Skocz do zawartości

Raspberry pi 3B+ po dłuższym działaniu nie odpowiada


miraz5

Pomocna odpowiedź

Witam. 

Mam taką dziwną przypadłość z moją malinką. Otóż mam na nim zainstalowanego raspbiana w wersji lite bez GUI sama konsola. Problem pojawiał się również z wersją pełną z GUI. Mam na nim uruchomionego domoticza, wszystko działa dobrze i bez problemów jednak po dłuższym czasie nie mogę wejść na stronę domoticza ani się zalogować przez Putty. Mam go podłączonego przez kabel hdmi i gdy przełączam ekrany wszystko jest tak jak należy, malinka się nie zawiesiła i nadal działa. Wykonywałem pingowanie na jakąś stronę by sprawdzić połączenie i wszystko działa. Mam go podłączonego przez Wi-fi i nie mogę znaleźć przyczyny problemu. Czy to wina tego że jest podłączony przez wifi czy też coś innego? Ktoś może spotkał się z podobnym problemem ?

Link do komentarza
Share on other sites

@miraz5, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

Dnia 25.02.2019 o 17:10, miraz5 napisał:

Problem pojawiał się również z wersją pełną z GUI. Mam na nim uruchomionego domoticza, wszystko działa dobrze i bez problemów jednak po dłuższym czasie nie mogę wejść na stronę domoticza ani się zalogować przez Putty.

Raczej nie powinieneś mieć takich problemów - chyba, że uszkodziła się karta. Ile dokładnie wynosił ten "dłuższy czas"?

Link do komentarza
Share on other sites

Coś koło 7/8h. Po resecie malinki wszystko znowu działa. Podobnie jak po resecie routera wszystko wraca do normy. Myślałem ze coś namieszałem w systemie wiec ponownie zainstalowałem raspbiana tylko w wersji konsolowej ale i tak to nic nie dało.

 

Link do komentarza
Share on other sites

A normalnie po tej "zawieszce" malinka odpowiada na pingowanie itp? Kiedyś miałem w pracy przypadek, że na wyjściu sieci na zewnątrz wszystko działało, a komunikacji wewnątrz sieci nie było... Do teraz nikt nie wie co się tam stało 😛

Edytowano przez BananWszyscy
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam podobny problem. Postawiłem raspbiana na RPi1 z wifi na usb. Do tego podłączyłem czujnik DS18B20 i loguję temperaturę do pliku co 5 min. Łączę się przez SSH i wszystko działa, ale po ~8 godz. nie mogę się zalogować i pingi nieodpowiadają. Tak jakby się wifi po jakimś czasie rozłączyło. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.