Skocz do zawartości

Płytka drukowana - sprawdzenie.


EasyPeasy_

Pomocna odpowiedź

EasyPeasy_, zacytuję Ciebie z wcześniejszej dyskusji - co się odzywasz jak nie do ciebie piszę. To było do grg0, więdz siedź cicho i nie przeszkadzaj jak piszemy.

Jak się cytuje kogoś to słowo w słowo. Poza tym prowadzisz monolog w tym temacie i po raz kolejny robisz szum dookoła siebie.

Link do komentarza
Share on other sites

Na tablecie kopiuj-wklej niewygodnie się obsługuje, ale proszę bardzo:

Poza tym skąd pomysł, że napisałem o Tobie? Widzisz konwersację pomiędzy mną i Elvisem, a się wcinasz niepotrzebnie.

Pisałem do grg0, więc siedź cicho.

Link do komentarza
Share on other sites

Na tablecie kopiuj-wklej niewygodnie się obsługuje, ale proszę bardzo:
Poza tym skąd pomysł, że napisałem o Tobie? Widzisz konwersację pomiędzy mną i Elvisem, a się wcinasz niepotrzebnie.

Pisałem do grg0, więc siedź cicho.

Przestań spamować mi w tym temacie, bo jedyne co robisz to tylko spamujesz i nic nie wnosisz do tematu, widzisz może "poza tym skąd pomysł, że napisałem o Tobie?" ty chyba jednak napisałeś o mnie, w zasadzie to oskarżyłeś mnie o coś, więc miałem prawo się do tego odnieść inteligencie.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie masz monopolu na spamowanie, zawaśmieciłeś cały wątek "Sterowanie linkami od dmuchawy samochodowej - co wykorzystać?" to nie miej teraz pretensji. Poza tym tylko miło i sympatycznie odpowiadam na twoje posty, chociaż odzywasz się wcale nieproszony.

[ Dodano: 30-11-2017, 10:43 ]

Spróbuj czytać ze zrozumieniem. Napisałem do grg0 że jest frajer bo pomaga komuś kto nawet nie narysował sam płytki i tylko prowadzi dyskusję na dwóch forach przepisujac odpowiedzi z jednego jako swoje osiągnięcia na drugim. Ale to wszystko można wyczytać na wątku którego link podałem.

Oczywiście nie chciałem obrazić grg0 i bardzo przepraszam jeśli za mocno to ująłem. Ale pierwszy raz spotkałem się z tak bezczelnym używaniem forów do niesamodzielnego pisania pracy dyplomowej, więc mogło mnie trochę ponieść.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie masz monopolu na spamowanie, zawaśmieciłeś cały wątek "Sterowanie linkami od dmuchawy samochodowej - co wykorzystać?" to nie miej teraz pretensji. Poza tym tylko miło i sympatycznie odpowiadam na twoje posty, chociaż odzywasz się wcale nieproszony.

[ Dodano: 30-11-2017, 10:43 ]

Spróbuj czytać ze zrozumieniem. Napisałem do grg0 że jest frajer bo pomaga komuś kto nawet nie narysował sam płytki i tylko prowadzi dyskusję na dwóch forach przepisujac odpowiedzi z jednego jako swoje osiągnięcia na drugim. Ale to wszystko można wyczytać na wątku którego link podałem.

Oczywiście nie chciałem obrazić grg0 i bardzo przepraszam jeśli za mocno to ująłem. Ale pierwszy raz spotkałem się z tak bezczelnym używaniem forów do niesamodzielnego pisania pracy dyplomowej, więc mogło mnie trochę ponieść.

Jesteś bezczelny w dodatku niespełna rozumu, gdybyś dokładnie przeczytał temat na elektrodzie zobaczyłbyś, że schemat w Eaglu zrobiłem sam później użytkownik z elektrody zrobił "na kolanie" z własnej woli płytkę i mi ją udostępnił, a następnie jak już wiedziałem na jego zamyśle płytki jak rozmieścić elementy modyfikowałem ją w sposób o którym mówił @grg0 i ten użytkownik z elektrody i próbowałem rozmieszczać elementy na własny sposób i wprowadzałem poprawki samemu, ale każdy widzi to co chce. Złość raczej nie jest dobrym doradcą w ocenianiu tego czy ktoś coś zrobił sam czy nie i wiem, że Tobie trudno sobie wyobrazić, że ktoś może pomóc komuś bezinteresownie, ty przecież potrafisz tylko spamować.

I to ty zrobiłeś gównoburze w tamtym temacie, a teraz robisz tu i spadaj na drzewo trollu. Jestem ciekawy ile masz lat, pewnie z +40 lub lepiej, a zachowujesz się jak gówniarz.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem jaki wpływ na dyskusję ma mój wiek, ale faktycznie jestem od Ciebie sporo starszy. Czy wytykanie komuś niesamodzilnej pracy to gówniarstwo twoim zdaniem? Dorośnij człowieku. Na elektrodzie też wytykano Ci że pracę inżynierską należy samemu pisać. Może i schemat narysowałeś, ale już PCB jest zaprojektowana przez kogoś innego. Nie ma w tym nic złego, po prostu napisz w pracy - projekt został przygotowany przez używkownika forum, a ja naniosłem drobne poprawki. Bo nie sądzisz chyba, że zmiana np. jednej ścieżki sprawia że jesteś autorem tej płytki.

A co do trolowania, to uczę się od Ciebie, jak widzisz na naukę nigdy nie jest za późno 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem jaki wpływ na dyskusję ma mój wiek, ale faktycznie jestem od Ciebie sporo starszy. Czy wytykanie komuś niesamodzilnej pracy to gówniarstwo twoim zdaniem? Dorośnij człowieku. Na elektrodzie też wytykano Ci że pracę inżynierską należy samemu pisać. Może i schemat narysowałeś, ale już PCB jest zaprojektowana przez kogoś innego. Nie ma w tym nic złego, po prostu napisz w pracy - projekt został przygotowany przez używkownika forum, a ja naniosłem drobne poprawki. Bo nie sądzisz chyba, że zmiana np. jednej ścieżki sprawia że jesteś autorem tej płytki.

A co do trolowania, to uczę się od Ciebie, jak widzisz na naukę nigdy nie jest za późno 🙂

W odróżnieniu od Ciebie użytkownik z elektrody, potrafił zauważyć, że przed założeniem tematu, musiałem się trochę napracować i, że nawet fakt, że coś porysowałem zmienia światło na sprawę. I wiesz dlaczego? Bo on jest obiektywny, nie ma żadnych osobistych problemów do mnie, nie rzuca jadem na prawo i lewo, jest w stosunku do mnie obojętny, ani mnie nie lubi, ani lubi. A ty człowieku mnie nienawidzisz.

Kto tu mówi o jednej ścieżce, jesteś faktycznie niespełna rozumu, ty nie rozumiesz idei forum, fora są od tego żeby uzyskiwać na nich pomoc, nikogo nie zmuszałem do zrobienia projektu tej płytki, poza tym z projektowaniem i rozmieszczaniem elementów do projektu PCB jest tak, że mógłbym rozmieszczać je i przez miesiąc i nie znalazłbym odpowiedniego rozmieszczenia.

Ponadto jakbyś nie rzucał tak jadem na lewo i prawo to byś odwiedził ten temat i zobaczył, że rozmieściłem te elementy na początku samemu na płytce prototypowej, ale nikt nie raczył odpowiedzieć czy rozmieszczenie jest dobre, więc wziąłem się za projekt płytki PCB.

Więc przestań gadać o braku samodzielnej pracy, bo wymiotować mi się Tobą chce -> https://www.forbot.pl/forum/topics33/sprawdzenie-rozmieszczenie-elementow-na-plytce-prototypowej-vt14863.htm

Nigdzie nie jest napisane, że nie mogę szukać informacji co do realizacji projektu PCB, i nie ma różnicy czy bym poszedł na swoją uczelnię i poprosił o pomoc doktoranta od elektroniki czy kogoś na forum. To ty jesteś tak spaczony, że uważasz, że najlepiej to nikogo nie prosić o pomoc.

Ponadto nigdzie w tym temacie nie napisałem, że to mój projekt płytki i naprawdę odczep się, bo jesteś żenującą osobą. Najbardziej żenującą osobą na tym forum.

Zapytasz kogoś na forum o to jak zmierzyć w mostku L298 prąd silników, jaki układ trzeba zrobić, w jaki sposób się mierzy, źle, bo przecież nie samodzielna praca, każdą informację trzeba przecież samemu pozyskać, boże jaki ty jesteś żałosny. Od tego są fora, żeby uzyskiwać z nich informacje.

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie proszę o spokój, autor tematu już dostał ostrzeżenie za osobiste wycieczki. Każda kolejna prowokacja czy obrażanie zostanie stosownie nagrodzona.

Od teraz proszę tylko o merytoryczne odpowiedzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba czytasz tylko te fragmenty, które Ci pasują. Ja pisałem o komentarzu:

Spróbuj też zrozumieć, że to co piszę to nie plucie jadem. Po prostu stwiedzam to samo co w tym komentarzu - nie prosisz o pomoc, Ty chcesz żeby inni za Ciebie napisali, odwalili, załatwili całą sprawę. To dobrze pasuje do pracy dyplomowej z zarządzania, ale nie świadczy dobrze o umiejętnościach inżyniera.

Gdybyś chodził z każdym pytaniem, które tutaj zadajesz do promotora, czy innego doktoranta to na uczelni chociaż wszyscy by wiedzieli że niewiele potrafisz i odpowiednio to ocenili podczas obrony.

[ Dodano: 30-11-2017, 11:33 ]

Sabre, sorki zobaczyłem Twój wpis dopiero po wysłaniu komentarza.

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba czytasz tylko te fragmenty, które Ci pasują. Ja pisałem o komentarzu:

Spróbuj też zrozumieć, że to co piszę to nie plucie jadem. Po prostu stwiedzam to samo co w tym komentarzu - nie prosisz o pomoc, Ty chcesz żeby inni za Ciebie napisali, odwalili, załatwili całą sprawę. To dobrze pasuje do pracy dyplomowej z zarządzania, ale nie świadczy dobrze o umiejętnościach inżyniera.

Gdybyś chodził z każdym pytaniem, które tutaj zadajesz do promotora, czy innego doktoranta to na uczelni chociaż wszyscy by wiedzieli że niewiele potrafisz i odpowiednio to ocenili podczas obrony.

[ Dodano: 30-11-2017, 11:33 ]

Sabre, sorki zobaczyłem Twój wpis dopiero po wysłaniu komentarza.

Nigdy nie chciałem żeby ktoś odwalił za mnie całą robotę.. Dlatego też zadaję mnóstwo pytań, żeby zrealizować to samemu, dlatego właśnie chciałem zrobić ten układ na płytce prototypowej i rozmieściłem sam elementy i chciałem żeby ktoś sprawdził, ale oczywiście nikt tego nie zrobił, dlatego stworzyłem schemat w Eaglu, a że nie potrafiłem rozmieścić elementów optymalnie poprosiłem o pomoc na tamtym forum i ktoś bez mojego przymusu to zrobił.

Więc o czym ty piszesz człowieku, moja praca inżynierska to nie tylko ta marna płytka PCB, a cała aplikacja Android, i zapewniam Cię, że napisanie jej było i jest o wiele trudniejsze niż ta durna płytka PCB. Ale ty pewnie i tak uznałbyś, że nie napisałem kodu samemu, bo zadałem pytanie na stackoverflow jak przechowywać i przekazywać dane między aktywnościami w Androidzie, przecież to już nie samodzielna praca, prawda?

Po to są fora, żeby zadawać na nich pytania jak się czegoś nie wie, ale ty chyba tego nie rozumiesz. Do tego ośmieszasz się tym, że gdybym chodził do promotora z zapytaniami, to powinni mnie niżej ocenić na obronie, od tego jest promotor i ludzie na uczelni żeby zdobywać od nich wiedzę i zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi.

A i to ty chyba czytasz tylko fragmenty, a raczej wybierasz odpowiedzi, które Tobie przypasowują, i jak byś uważnie przejrzał tamten temat to wiedziałbyś co odpisałem tej osobie na jej zarzut, właściwie to samo co Tobie.

Link do komentarza
Share on other sites

Więc o czym ty piszesz człowieku, moja praca inżynierska to nie tylko ta marna płytka PCB, a cała aplikacja Android, i zapewniam Cię, że napisanie jej było i jest o wiele trudniejsze niż ta durna płytka PCB. Ale ty pewnie i tak uznałbyś, że nie napisałem kodu samemu, bo zadałem pytanie na stackoverflow jak przechowywać i przekazywać dane między aktywnościami w Androidzie, przecież to już nie samodzielna praca, prawda?

Po to są fora, żeby zadawać na nich pytania jak się czegoś nie wie, ale ty chyba tego nie rozumiesz. Do tego ośmieszasz się tym, że gdybym chodził do promotora z zapytaniami, to powinni mnie niżej ocenić na obronie, od tego jest promotor i ludzie na uczelni żeby zdobywać od nich wiedzę i zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi.

A i to ty chyba czytasz tylko fragmenty, a raczej wybierasz odpowiedzi, które Tobie przypasowują, i jak byś uważnie przejrzał tamten temat to wiedziałbyś co odpisałem tej osobie na jej zarzut, właściwie to samo co Tobie.

Prosiłem o same merytoryczne wypowiedzi bez wycieczek. Po raz ostatni ostrzegam. Kolejny tego typu post i temat zostanie przeze mnie zamknięty.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Miałem na myśli to, żeby przy gnieździe zasilania odgałęzić masę i pociągnąć tam te dwa rezystory pomiarowe, tak jak starałem się to narysować. W zamyśle żeby tam był punkt wspólny masy dla wszystkich urządzeń robota. Skoro nie da się tego zrobić w prosty sposób, to nie wiem. Nie wiem też na ile te moje sugestie są poprawne i czy w jakiś znaczący sposób przyczynią się do lepszego działania, a może nie będzie w ogóle różnicy. Poddaję się. Musisz zwrócić się do kogoś innego.

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem na myśli to, żeby przy gnieździe zasilania odgałęzić masę i pociągnąć tam te dwa rezystory pomiarowe, tak jak starałem się to narysować. W zamyśle żeby tam był punkt wspólny masy dla wszystkich urządzeń robota. Skoro nie da się tego zrobić w prosty sposób, to nie wiem. Nie wiem też na ile te moje sugestie są poprawne i czy w jakiś znaczący sposób przyczynią się do lepszego działania, a może nie będzie w ogóle różnicy. Poddaję się. Musisz zwrócić się do kogoś innego.

A te rezystory pomiarowe miały być poziomo, żeby jakoś lepiej się chłodziły, albo nie grzały tego rezystora obok czy jak? Bo jak teraz poziomo jest ten jeden to jest blisko kondensatora i boję się żeby nie grzał się tak mocno, żeby go spalił.

No to chyba wydrukuję płytkę tak jak jest i jak nie będzie działała zwrócę się do doktora od elektroniki na uczelni. Bo teraz np. mam sam zbudowany układ pomiarowy na płytce prototypowej i doprowadzam te sygnały CSA i CSB z modułu mostka tego: (wcześniej wyglądało to tak jak było na płytce stykowej, na prototypowej wstawię zdjęcie jutro, ale po prostu wszystko jest na płytce prototypowej, a sygnały masy i CSA CSB doprowadzane są przewodami żeńsko-żeńskimi):

I masa jest doprowadzana jakby z tego pinu co uprzednio zwroka zwierała CSA i CSB do masy i mi to działa. Więc myślę, że na płytce też powinno. Zobaczymy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.