Skocz do zawartości

Programtor - czy dobrze podłączyłem ?


shoter09

Pomocna odpowiedź

Programator masz zasilany, chyba nie bardzo, chociaż też nie wiem do końca? ... ale, GND i VCC procka musisz podpiąć do źródła zasilania 🙂, czyli zbudować podstawowy układ z prockiem zasilaniem paroma kondensatorami itd ... z resztą moje skromne pytanie się nasuwa, skoro już na początku taki problem to co będzie dalej?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wydaje mi się by programator zasilił programowanego procka, z reszta zawsze GND i VCC w programatorach łączy się z zasilaniem układu procka ... "zawsze" przynajmniej w tych z którymi ja miałem do czynienia. Jak nie zbudujesz układu nawet jakiegoś tylko zasilającego procek to raczej go nie zaprogramujesz.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Luko, przy tym konkretnym programatorze mozna zasilic caly uklad z usb - przestawiasz jedna zworke i programator podaje napiecie na programowany uklad.

Ale tak czy owak chcesz zaprogramowac samego procka? Co Ci to da? Wez zmontuj jakis prosty uklad testowy - jakies diody, buzzer, przyciski - cokolwiek do testowania napisanego programu.

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystkie GND powinny być ze sobą połączone i będzie dobrze. Dodatkowo, osobiście, podpiął bym zasilanie do AVCC i AREF (razem z VCC) - bo nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli uczysz się programować i adc może Ci się przydać.

Tak jak napisał lukpep, nawet jeśli poprawnie zaprogramujesz układ, to nie będziesz miał możliwość zaobserwowania tego. To trochę jak hmmm korzystanie z komputera bez monitora, myszki i klawiatury. Podepnij chociaż do pinów uC ze dwie LED przez rezystor np. 470Ohm do masy i pomrugaj nimi na początek..

Na przyszłość korzystaj z google/wikipedii, kiedy spotkasz się z nową terminologią.

Link do komentarza
Share on other sites

tak. Na przyszłość sam najpierw poszukaj odpowiedzi, nim zadasz je na forum - zwłaszcza, że temat wałkowany od dawna. Resztę potrzebnych informacji znajdziesz w datasheet do atmegi.

Link do komentarza
Share on other sites

ok podłączyłem tak jak napisałem w ostatnim poście i chciałbym to przetestować mógłby ktoś pokazać mi schemat i program który jak nacisnę chwilowy włącznik ( taki jak w myszkach są ) to dioda będzie się zapalać i gasnąć co 1 sekundę, a jak nacisnę drugi raz to się wyłącza.

Przy okazji hardkorowa konstrukcja mi wyszła xD

http://www.voila.pl/319/bs4ha/index.php?get=1&f=1

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.