Skocz do zawartości

Praca czy studia?


RONIN

Pomocna odpowiedź

Jeżeli studiuje się kierunek, który nie pozwoli na znalezienie rozsądnej pracy, a przynajmniej lepszej, niż miałoby to miejsce bez studiów, to raczej trudno się dziwić, że po kilku latach zaczyna się żałować niektórych decyzji. Co studiujesz, że takie masz teraz zdanie na ten temat?

Link do komentarza
Share on other sites

Prawda jest taka, że jakby była tylko jedna poprawna odpowiedź na tego typu pytania, to nikt by nie wybierał tej drugiej opcji i szybko by zniknęła. Odpowiedź zależy bardzo od indywidualnej sytuacji życiowej, od zmieniających się ciągle warunków, od tego co chcemy dalej robić, od preferencji i cech charakteru danego człowieka, a także trochę od zwykłej szansy. Dawanie rad w stylu "zrób tak jak ja, bo mi się 10 lat temu udało i jestem bardzo zadowolony" albo "nie rób tego co ja, bo teraz żałuję" trochę się mija z celem, bo każdy przecież jest w innej sytuacji, nie mówiąc już o zwykłym szczęściu.

Link do komentarza
Share on other sites

Studia owszem sa potrzebne, ale bez doświadczenia nawet po ukończeniu studiów na rynku pracy jestes niewiele warty. Najlepszym rozwiąazaniem są studia i robienie w między czasie praktyk zawodowych, albo po prostu zwykła praca. Patrząc z perspektywy czasu drugi raz nie szedłbym na studia znając realia na rynku pracy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A ja patrząc z perspektywy czasu na pierwsze studia poszedłem i nie żałuję, na drugie też nie, ale już tych trzecich mam dosyć, więc to pewnie każdego indywidualne odczucie. Ale sama praca studiów nie zastąpi (i odwrotnie). Wiec może nie warto studiować zbyt wiele razy, ale co najmniej jedne na pewno warto ukończyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Moze jestes jakims wyjatkiem od reguly jednak zazwyczaj ciezko jest polaczyc jedno z drugim. Cala kwestie edukacji trzeba jednak rozpatrzyc zupelnie pod innym katem. Wiekszosc osob idzie na studia bo chce sie dobrze zabawic, a nie nauczyc przydatnych w zyciu umiejetnosci. Zreszta sporo kierunkow jest tylko tak aby zapelnic frekwencje .. to juz na inna dyskusje. Poza tym nie kazdy chce isc na studia .. w sumie to sie im nie dziwie. Dajmy na to po szkole policealnej tez mozna liczyc na zdobycie praktycznego zawodu. Jakis czas temu nawet znajoma podeslala mi artykul na ten temat https://zak.edu.pl/aktualnosci/9659-szkola-policealna-alternatywa-dla-uczelni-wyzszej Oczywiscie przed podjeciem tak waznej decyzji trzeba sie zorientowac jak wyglada perspektywa jesli chodzi o rynek pracy .. bo z nim moze byc roznie. Sporo miejsc pracy przeciez zabierze rozwoj technologii, co trzeba miec zawsze na uwadze. Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.