Skocz do zawartości
Komentator

Kurs Raspberry Pi - #11 - filmy, slowmotion, timelapse

Pomocna odpowiedź

Wszystko aktualne. 3B+ i naturalnie najnowsza wersja systemu (Linux raspberrypi 4.14.79-v7+). Wszystko robione niedawno (w styczniu).

@smarzyk a masz na tym systemie jeszcze jakieś inne oprogramowanie lub coś pracującego w tle? Sprawdzę dziś u siebie ten temat, ale do tej pory nie kojarzę, aby ktoś miał taki problem. Może VNC tutaj coś "miesza". Masz możliwość sprawdzenia działania układu po wpięciu monitora na HDMI?

Wszystko robione wg kursu po kolei. Nie mam nic innego na karcie - tylko system. Nic innego nie jest uruchomione w tle. Bez VNC też średnio to działa. Plik sie tworzy, nawet waży, ale VLC nie odtwarza. 

Przy rezolucji 1920x1080 PI w ogole nie tworzy pliku i nie kończy polecenia - zacina sie. 

Monitor bede mial w przyszlym tygodniu pewnie dopiero.

@smarzyk będę miał dziś dostęp do RPi/kamerki i monitora. Sprawdzę temat na nowej wersji Raspbiana i dam znać 😉

@smarzyk zgodnie z obietnicą sprawdziłem temat. "Niestety" u mnie wszystko działa. Polecenie "raspivid -n -w 1920 -h 1080 -cd MJPEG -o test.mpg" bez problemu nagrywa film. Zarówno podczas wydawania go przez SSH, jaki i przez VNC. Ściągnięte z malinki pliki również działają poprawnie. Jedyne co mogę teraz poradzić to ewentualny format i próbę na czystym systemie, nie mam pojęcia co u Ciebie mogło się zepsuć. Jesteś pierwszą osobą, która napotkała taki problem... 

Dziwi mnie fakt, że nagrane pliki u Ciebie nie działają. Na pewno nie pominąłeś tego kroku z instrukcji, który mówi o wgraniu kodeków na Windowsie?

a962b-2019-02-21_22-27-50-5993.png

Przeinstalowałem system. Wszystko zrobiłem od nowa i nadal mam to samo 😞 wszytko wygląda tak jak wcześniej. mniejsze rezolucje się nagrywają, pliki ważą, ale nie da się ich odtworzyć (zrobiłem update paczki K-lite, opcja "mega").

Przy rezolucji 1920x1080 Bash się zacina (i muszę przerywać polecenie: ^C), a jeśli jest z podglądem to VNC się również zacina na podglądzie z kamery i nic się nie da zrobić. Po wyjściu ^C w VNC pokazuje się "Cannot currently show the dekstop". Jedyna opcja to odłączenie malinki od zasilania.

@smarzyk masz pod ręką inną kartę microSD o odpowiedniej pojemności i prędkości? Warto byłoby sprawdzić czy problemem nie jest karta pamięci. 

Dnia 28.02.2019 o 14:32, Treker napisał:

@smarzyk masz pod ręką inną kartę microSD o odpowiedniej pojemności i prędkości? Warto byłoby sprawdzić czy problemem nie jest karta pamięci. 

Spróbuję z inną kartą i dam znać. Myślisz, że U1 to za mało (SanDisk Extreme Plus 32GB U1)?

Pytanie z innej beczki. Jaką maksymalną pojemność karty obsługuje slot do microSD w Pi 3B+? Wyczytałem w necie, że 32GB, prawda to?

W kursie wykorzystujemy 16 GB class 10 i na takiej karcie wszystko działa poprawnie.  Jeśli chodzi rozmiar karty to tutaj masz dokładniej opisany temat. W skrócie chodzi bardziej o formatowanie karty po stronie Windowsa - trzeba ją trochę inaczej przygotować.

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »