Skocz do zawartości

Kolejność kursów


kregiel

Pomocna odpowiedź

Witam,

Właśnie zaczynam swoją przygodę z elektroniką. Wszystko zaczęło się od chęci naprawy starego monitora LCD, gdzie parę kondensatorów było spuchniętych. Wstępnie stwierdziłem że dobrze by było się nauczyć lutować. Znalazłem kurs lutowania i zakupiłem wszystkie materiały do kursu. Obecnie już go prawie kończę. Niestety mimo podstawowych lutów moja wiedza na temat elektroniki jest znikoma i jak najbardziej chciałbym to poprawić, tak by móc tworzyć własne układy. Z tego co widziałem na stronie to jako kolejny kurs powinienem zacząć "Kurs elektroniki od podstaw". Zastanawiam się czy w kolejnych kursach też będą elementy do lutowania, gdyż w kursie "elektronika od podstaw" używa się płytek stykowych. Nie ukrywam że nie chciałbym tak szybko kończyć przygody z lutowaniem oraz nowym sprzętem.

Proszę o parę wskazówek dla Świeżaka 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

@kregiel, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.
2 godziny temu, kregiel napisał:

Z tego co widziałem na stronie to jako kolejny kurs powinienem zacząć "Kurs elektroniki od podstaw". Zastanawiam się czy w kolejnych kursach też będą elementy do lutowania, gdyż w kursie "elektronika od podstaw" używa się płytek stykowych. Nie ukrywam że nie chciałbym tak szybko kończyć przygody z lutowaniem oraz nowym sprzętem.

W innych kursach używamy płytek stykowych, dzięki temu za pomocą tych samych elementów można wykonać wiele ćwiczeń, a później są one nadal użyteczne 😉 Poszedłeś trochę inną drogą, bo standardowo raczej czytelnicy wybierają kurs elektroniki, a później kurs lutowania. Proponowałbym jednak się nie zrażać, bo budowa układów na płytce stykowej też jest bardzo potrzebna i często składa się tak prototypy przed lutowaniem. Na Twoim miejscu proponowałbym wybrać teraz ścieżkę "Mistrze elektroniki", czyli przejść przez 3 kursy elektroniki:

Takie podstawowe umiejętności przydadzą się zawsze, gdy będziesz miał jakąś styczność z elektroniką 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.