Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Jestem Piotr. Elektroniką zajmuję się od dzieciństwa, a teraz jest to moje hobby przywołujące sentyment z lat, kiedy np. składałem swoje pierwsze radio, czy migacz na multiwibratorze. Zawodowo robię coś zupełnie innego, więc to dla mnie odskocznia.

Pozdrawiam serdecznie,

Piotr

• Lubię! 1

Cześć, postanowiłem po prawie 25 latach przypomnieć sobie wiedzę o lutowaniu i układach 🙂 A wszystko po nieudanym, a raczej tragicznym lutowaniu nowego minijacka w słuchawkach syna starą lutownicą, zakupiłem sprzęt, kurs lutowania z Forbota i dzisiaj rozpoczynam przygodę od początku.

• Lubię! 1

Dzień dobry wszystkim, 
zainteresowałem się tematem naprawiania/budowania urządzeń lata temu od oglądania Pogromców Mitów i czytania książek Lema. Wielokrotnie zaczynałem różne samodzielne próby poznawania tematów elektroniczno - informatycznych i gubiłem się w gąszczu wzorów, cyfr i schematów.
Mam nadzieję, że będę mógł tutaj poznać cierpliwą i łopatologiczną pomoc elektronicznemu jaskiniowcowi. 
Pozdrawiam!

• Lubię! 1

Cześć, witam i pozdrawiam wszystkich. Właśnie zabieram się do pierwszego kursu elektroniki - jestem kompletnie zielony 🙄, chociaż zbliżam się do 60-tki. Zobaczymy, jak to pójdzie. 

• Lubię! 1

Witam, 

Jestem Tomek i pracuję jako robotyk, natomiast przygodę z Arduino zacząłem 2 miesiące temu. Wszystko czego się dowiedziałem nt. programowania Arduino zawdzięczam założycielowi oraz uczestnikom Forbot.pl. Dzięki!

Obecnie pracuję nad zbudowaniem własnego robota. 

Pozdrawiam 

• Lubię! 1

@eskimo6 witam serdecznie na forum 🙂 nauczyć się można czegoś w każdym wieku, powodzenia!

@ximot witaj Tomku na naszym forum 🙂 miło czytać pozytywne komentarze 🙂 

5 godzin temu, ximot napisał:

Obecnie pracuję nad zbudowaniem własnego robota. 

To pochwal się postępem prac w dziale worklog, miło będzie widzieć coś nowego, a i pewnie znajdą się chętni do dorzucenia swoich kilku groszy 😉 

Witajcie. Mam na imię Tomek. Dopiero rozpoczynam moją przygodę z elektroniką "praktyczną". Miałem z nią do czynienia przez jeden semestr na studiach, ale tylko w teorii. A teoria bez praktyki wiadomo na co sie zda :).

Zdobytą wiedzę mam zamiar wykorzystać w modelarstwie (makiety kolejowe) oraz do tworzenia rożnych ciekawych projektów wspomagających "funkcjonowanie" domu. Po zapoznaniu się z tematem elektroniki, myślę ze przyjdzie czas na kurs programowania Arduino, gdyż w tym temacie znajduję również zastosowanie dla moich projektów hobbystycznych.

Pozdrawiam wszystkich.

• Lubię! 1

@Tomko Witaj Tomku na naszym forum 🙂 

3 godziny temu, Tomko napisał:

myślę ze przyjdzie czas na kurs programowania Arduino, gdyż w tym temacie znajduję również zastosowanie dla moich projektów hobbystycznych.

Tak jak najbardziej, choć podstawy elektroniki też są potrzebne żeby wiedzieć jak i co z czym działa. Powodzenia! Jak coś zbudujesz pochwal się w dziale DIY 😉 

Cześć,

Od kilkudziesięciu lat zajmuje się zawodowo projektowaniem urządzeń elektronicznych oraz programowaniem (asembler, c i c++).

pozdrawiam

Rasel

• Lubię! 1

@Rasel witam serdecznie na naszym forum 🙂 fajnie że tu trafiłeś, zachęcam Cię do dzielenia się wiedzą z innymi i aktywnością na forum.

Witam,

Mam na imię Radek mam 31 lat, zacząłem się trochę interesować robotyką dlatego zawitałem tutaj. Zaczęło się od tego że zamiłowałem się w nowościach z kategorii smart dom dlatego zakupiłem Raspberi Pi 4 więc jestem na początku przygody. 

Pozdrawiam

• Lubię! 1

Witam wszystkich zapaleńców elektroniki. Na forbota trafiłem przez zainteresowanie "arduino", chciałem zgłębić ten temat, a póki co jestem zielony z zakresu elektroniki, a więc zaczynam od podstaw. Myślę, że zabawię tu na dłużej. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w dokonywaniu postępów tym co zaczynają jak i tym, którzy mają już doświadczenie.👍

• Lubię! 1
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay