Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@slawek56 Witaj Sławku na naszym forum 🙂 

14 godzin temu, slawek56 napisał:

Ostatnio prowadzę dział Badania i Rozwoju

Musisz mieć bardzo ciekawą pracę, koniecznie odpowiedź trochę o tym co robisz 🙂 I oczywiście powodzenia w nauce elektroniki 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć. Jestem Patryk, mam 28 lat i na co dzień zajmuję się restauracją azjatycką (gotuję/zarządzam). Temat elektroniki interesował mnie od zawsze, odkąd pamiętam ciągnęło mnie do naprawiania różnych elektronicznych rzeczy i mimo braku podstawowej wiedzy teoretycznej całkiem dobrze mi to wychodziło. Zdecydowałem podejść do tematu od tej właściwej strony, a więc na początek poznać trochę teorii i zapoznać się z działaniem tego wszystkiego.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@BogdanUrbaczka witaj Bogdanie na naszym forum 🙂 zgadza się, teraz jest łatwiej o materiały. Powodzenia w nauce!

@michalf84 witam Michale, inteligentny dom to spory temat, na pewno przyda się dużo nauki, przeglądania podobnych projektów i nieco kroków pośrednich. Powodzenia, koniecznie pochwal się projektem w odpowiednim dziale na forum 🙂 

@jiggy witaj Adamie na naszym forum 🙂 piszesz o ciekawych czasach, teraz elektronika jest dość mała i ciężko o samodzielne zbieranie podzespołów, choć w serwisach AGD dalej można dostać darmowy elektrozłom do zabawy. Powodzenia w nauce i zachęcam do aktywności na forum 🙂 

@klokupk witaj Patryku na naszym forum 🙂 To masz ciekawy rozrzut zainteresować, z jednej strony praca w restauracji z drugiej temat techniczny, na pewno jest w tym jakaś wspólna płaszczyzna 🙂 Powodzenia w nauce, a w razie problemów śmiało pytaj na forum.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim!

Jestem Piotrek, lat 33. Od dziecka myślałem, że będę wynalazcą i że będę budował roboty 😀 W podstawówce bardzo lubiłem fizykę i związane z nią kółko naukowe. Niestety nauczycielka w liceum była w stanie skutecznie zabić moje zapędy 😕 

Dalej wylądowałem na studiach informatycznych, gdzie też wydawało mi się, że może pójdzie to w kierunku robotów, ale niestety tak się nie złożyło.

Teraz mam już małe dzieciaki (dwóch chłopaków) i coraz częściej pojawia się temat majsterkowania, budowania robota, czy innej rakiety (póki co z klocków) 😂 Pomyślałem, że to dobry moment, żeby wrócić do tego tematu. I.. ku mojemu zaskoczeniu trafiłem na forbota, gdzie ta wiedza wydaje się ultra przystępna dla każdego. A jeszcze parę lat temu znajomi straszyli mnie ogromnymi tomiszczami, niezbędnymi rzekomo do przetrawienia na start.

Mam nadzieję, że jak dzieciaki trochę podrosną, to będę mógł z nimi aktywniej pomajsterkować, a póki co będą się przyglądać (mają 2 i 4 lata). Liczę, że umiejętności programistyczne też nieco się przydadzą.

Także cisnę Elektronikę poziom 1. Potem w planach Arduino, również poziom 1. A w marcu na urodziny może dostanę zestaw do robotów 🤓

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@g0raj Witaj Pitorze na forum Forbota 🙂 masz ciekawą historię. Faktycznie w życiu mogą trafić się osobniki co potrafią skutecznie zniechęcić do robienia czegokolwiek. A podstawy elektroniki nie są takie straszne. Nauka dzieci to dobry moment, sam miałem jedną z lepszych zabawek - lutownica 😄 

56 minut temu, g0raj napisał:

A jeszcze parę lat temu znajomi straszyli mnie ogromnymi tomiszczami, niezbędnymi rzekomo do przetrawienia na start.

Na start zdecydowanie nie, ale po kilku latach i owszem. Ale to już znacznie wyższy poziom, który nie każdemu potrzebny jest do szczęścia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hej, mam na imie Kamil. Mam 30l i pracuje jako programista. Jestem tutaj dlatego ze popsula mi sie lampa do akwarium i nie potrafie jej naprawic, co mnie bardzo irytuje 😄 Mam nadzieje ze nastepna lampe zbuduje sam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@kamilbak witaj Kamilu na naszym forum 🙂 Potrzeba matką wynalazku, fajnie że tu trafiłeś. Programowanie to już dział techniczny więc i majsterkowanie powinno Ci się wkręcić. Powodzenia!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie. Mam nadzieję, że wiele się nauczymy i poznamy z wiedzy elektroniki. Zainteresowałem się kursami Forbot ze względu na mego 12 letniego syna  Olka, ponieważ uważam, że to dobry początek,  by lepiej oswoić się z wiedzą elektroniki, arduino i raspberry pi.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 1.02.2021 o 17:11, slawek56 napisał:

Cześć

Mam na imię Sławek szykuję się do emerytury. Moje całe życie zawodowe to konstrukcje stalowe ,projekty przyrządów wspomagających procesy produkcyjne. Ostatnio prowadzę dział Badania i Rozwoju jednym słowem wyzwania , innowacje, szalone pomysły , bardzo ciekawe. Elektronika to dla mnie czarna magia i mam nadzieje ja poznać to może być bardzo pasjonujące . Z przyjemnością otwieram pudełka z myślą jaka to czeka mnie zabaw.

Pozdrawiam wszystkich.😀

A ja myślałem, że starszej daty inżynierów to już nie ma... Jak ja się cieszę z Twojego wpisu (a powiem że konstrukcje stalowe, procesy produkcyjne itp- to całe moje życie ...Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję na współpracę przy owocnej nauce nowości...

pozdrawiam

Dnia 27.01.2021 o 14:54, Sylwia100 napisał:

Witam wszystkich forumowiczów, po 30 latach mogę sobie pozwolić na to co zawsze mnie fascynowało. W życiu jak wszyscy wiemy nie zawsze wszystko idzie jak sobie zaplanujemy. Dzieci odchowane, stabilizacja w pracy - to czas na zrobienie czegoś dla siebie. Na szczęście świat się zmienia i nie wmawia się dziewczynkom, że elektronika jest tylko dla chłopców (facetów).

Od dzisiaj zaczynam kurs podstaw elektroniki - poziom I. Trzymajcie kciuki

Powodzenia. Dasz sobie radę.

pozdrawiam

Dnia 1.02.2021 o 12:57, MKopec napisał:

Witam wszystkich  

Już pozdrowiłeś kilka razy- chcesz o coś zapytać?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich, Piotr lat 41. Zawitałem tu bo szukam czegoś nowego. Z elektroniką nie miałem nigdy do czynienia wiec jestem raczej raczkującym dzieckiem w tym temacie. Mam nadzieję, że uda mi się czegoś nauczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.