Skocz do zawartości

Dwa przyciski i 14 diod led


xirtt

Pomocna odpowiedź

4 godziny temu, xirtt napisał:

Na jej podstawie spróbuje odpowiedzieć.

Dobrze, w takim razie czekamy na odpowiedź. Jeśli nie udzielisz konkretnej odpowiedzi (niekoniecznie poprawnej, grunt, aby była merytoryczna) to temat zamykam, bo to nie ma sensu. Nie wierzę, że po wykonaniu wszystkich ćwiczeń z kursu można zadawać takie pytania. Biorąc pod uwagę, że kurs ma już kilka lat, a czytało go kilkadziesiąt tysięcy osób - od dzieci z podstawówki, po emerytów i każdy był w stanie zrozumieć Arduino to jednak coś tu nie gra... 

Link do komentarza
Share on other sites

 do czego służy x  w tym fragmencie programu?

- x   - jest to zmienna, stosowana jako licznik, w tym przypadku nadaje jej wartość początkową "0"

char-  nie wiem co to jest , tego niema w książce!, ( Książkę kupowałem u was)

byte - tego też niema w książce , ( Książkę kupowałem u was)

przykład w książce wygląda tak --  for(int i = 0; i < 20; i ++)

- ile będzie wynosić  y po jego zakończeniu i dlaczego akurat tyle?

Jeśli można zapytać , jak to można rozumieć?

Proszę o odpowiedź.....

  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, xirtt napisał:

char-  nie wiem co to jest , tego niema w książce!, ( Książkę kupowałem u was)

byte - tego też niema w książce , ( Książkę kupowałem u was)

Dla formalności, nie mogłeś czegoś kupić "u nas", bo ani nikt z użytkowników, którzy tutaj się udzielają, ani ja, ani Forbot nie prowadzi samodzielnie żadnej sprzedaży. Więc musisz mylić firmy/sklepy/wydawnictwa... ale to już chyba mało ważne w tej sytuacji. W każdym razie odpowiedzi na te pytania i tak otrzymałeś wcześniej:

Dnia 30.11.2018 o 19:22, Belferek napisał:

Jeśli chodzi o pytanie:

1 godzinę temu, xirtt napisał:

- ile będzie wynosić  y po jego zakończeniu i dlaczego akurat tyle?

Jeśli można zapytać , jak to można rozumieć?

Nie ma w tym pytaniu nic podchwytliwego, @Belferek zapytał Cie zwyczajnie jaką wartość będzie miała zmienna po wykonaniu tej pętli.

Możesz z ciekawości napisać czym właściwie ma być docelowo ten układ, który próbujesz zaprogramować? Zakładam, że ma to jakieś konkretne zastosowania, a nie chodzi tylko o miganie diodami.

Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, xirtt napisał:

x   - jest to zmienna, stosowana jako licznik, w tym przypadku nadaje jej wartość początkową "0"

No i ... prawie dobrze. W programowaniu i w swoich wypowiedziach musisz być bardziej precyzyjny i odpowiedzieć, że:

x to licznik pętli FOR, która będzie wykonywała się tak długo dopóki x nie osiągnie wartości ???? no właśnie jakiej i co się w tej pętli będzie działo?

Zmiennej tej nie nadaje się wartości początkowej "0" - nigdzie w programie tak nie napisano.

Zapamiętaj, że w informatyce 0 to nie to samo co "0" i nie to samo co '0'! Pomiędzy znakami cudzysłowu umieszczamy łańcuchy znaków, tekst czyli stringi, a pomiędzy znakami apostrofu '' umieszczamy znak - jego bitowy kod. W tym przykładzie int x=0  to przypisanie zmiennej x wartości liczbowej - liczba 0.

Chcąc być precyzyjny napisz co się dzieje z naszą zmienną x i kiedy się ona zmienia.

Chcąc odpowiedzieć na pytanie odnośnie zmiennej y musisz przeanalizować jak się zmienia jej wartość w programie. Wskazówki podałem Ci we wcześniejszych linkach.

Tak więc czekam na resztę odpowiedzi no i czekam na schemat, który możesz narysować nawet odręcznie i wstawić jego zdjęcie.

Edytowano przez Belferek
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam Cię  Przyjacielu.

Dziękuje za odpisanie i za CIERPLIWOŚĆ.

przykład w książce wygląda tak --  for(int i = 0; i < 20; i ++) - mój  opis to cytat" i-  jest to zmienna, stosowana jako licznik, w tym przypadku nadaje jej wartość początkową "0"

-Książka -------- ARDUINO DLA POCZĄTKUJĄCYCH -

-autor- ------------Simon Monk-

-tłumaczenie - Konrad Matuk

Gdzie jest błąd ?

Wolał bym trzymać się przykładu z książki wydaje się mimo wszystko prostszy.

Proszę Cię napisz, czego mam się trzymać ?.................

  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie Pana SOYERA

Mam gorącą prośbę , czy mógłbym poczekać na odpowiedź BELFERKA, lub innej osoby która chciała by mi pomóc.

To forum , to nie jest kilka osób , które do tej pory pisały, (chociaż dziękuje im za to), jest ich setki......

Dlatego proszę i poczekajmy , myślę że znajdę pomoc..

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, witam, a nie sądzisz, że wszyscy którzy już Ci tu próbowali pomóc się nauczyć zobaczyli,  że masz ich pomoc w głębokim poważaniu, czekasz na gotowca, mówiąc, że uczyłeś się z kursu arduino Forbota, masz na myśli to, że go przeczytałeś, zadania zrobiłeś na zasadzie kopiuj - wklej. Tyle widać po poziomie Twoich wypowiedzi. Sam uczyłem się z tego kursu, takie podstawy, o które pytasz, są tam wyjaśnione tak prosto i zrozumiale, że łatwiej nie można. Żebyś chociaż jedną radę zrealizował z tych które tu dostałeś... 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie.

Chce się nauczyć podstaw programowania . Już z BELFERKIEM , zaczeliśmy powoli naukę.

Proszę pozwolić nam kontynuować, bardzo proszę...............

Link do komentarza
Share on other sites

Gość es2
20 minut temu, xirtt napisał:

Mam gorącą prośbę , czy mógłbym poczekać na odpowiedź BELFERKA, lub innej osoby która chciała by mi pomóc.

Do może być długie oczekiwanie, bardzo długie.

21 minut temu, xirtt napisał:

To forum , to nie jest kilka osób , które do tej pory pisały, (chociaż dziękuje im za to), jest ich setki......

Ale tylko nieliczny maja tyle samozaparcia aby czytać 6 stron o kilku przyciskach i ledach. Na tylu stronach to rozwiązuje się poważne problemy.

 

22 minuty temu, xirtt napisał:

Dlatego proszę i poczekajmy , myślę że znajdę pomoc..

A na elektrodzie nie pomogli? Na Arduino Polska tez nie chcą? Co za kraj, nikt nie chce pomóc.

3 minuty temu, xirtt napisał:

Proszę pozwolić nam kontynuować, bardzo proszę...............

To na PW sobie kontynuujcie a nie zaśmiecanie forum. Ten temat dawno powinien wylądować w koszu.

Link do komentarza
Share on other sites

Gość es2
9 minut temu, xirtt napisał:

Witam.

Myślałem że na elektrodzie ktoś mi pomoże ......

Jak znam Elektrodę to szybciej niż tu dostałeś odpowiedź "naucz się". Pewnie w pierwszym albo drugim poście.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.