Skocz do zawartości

Darmowy ebook - zostań mistrzem terminala na Raspberry Pi


Pomocna odpowiedź

Darmowy ebook - zostań mistrzem terminala na Raspberry Pi

Korzystanie z wiersza poleceń to bardzo ważna umiejętność każdego użytkownika Raspberry Pi. Najnowszy numer The MagPi Essentials znacznie ułatwia opanowanie tej sztuki. Ta darmowa, ładnie opracowana książka omawia tak wiele aspektów pracy z terminalem, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

@wszymulanski witam na forum! Tak masz, rację - to też ciekawy temat, ale tak jak wspomniał @ethanak - to nie jest powiązane z Raspberry Pi, a autorzy tego ebooka przygotowywali poradnik właściwie z myślą wyłącznie o osobach korzystających z Linuksa na malince 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

hm.. Rasbian to ponoć Linux, a każdy Linux z którym miałem do czynienia (Ubuntu, Debian, RedHat, Fedura, Mandriva) używał jakiegoś boot loader-a (najczęściej GUB albo LiLo). Dlatego zastanawiam się jak w Rasbian uruchamiany jest system operacyjny? Widziałem że jest tam komenda systemctl czyli korzysta z systemd, widziałem też parametry kernel-a "quiet splash" wiec coś musi tego kernela ładować, a potem uruchamiać systemd.

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, wszymulanski napisał:

każdy Linux z którym miałem do czynienia (Ubuntu, Debian, RedHat, Fedura, Mandriva) używał jakiegoś boot loader-a

Ale wiesz o tym, że bootloader to taka fajna rzecz bez której można się obejść? Ja swego czasu (w epoce dyskietek) często używałem kernela po prostu nagranego na dyskietce...

Wyobraź sobie, że RPi również używa "jakiegoś" bootloadera, przy czym nie jest to ani grub, ani LiLo. Wyobraź sobie, że bardzo łatwo można w sieci znaleźć informacje zamiast się zastanawiać jak oni to robią... o, choćby tutaj

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.