Skocz do zawartości

Dwa przyciski i 14 diod led


xirtt

Pomocna odpowiedź

WITAM MOI PRZYJACIELE....

Eureka !, natchnienie ,  właśnie,  dosłownie OTWARTE OKNO.......

Najważniejszy to dobry plan.

Najważniejszym moim elementem w moim programie jest ten maleńki przycisk.

1- Kiedy przycisk wciśnięty czyli LOW, to muszą się zmieniać 12 sekwencji na wyświetlaczu.

2- Kiedy przycisk nie wciśnięty czyli HIGH , to wtedy świeci się jedna  sekwencja 12 diod led , z 12 sekwencji diod led

3- Ta sekwencja która się zaświeci, musi być powiązana , z odpowiednią sekwencją na wyświetlaczu.

Mam nadzieje "Latający Holender", że jesteś zemnie dumny , sam na to wpadłem....

Oczywiście nie wiem czy sam podołam, ale nie poddaje się .

Mimo wszystko i tak,

"LATAJĄCY HOLENDER" DOPOMÓŻ... ....

Link do komentarza
Share on other sites

Witam Cię "Latający Holender"

Uruchomiłem swojego potwora, na jednym przycisku. Oczywiście na tym swoim programie , ponieważ nikt nie chce go mi poprawić, żeby pokazać jak powinno być " po fachowemu". 

Mogę przyciskiem wybierać 12 sekwencji na wyświetlaczu, kiedy ją wybiorę mam 4 sekundy aby drugim naciśnięciem ją potwierdzić i w tedy dopiero załącza się wybrana konfiguracja diody led, SUPER< SUPER< SUPESR. Sam to sprawiłem.

Ale po dłuższej zabawie widzę , że jednak przydał by się drugi przycisk.

Ponieważ kiedy jest 12 konfiguracji , to kiedy pominę tą którą chciałem, nie mogę się cofnąć, tylko muszę przelecieć wszystkie konfiguracje , znowu od początku.

Ten drugi przycisk musi być.

Co mam zrobić , żeby otrzymać pomoc w tej sprawie ?.  (Jak pisałem wcześniej uczę się dopiero, POMOCY!, HELP!) 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć xirtt,

ja wiem kim Ty jesteś - pewno jesteś kolejnym objawieniem Chrystusa. I co znów to samo - przychodzisz do nas z miłościa (i tak też programujesz) a nikt Cię nie rozumie.

Mam nadzieję, że w dzisiejszych czasach nie spotka Cię nic gorszego niż ignorowanie twojej osoby,

Pozdrawiam

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

 

Nie wieże w boga.

Na forum człowiek jest ignorowany, DLA CZEGO?

Ale jeżeli tak napisałeś.

To mam do Ciebie pytanie ,  co jest najważniejsze w naszym życiu ?

Edytowano przez xirtt
Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, Elvis napisał:

Była kiedyś taka piosenka śpiewana przez Metro - "Wieża Babel". Polecam posłuchać, szukając w internecie co to jest słownik języka polskiego.

Administratorze, ratuj i zamknij ten wątek zanim służby zamkną Forbota za obrażanie uczuć religijnych, albo chociaż inteligencji czytających.

Masz rację Elvis, chyba wymknęło się to trochę spod kontroli i najwyższy czas na zakończenie - jak w dobrym dramacie, niestety w więcej niż trzech aktach 😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Ja chcę pomocy w nauce programowania . Konkretnej pomocy, a tematy zaczynają się nie na miejscu i nie w temacie. Ale jeżeli ma ktoś taką potrzebę .

Mnie to nie przeszkadza. Tylko przy tej okazji pomóżcie mi się czegoś nauczyć z programowania, lekcje ze strony przerobiłem.

Pisałem już o tym wcześniej, że lekcje ze strony przerobiłem. Fajna zabawa, i dla tego zaczęło mnie się to podobać.

To co chcę zrobić to jest kolejna praktyczna zabawa.

Robię wszystko sam i żadnej pomocy tylko krytyka.

Dalej proszę o pomoc.........

Edytowano przez xirtt
Link do komentarza
Share on other sites

Ja Ci pomogę ale pod warunkiem, że pokażesz schemat swojego układu i odpowiesz na pytania:

- do czego służy w tym fragmencie programu?

- ile będzie wynosić  y po jego zakończeniu i dlaczego akurat tyle?

A tu programik o którym mowa

void loop()
{
  char y=10;
  for(byte x=0; x<=10; x++) y--;
  //ile wynosi y?
}

 

Edytowano przez Belferek
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Witam

NARESZCIE

NO WŁAŚNIE JA CHCE ZNAĆ ODPOWIEDZI NA TE PYTANIA, (nie jestem nauczyciel, tylko uczniem)

Na tym przykładzie wytłumacz mi to wszystko.(jeśli mogę Cię poprosić)

 

Edytowano przez xirtt
Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuje za informację.

Ale wracając do tematu, jak by ktoś chciał mi pomóc z tym drugim przyciskiem, to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam i czekam na pomoc....

Link do komentarza
Share on other sites

Witam Ciebie Belferek, miło że napisałeś .

Czuje się jak uczeń który , wchodzi pierwszy raz w swoim życie do szkoły , a nauczycielka w drzwiach daje mu przykład i mówi, rozwiąż go a będziesz mógł chodzić do szkoły. 

Z drugiej strony , słyszałem że tak się postępuje z GENIUSZAMI ,  w sumie jest to miłe, ale ja się takim nie czuje. ( tak na marginesie)

A jeśli chodzi odpowiedź na pytania.......

void loop() { char y=10; for(byte x=0; x<=10; x++) y--; //ile wynosi y? }

( jak kupowałem zestaw u was do nauki ARDUINO, kupiłem tęż książkę ARDUINO DLA POCZĄTKUJĄCYCH, ale słaba jest ta książka)

Na jej podstawie spróbuje odpowiedzieć.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.