowania zgrzewarka z mikrofali na tranzystorach na uzwojeniu wtórnym i przypadkiem znalazłem te chińskie wynalazki na baterie, po zgłębieniu tematu (YouTuby) ludzie raczej to chwalą i nie narzekają,a oglądałem również recenzje po dłuższym okresie użytkowania i im to podobno działa...na Ali takie płytki chodzą po 40zl więc nie wiem czy jest sens samemu kombinować...(np takie coś) 1956592772_6172onXpFqL._AC_UF8941000_QL80_.thumb.jpg.305fa819dc7ded32959491b83354016a.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

@farmaceuta do 18650 mu też się klei ale mamy ogniwa takie bloczki gdzie cała obudowa to + i punkt mały to - i te ogniwa w oryginale mają 14000mah też li ion

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.