Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@antsaren witaj Kamilu na naszym forum 🙂 Fajnie że tu trafiłeś, RPi Pico to dość trudny temat bo istnieje na rynku bardzo krótko, wiec jest to godne pochwały że sobie poradziłeś. Powodzenia z dalszą nauką!

@sirkrzysztof również serdecznie witam Cię na forum 🙂 

5 godzin temu, sirkrzysztof napisał:

jestem elektrykiem w czasie wolnym uczę się programowania i elektroniki.

Dobre połączenie, bardzo praktycznie. Powodzenia w nauce! 💪

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@zolwik Witam serdecznie na forum 🙂 

9 godzin temu, zolwik napisał:

Jakie to jest piękne! Jakie to jest proste! Każdy blok ma swoje odbicie w kodzie, a dodatkowo daje możliwość działania na fizycznym sprzęcie, a nie tylko na ekranie.

Miło czytać takie komentarze 🙂 ten sposób programowania jest właśnie uproszczony tak by nadawał się dla dzieci, ale jak sam zauważasz dorośli też mogą z tego skorzystać. Powodzenia w nauce i dużo zapału 🔥

@Majster_Luk Również serdecznie witam Cię Łukaszu na naszym forum 🙂 Dziękujemy za pozytywne komentarze, daje to motywację do dalszej pracy nad kursami 💪Powodzenia w nauce i zachęcam Cię do aktywności na forum. CNC ma też swoje miejsce na Forbocie więc myślę, że możesz wnieść coś od siebie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć. Z wykształcenia jestem elektrykiem, zawodowo zajmuje się samodzielnym projektowaniem układów automatyki przemysłowej (stanowiska, maszyny, całe linie przemysłowe itp.). Nie jestem automatykiem a projektantem układów sterowania i bezpieczeństwa. Chcąc poszerzyć nieco swoje horyzonty wiedzy wracam do hobby z dzieciństwa jakim była elektronika. Kiedyś nie miałem funduszy - teraz się to zmieniło. Po przypomnieniu sobie tego co ząb czasu zatarł zamierzam się zając programowaniem Raspberry Pi (znam podstawy Pythona i niesamowicie mnie to wciągnęło), Arduino (chcę poznać podstawy C/C++) i jeżeli się uda to inne mikrokontrolery (np. ESP32). Celem nadrzędnym jest zachęcenie do elektroniki moje dzieci by razem ze mną odkrywały to hobby które ja z różnych przyczyn musiałem odłożyć. Ciekawe czy któreś z pociech się tym tematem zainteresuje i na poważnie zajmie w przyszłości :) Jeżeli będę mógł pomóc to chętnie się dołożę do społeczności ^^

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Matsu Witaj na naszym forum 🙂 Cieszymy się, że ktoś branżowy trafił na Forbota. Myślę, że cele które sobie wystawiłeś będzie nie tak trudno osiągnąć, zwłaszcza, że masz już podstawy z pokrewnych dziedzin. Powodzenia w nauce!

54 minuty temu, Matsu napisał:

Jeżeli będę mógł pomóc to chętnie się dołożę do społeczności ^^

Pewnie, zachęcam jak zawsze do aktywności i budowania atmosfery forum 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, jestem Rafał. Od lata jestem związany z IT, natomiast elektronika od zawsze była dla mnie czarna magią. Liczę na to, że dzięki waszym kursom się to zmieni, póki co przeszedłem podstawy elektroniki i jestem zaskoczony w jak prosty sposób wszystko tłumaczycie.

Edytowano przez RafalLbn
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Mam na imię Tomek i interesuję się szeroko pojętą inżynierią maszyn. Jara mnie wszystko od projektowania mechaniki w 3D, prostej elektroniki, aż do programowania. Piszę głównie w C++, znam trochę pythona i Rusta. Przedstawiam wam mój pierwszy projekt, którym postanowiłem pochwalić się na łamach forbota:


Pozdrawiam,
Tomek

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.