Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć,

Nazywam się Marcin. Przygoda z elektroniką zaczęła się u mnie niedawno, gdy samodzielnie wymieniłem całą elektronikę w nowej gitarze. Spodobało mi się to, prawie tak, jak samo granie na niej 😉 zaczynam od kursu podstawowego, do zobaczenia na szlaku!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie. Nazywam się Bartek mam 27 lat i jestem technikiem budownictwa.

Od zawsze czułem jakiś pociąg do nauk ścisłych, dlatego poszedłem w budownictwo, lecz po paru latach w branży stwierdzam ze czegos mi w nim brakuje i dlatego chce nauczyć się wszystkiego od podstaw.

Zaczynając od elektroniki następna będzie nauka Arduino potem druk 3D  i na robotyce kończąc (taki jest plan).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jestem Antoni, mam 55 lat, podobno nigdy nie jest za późno, zaczynam przygodę z programowaniem i elektroniką... a jestem nauczycielem informatyki, techniki i fizyki. Pasje: lotnictwo, kosmonautyka i loty kosmiczne, astronomia, fotografia cyfrowa i analogowa, modelarstwo kartonowe, RC, drony...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na imię mam Dawid

Nie kumam elektroniki od lat ,nadal usiłuję zrozumieć jak to to śmiga .Nie przemawia do mnie analogia wody. Pewnie jest bliska no bo magnetyzm ?.Nie potrafię tego zrozumieć co mi nie przeszkadza w fascynacji zjawiskiem

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Bacantis witaj Bartku na naszym forum 🙂 Nawet w budowlance jest cos z elektroniki i elektryki także może nie być to tak odległy temat. Powodzenia w nauce!

@antonior witaj Antoni na forum Forbota 🙂 Z tego co piszesz to masz sporo pasji, myślę że elektronika i programowanie również mogą takową się stać. Powodzenia i dużo chęci, a powiedzie się 🙂 

@pierwszak również witam Cię Włodku na naszym forum 🙂 fajnie, że masz nowe zajęcie. W razie problemów służymy pomocą i możesz śmiało pytać na forum. Powodzenia!

@Dave91155 witaj Dawidzie na forum 🙂 Każdy ma swój sposób na zrozumienie tego tematu, dla mnie najlepszym przykładem był łańcuch rowerowy, ale nie wiem czy pomoże Ci to w zrozumieniu czym jest np. napięcie, bo prąd to i owszem. Zachęcam Cię do lektury kursów elektroniki, a jeżeli dalej będzie ciężko to postaramy się pomóc na forum 🙂 

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim,

jestem Patryk - osoba, która potrafi zepsuć wszystko czego się dotknie (z naprawianiem czasem jest gorzej...). Moją domeną jest brak myślenia, najpierw trzeba zrobić, potem zastanowić się czemu nie działa 🙂

Z zawodu jestem programistą, pracuję głównie jako developer gier mobilnych, w wolnym czasie sobie dłubię w elektronice, składam jakieś projekty Open Source czy piszę kod.

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.