Skocz do zawartości

Emulacja klawiatury na Arduino przez bluetooth.


Aiji

Pomocna odpowiedź

Witam. Chciałbym zbudować klawiaturę bezprzewodową (bluetooth) z wykorzystaniem Arduino. Napisałem taki kod:

#include <Keyboard.h>
void setup() {
Serial.begin(9600);
pinMode(5, INPUT_PULLUP);
Keyboard.begin();
}
void loop() {
if(digitalRead(5)==LOW){
Keyboard.print("A");
delay(200);
}
}

Jeśli połączę moje Arduino Pro Micro (Arduino na bazie Leonardo) poprzez kabel, to wtedy kod ten działa normalnie (tzn. po naciśnięciu przycisku w notatniku wpisuję się 'A'). Jeżeli natomiast podłączę mój moduł bluetooth zamiast kabla, to kod ten nie działa (moduł normalnie się paruje z komputerem, ale po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje). Co robię źle?

[ Dodano: 01-02-2018, 17:37 ]

Nikt nie wie co jest źle? Moim zdaniem coś do tego kodu muszę dodać, albo coś zmienić, tylko nie wiem co. Macie jakieś pomysły?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołączasz bibliotekę i nie wiesz jak ona działa? W przykładach nie ma przykładów jej użycia?

Może to Ci pomoże:

https://www.arduino.cc/reference/en/language/functions/usb/keyboard/

Tam każda funkcja tej klasy jest opisana z przykładami - przećwicz je, a będziesz wiedział jak użyć.

Na marginesie biblioteka współpracuje z portem USB, a nie BT. Może więc tu jest problem - w konfiguracji i oprogramowaniu modułu BT.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Share on other sites

Jak biblioteka działa wiem, ale po prostu nie wiedziałem dlaczego po kablu działa a przez bluetooth nie, choć i to i to komunikuje się przez UART.

Wiesz może, co należy zrobić, aby biblioteka ta działa przez bluetooth, albo w jaki inny sposób można wykonać taką klawiaturę bluetooth opartą na Arduino?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A nie ma jakiegoś sposobu, aby zrobić to z Arduino Pro Micro i modułu bluetooth XM-15B, bo takie elementy aktualnie posiadam. W sumie to chyba kwestia odpowiedniego kodu, którego nie potrafię napisać. 😥

Link do komentarza
Share on other sites

Masz rację, że jest to głównie kwestia odpowiedniego kodu, ale niestety kodu na tym module, a nie na twoim Arduino. Moduł musi obsługiwać odpowiedni profil bluetooth (HID) — wtedy możesz go w ten tryb przełączyć i wysyłać do niego wydarzenia naciśnięcia i zwolnienia klawiszy. Czy twój moduł to obsługuje trudno mi powiedzieć, bo załączona dokumentacja jest w całości po chińsku, a ja z tego języka to zaledwie "dzień dobry", "dziękuję", "prąd", "napięcie" i "częstotliwość" potrafię zrozumieć.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, to ponownie ja. Znalazłem stronę w której pokazane jest jak przerobić moduł HC-05 (który nie obsługuje profilu HID) tak aby profil HID obsługiwał (czyli, aby można było emulować klawiaturę przez bluetooh). I tu moje pytanie: Czy mój moduł bluetooth XM-15B również może być w ten sposób przerobiony?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.