Skocz do zawartości

Intel Edison - bootloader utknął w pętli


Xanner

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim🙂 
Stworzyłem system zabezpieczenia mieszkania przy użyciu Intel Edison z Arduino expansion board. Dzisiaj chciałem jeszcze raz przetestować system i podpiąłem akumulator 5V 2A na wyjściu do J2  w pośpiechu myląc GND z VCC. Teraz wygląda to tak, że po podpięciu go do zasilania, czy to zasilaczem czy przez usb restartuje się on kilka razy,  po czym żadna dioda na nim się nie świeci. Mogę się z nim połączyć i w konsoli co restart wypisywane jest:

******************************
PSH KERNEL VERSION: b0182b2b
                WR: 20104000
******************************

SCU IPC: 0x800000d0  0xfffce92c

PSH miaHOB version: TNG.B0.VVBD.0000000c

microkernel built 11:24:08 Feb  5 2015

******* PSH loader *******
PCM page cache size = 192 KB
Cache Constraint = 0 Pages
Arming IPC driver ..
Adding page store pool ..
PagestoreAddr(IMR Start Address) = 0x04899000
pageStoreSize(IMR Size)          = 0x00080000

*** Ready to receive application ***


Próbowałem go flashować przez Flash Tool Lite, jednak udaje się wgrać tylko do 30% za każdym razem. Macie jakiś pomysł jak go odratować? Czy niestety jest spisany na straty przez moją głupotę?

Link do komentarza
Share on other sites

@Xanner, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

2 godziny temu, Xanner napisał:

Próbowałem go flashować przez Flash Tool Lite, jednak udaje się wgrać tylko do 30% za każdym razem. Macie jakiś pomysł jak go odratować? Czy niestety jest spisany na straty przez moją głupotę?

Chyba jeszcze nikt nie opisywał u nas takiego problemu. Może @Elvis coś doradzi (autor naszego kurs Intel Edisona) 😉 Przy okazji widać, że projektanci zestawów z Intela nie nauczyli się wiele na błędach. Od razu przypomniałem sobie o przypadłości pierwszej wersji Intel Galileo, w której podłączenie zasilania w błędnej kolejności (tak, kolejności, a nie polaryzacji) uszkadzało układ.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak chodzi o zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem zasilania, to projektanci Edison-a aż tak bardzo roboty nie skopali - na wejściu są widoczne diody zabezpieczające:

https://www.intel.com/content/dam/support/us/en/documents/edison/sb/edison-arduino-hardware-guide.pdf

Niestety gniazdo J2 zostało przewidziane do podłączenia akumulatora, więc nie można było tutaj zastosować tak prostego mechanizmu. Prawdopodobnie płytka jest uszkodzona, ale niestety nie mam pojęcia co i jak przetestować, żeby określić czy da się ją jeszcze odratować.

Link do komentarza
Share on other sites

Jedyne co mi do głowy teraz przychodzi, to dorwać inną płytkę bazową. Może Intel Edison został chociaż nieuszkodzony. Przy zasilaniu z USB reebotuje się około 5-12 razy, natomiast przy podłączonym zasilaczu sieciowym raz, maksymalnie 3 razy taki reboot wystąpi.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

5 godzin temu, Xanner napisał:

Jedyne co mi do głowy teraz przychodzi, to dorwać inną płytkę bazową. Może Intel Edison został chociaż nieuszkodzony. Przy zasilaniu z USB reebotuje się około 5-12 razy, natomiast przy podłączonym zasilaczu sieciowym raz, maksymalnie 3 razy taki reboot wystąpi.

Cześć,

istnieje duża szansa, że wewnętrzna pamięć Flash Edisona uległa uszkodzeniu. Czy miałbyś możliwość wgrania Yocto na kartę uSD i bootować system z tej karty (ja przynajmniej sprawdził bym tą opcję). Nie uważam "Edisona" za udany projekt Intela (chociaż samu CPU jest do przyjęcia). Mi wewnętrzny Flash Edisona uległ nieodwracalnemu uszkodzeniu po zwykłym jego przepełnieniu podczas pracy i miałem dużo kłopotów aby uzyskać naprawę gwarancyjną (no ale to była bardzo wczesna wersja Edisona zaraz po jego wprowadzeniu do sprzedaży). Niesmak jednak do tego sprzętu pozostał (głownie za względu na koszmarnie wolną komunikację z pracownikami Intela i brak chęci pomocy z ich strony).

"Brekout Board" do Edisona jest tańsza niż wersja Arduino do tej płytki - powinna być wystarczająca do sprawdzenia poprawności działania samego Edisona. W kamami.pl jest taka w zestawie z Edisonem:

https://kamami.pl/wycofane-z-oferty/560761-intel-edison-breakout-board-kit.html

, ale prawdopodobnie można gdzieś dostać ją samą.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, FlyingDutch napisał:

"Brekout Board" do Edisona jest tańsza niż wersja Arduino do tej płytki - powinna być wystarczająca do sprawdzenia poprawności działania samego Edisona. W kamami.pl jest taka w zestawie z Edisonem:

Nie wiem czy można jeszcze gdzieś dorwać nowe sztuki. Te platformy były wycofywane w czerwcu 2017 roku: Intel Galileo, Edison oraz Joule znikają z rynku! Link, który podałeś też wskazuje na wycofany produkt.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.