Skocz do zawartości

Akumulator 18650 ładowanie


Lipus

Pomocna odpowiedź

A akumulatory nimh potrzebują zabezpieczenia przed rozładowaniem itp?Są gotowe moduły z zabezpieczeniem i ładowarką?Są takie ogniwa wogóle?Bo jak najtańszym kosztem chce zdobyć akumulator 12v z gotową ładowarką i zabezpieczeniami.Pomożecie?Auto nie więcej niż 5 a będzie pobierało

Link do komentarza
Share on other sites

Kilka propozycji już dostałeś. Sięgnij do początku tego wątku, przypomnij, zastanów się, wypisz je tutaj punkt po punkcie i przy każdej dopisz konkretnie dlaczego akurat ta Ci się nie podoba. Inaczej dalsza dyskusja nie ma sensu, bo nie mamy pojęcia co już zrozumiałeś i dlaczego w kółko powtarzasz te same pytania. A jeśli nie zrozumiałeś zupełnie nic (na to mi wygląda), to jak mamy pomóc skoro słowo pisane nie trafia? Narysować Ci komiks?

Skoro nic nie umiesz to musisz zapłacić. Każdy "kumaty" zrobi coś samodzielnie wg własnej wiedzy i będzie to dobre i tanie. Każdy "niekumaty" musi bazować na gotowcach: bezpiecznych ładowarkach i akumulatorach do nich pasujących.

Czekamy więc na wypisaną krytykę lub uwagi do kolejnych propozycji jakie otrzymałeś. To pokaże czy w ogóle umiesz czytać ze zrozumieniem - na tym polega Forum takie jak to. Może się okazać, że nowa wiedza odbija się od Ciebie jak piłka od ściany a to niedobrze wróży, czujesz to? Przyłóż się, tym razem ciąg kilku nowych pytań nie wystarczy. Mam nadzieję, że sprężyłeś się i doczytałeś do tego miejsca...

Link do komentarza
Share on other sites

Ok..

Może tak akumulatory LI ON 3.7v z laptopa

Zabezpieczenie płytka podawałem w pierwszych postach.Jaką ładowarką to można ładować bo na płytce jest wyjście na ładowarkę coś proponujecie?Przepraszam was pewnie jestem już skazany na tym forum 🙁 a wy macie jakiś pomysł akumulatorów 12v z ładowarką i zabezpieczeniami?

Jeśli znowu przesadziłem to przepraszam 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak się ma tylko młotek to wszystko wydaje się być gwoździem... Chyba tak to wygląda dla Lipus-a. Ma akumulator z laptopa i chce na nim coś zbudować. Moim zdaniem sytuacja jest beznadziejna i pozostaje pomilczeć aż Autor wątku pokaże nam i zawstydzi wykazując że jednak da się i nic się nie znamy, a jego akumulatory nadają się do wszystkiego. Ja bym powidział tak - moim zdaniem nie da się zrobić tego co chcesz, ale pokaż że się nie znam i udowodnij że umiesz. Tylko proszę już nie pytaj i nie zaśmiecaj forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra koniec

[ Dodano: 04-12-2017, 22:48 ]

To moja ostatnia propozycja jak źle to sobie już chyba odpuszcze..

Akumulator https://www.gimmik.net/1000mAh_111V_25C_Gens_Ace,o,16411.html

Ładowarka wyżej wymieniony IMAX

i moduł zabezpieczający wyżej podałem da rade?Jak nie to sie poddaje już chyba więcej moja głowa nie wymyśli

[ Dodano: 04-12-2017, 23:17 ]

Nie podalem układu zabezpieczenia więc możecie jakiś podać

[ Dodano: 05-12-2017, 07:39 ]

Układ zabezpieczenia ale to jest dźwiękowy https://hobbyking.com/en_us/hobbykingtmlipoly-low-voltage-alarm-2s-3s.html tyle że to zabezpieczenie dźwiękowe.Silnik będzie miał 12v więc to pewnie nie spadnie jak z tym jest?Ładowarka Imax

Link do komentarza
Share on other sites

To jest o wiele rozsądniejsza propozycja 🙂

Akumulator: spokojnie wytrzyma obciążenie tym autem, bo dla pojemności 1000mAh i prądu 25C możesz z niego pociągnąć aż 25A. To dobrze rokuje. Jego złącze balancera (to małe, białe) pasuje wprost do taniej ładowarki iMax - to też nieźle, a jej prąd (ok. 800mA) wzkazuje na jakieś 2.5 godziny ładowania do stanu trzech zielonych diodek. Jedynym problemem jaki napotkasz to złącze główne, z którego będziesz zasilał samochodzik. Masz tu T-dean. Musisz kupić wtyczkę do tego pasującą i wlutować ją do kabli w zabawce.

Alarm dźwiękowy jest OK. Może kup w tym samym sklepie?

https://www.gimmik.net/Tester_z_alarmem_pakietow_LiPo_1-3S,o,2367.html

Nie zabezpiecza przed zwarciami itp rzeczami a tylko przed rozładowaniem poniżej granicy bólu, ale przecież nie odjedziesz na 100m żeby tego nie usłyszeć. Z tego co piszą, to alarm ten jest uniwersalny o tyle, że pasuje do różnych stosów: 1S, 2S i 3S. Zrobili to pewnie tak, że po podłączeniu alarm "uczy się" napięcia akumulatora i szacuje z iloma LiPolami ma do czynienia. Dlatego ważne jest, by podłączać zawsze świeżo naładowany aku bo tylko wtedy alarm dobrze rozpozna liczbę cel i ustawi sobie próg piszczenia na (poprawny dla 3S) 9.9V.

Pamiętaj, że w zależności od tego ile średnio tego prądu będzie auto ciągnęło, tak długo będziesz mógł jeździć. Jeżeli zwykle będzie to 2A to akumulator 1Ah wyładuje się w pół godziny, ale jeśli będzie to stałe 5A to masz tylko 12 minut jazdy.

Link do komentarza
Share on other sites

A skąd wziąść jakiś moduł przed przeładowaniem?Czy w tym imaxie to jest?

[ Dodano: 05-12-2017, 15:25 ]

I są jakieś moduły przeciw zwarciowe?I jak ten aku będzie się rozładowywał to napięcie będzie spadało i silnik będzie słabo działał :/ jak to z tym jest?Pojedzie wogóle o ?Bo może być taka możliwość że aku będzie jeszcze w miarę a silnik nie ruszy.Może być ten kabelek?https://www.gimmik.net/Zlacze_T-dean_meskie_z_kablem_14AWG_10cm,o,7782.html .I te silniki będą dc z przekładnią mt90 czy 100 nie wiem jeszcze.

Link do komentarza
Share on other sites

To jest właśnie zaleta ładowania LiPola przy pomocy ładowarki do LiPola: ona wie jak to zrobić by nie uszkodzić ani nie przeładować akumulatora. Czyli tak, imax ma zabezpieczenie przed przeładowaniem, możesz podłączyć do niej akumulator w dowolnym stanie rozładowania, zostawić zestaw na całą noc a rano mieć aku naładowany pod korek i nie więcej.

No niestety, akumulatory tak mają że się rozładowują i napięcie spada. Co znaczy "słabo działał"? Jeżeli napięcie spadnie z początkowych 12V (licząc pod obciążeniem) do końcowych 10V (bo alarm masz przy 9.9V) to na pewno odczujesz że jest gorzej, ale przecież nic się nie zatrzyma, to spadek kilkunastoprocentowy. Silnik 12V działa także na 10V, 8V jak i na 6V. A napięcie spada zawsze, taka uroda akumulatorów. To nie spaliniak gdzie masz pełną moc do końca (a potem zupełne zero). Każdy modelarz wie, że ze świeżym akumulatorem może kręcić akrobacje na niebie aż dech zapiera a potem jest coraz gorzej i gorzej i wreszcie już tylko na oparach trzeba dociągnąć do lotniska. Tu będzie podobnie, choć wszystko zależy od doboru napędu. Jeśli silniki są mocne i na początku będą "wyrywać z kapci" to pod koniec też nie zdechną zupełnie, tylko będą całkiem poprawnie jeździć. A jeśli źle je dobrałeś i już na starcie będą ledwo to auto ciągnąć, to później będzie już tylko gorzej.

Charakterystyka rozładowania (jej pochylenie) zależy też od samego akumulatora. Akurat z gens-ace mam bardzo dobre doświadczenia. Są bardzo "sztywne" więc przez przez 90% czasu masz bardzo dobre napięcie a potem nagle są rozładowane i alarm włącza się natychmiast. Bardzo podobne tylko większe latają w moich dronach.

Tak, złącze T-dean męskie będzie OK, bo w aku masz odwrotne. Planujesz jakieś sterowanie tymi silnikami, kierunkiem jazdy, czy podłączasz aku i puszczasz na żywioł gdzie oczy poniosą?

My też nie wiemy z jaką przekładnią, nie wiemy nawet co to za silniki ani co to za model.

Link do komentarza
Share on other sites

chyba sie pomyliłeś bo alarm jest przy 3.3 v a nie 9.9v (tak jest w opisie).

Silnik myślałem nad tym https://abc-rc.pl/silnik-mt90-przekladnia-120obr i tym https://abc-rc.pl/silnik-mt-90-przekladnia ale oba są wolne a jeden pobiera nawet do 3.5 a .. Nie moge znaleść silnika z przekładnią mocną i szybką i mało prądową ;D marzenia.Chciałem żeby to auto szybko śmigało po trawie itp więc moc i szybkość (możecie cos podsunąć)

Moduł chiński https://www.sinoning.com/products/6ch-high-power-2-4g-50-meter-remote-control-receiver-car-model-ship-diy-6-15v

tylko jeszcze nie wiem tam pisze że do 5a ale wszystkie silniki czy na silnik 5a ?

I nie wiem czy zrobić coś typu czołgu z kołami czy pojazd ale z słabym układem skrętnym.Słabym ponieważ nie umiem wykombinować żeby oś wracała do punktu wyjścia więc bym musiał miećwolny silnik do skrętu.Co o tym sądzicie?Byłbym wdzięczny jakbyście zaproponowali silnik napędu.I czy lepiej czołg czy co?Bo mam spory problem z przekładniami :/

Link do komentarza
Share on other sites

Nie pomyliłem się. To jest próg liczony na jedno ogniwo. Masz tam stos trzech ogniw więc alarm jest przy 9.9V. Gdybyś akumulator LiPol 3S rozładował do 3V to mógłbyś go ze spokojnym sumieniem wywalić do kosza. Dlatego ten alarm musi wiedzieć do jakiego aku go podłączasz (po napięciu początkowym), bo musi pomnożyć próg 3.3V przez współczynnik x1, x2 lub x3 w zależności od "składu" akumulatora.

Przekładnie tylko zmieniają postać mocy, tj. zamieniają duże obroty na duży moment. Nic na nich nie uzyskasz oprócz dopasowania postaci tej mocy do tego co potrzebujesz. A jeśli koła mają się kręcić i szybko i nie dawać się zatrzymywać, to potrzebujesz dużo mocy i musisz wyjść od silnika a nie od przekładni, bo to on jest źródłem mocy mechanicznej. Poza tym niewielu robi samodzielnie przekładnie, nie bierz się za to. Przypomnij sobie wzory na pracę i moc, przydadzą się. I popatrz na zespoły napędowe wkrętarek - to gotowe (czasem dwubiegowe) zestawy silnik 12V + przekładnia. Wielu ludzi zrobiło na tym co większe konstrukcje.

Do sterowania proporcjonalnego skrętami służą serwomechanizmy a nie silniki. Kiedyś rzeczywiście bywały takie prymitywne rozwiązania z silniczkiem, sprzęgłem i sprężyną centrującą, ale to epokę temu. Dzisiaj serwo za 20zł załatwia to samo o niebo lepiej. W ogóle radzę zacząć od przeglądania forów(?) modelarzy samochodowych, bo za chwile będziesz pytał co to jest i jak działa serwo, potem skąd wziąć odbiornik RC, jak to wszystko połączyć itd..

EDIT: Niestety nie wymyślimy za Ciebie co chcesz zbudować.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale dla serwa nie potrzeba aparatury?Ja mam zwykły moduł dałrm link.I taki akumulator nie szybko rozładuje się szybko do 9v?Bo od 12 do 9 dużo nie ma.

[ Dodano: 05-12-2017, 21:30 ]

A jak jest z tym prądem układu każdy silnik 5a czy moduł cały?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.