KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Darmowy ebook – zostań mistrzem terminala na Raspberry Pi

Darmowy ebook – zostań mistrzem terminala na Raspberry Pi

Korzystanie z wiersza poleceń to bardzo ważna umiejętność każdego użytkownika Raspberry Pi. Najnowszy numer The MagPi Essentials znacznie ułatwia opanowanie tej sztuki.

Ta darmowa, ładnie opracowana książka omawia tak wiele aspektów pracy z terminalem, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Linia komend i korzystanie z tzw. terminala to dla każdego początkującego temat wyglądający na niezwykle zaawansowany i onieśmielający. Jednak chyba każdy, kto biegle porusza się w tekstowym środowisku Linuksa przyzna, że korzystanie z tego narzędzia potrafi niesamowicie ułatwić życie.

Od prostych operacji na plikach, aż po pisanie zaawansowanych skryptów automatyzujących pracę. Możliwość robienia wszystkiego bez używania myszy nie tylko "wygląda profesjonalnie", ale przede wszystkim daje poczucie pełnej kontroli, a we wprawnych rękach pozwala pracować nawet kilkakrotnie szybciej od przeciętnego operatora "gryzonia".

Okładka najnowszegoMagPi Essentials

Okładka najnowszego
MagPi Essentials

Aby ułatwić początkującym start, redakcja The MagPi wypuściła nowy numer specjalnej edycji czasopisma, który w całości poświęcony jest tematyce terminala. Dowiecie się z niego, w jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z tym narzędziem, a także nauczycie się wielu przydatnych sztuczek.

Dzięki artykułom dowiecie się między innymi jak z poziomu linii komend:

  • czytać i zapisywać pliki tekstowe,
  • wyszukiwać i instalować potrzebne oprogramowanie,
  • obsługiwać wymienne nośniki danych,
  • wykorzystać SSH do zdalnego połączenia,
  • tworzyć nowe karty SD z obrazem systemu operacyjnego,
  • nawiązać połączenie z internetem.

Materiały te będą więc bardzo dobrym, darmowym uzupełnieniem naszego kursu Raspberry Pi:

Kurs Raspberry Pi - praca w konsoli, podstawy
Kurs Raspberry Pi - praca w konsoli, podstawy

Zdecydowana większość czytelników korzysta z Windowsa i przyzwyczajona jest do środowisk graficznych. W przypadku Linuksa ważniejsza jest... Czytaj dalej »

Czasopismo jest skierowane dla początkujących, ale nawet średnio-zaawansowani mogą je wykorzystać do ugruntowania podstaw swojej wiedzy - szczególnie, jeśli są samoukami. The MagPi Essentials, podobnie jak samo The MagPi, jest w pełni darmowe, więc naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by pobrać je jeszcze dziś i natychmiast zacząć naukę.

Znaleźliście jakąś szczególnie ciekawą poradę w tym numerze The MagPi? Podzielcie się nią z innymi, dajcie znać w komentarzu, które fragmenty warto dokładnie przeczytać.

linux, magpi, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...