Skocz do zawartości

Enkodery magnetyczne, minimalna odległość.


adriano

Pomocna odpowiedź

Witam, zamierzam wykonać sobie robocika do nauki programowania (głównie chodzi o algorytmy i sterowanie). Jestem na etapie projektu podwozia które miało by być od razu PCB z elektroniką (coś jakby minisumo). Jako silniki zamierzam użyć Pololu 30:1 z enkoderami magnetycznymi. I teraz główne pytanie odnośnie tych enkoderów - czy jest jakaś minimalna odległość która musi być między nimi aby jeden nie zakłócał drugiego? Mam nadzieję że screen wszystko wyjaśni. Obecnie jest to około 5mm między tarczami magnesów.

Bez tytułu.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu sprawdził czy nie jest to czasem opisane w nocie katalogowej tych konkretnych encoderów, których używasz. Na pewno jest minimalna odległość, którą należy zachować. Jeśli nie ma jej w nocie katalogowej, to prosty eksperyment powinien pozwolić ci ją zmierzyć.

Link do komentarza
Share on other sites

@adriano, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

Dnia 17.11.2018 o 22:12, adriano napisał:

I teraz główne pytanie odnośnie tych enkoderów - czy jest jakaś minimalna odległość która musi być między nimi aby jeden nie zakłócał drugiego? Mam nadzieję że screen wszystko wyjaśni. Obecnie jest to około 5mm między tarczami magnesów.

Nie mam teraz żadnych dokładnych pomiarów, ale jeśli dobrze pamiętam z moich testów przy takiej odległości (jak na Twoim projekcie) powinno wszystko działać poprawnie. Jednak mogłem coś pomylić - jeśli masz taką możliwość to najlepiej zrób test w praktyce. Wystarczy uruchomić jeden komplet (silnik+enkoder), drugi magnes możesz oddalać i przybliżać ręcznie do czujnika, zobaczysz czy wpływa on jakoś na odczyty.

Link do komentarza
Share on other sites

@adriano  Mam pytanie do Ciebie w wersji Eagle 9.2.0 skąd masz biblioteki do silnika z mocowaniem Pololu, możesz to udostępnić ? Zależało by mi na silniku z tylną osią ale bez tego elementu magnetycznego bo inny chcę zastosować.

 

Edytowano przez daniel89
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.