Skocz do zawartości

Visuino - brzydki, ale ciekawy generator kodu dla Arduino


Pomocna odpowiedź

Visuino - brzydki, ale ciekawy generator kodu dla Arduino

Niedawno opisywaliśmy jak tworzyć programy na Arduino w graficznym środowisku XOD. Pora na kolejne IDE, które pozwala na programowanie tej platformy bez konieczności pisania kodu. Visuino to środowisko, którego autorzy podeszli do tematu inaczej. Udało im się stworzyć brzydki generator, który tworzy ładne programy.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Radal1 witam na forum! Co dokładnie masz na myśli pisząc, że coś się nie zgadza? Jeśli masz doświadczenie przy większych projektach budowanych w tym środowisku to opisz jak to wygląda z Twojego punktu widzenia - chętnie przeczytam (i pewnie nie tylko ja). Daj znać też z ciekawości dlaczego wybrałeś właśnie takie środowisko 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem deweloperem visuino na Polskę. Tak więc możemy się skontaktować przez fb wtedy wytłumaczę jak visuino działa I z czym się to je. Bo te rzeczy które odpisałeś posiada każdy program. Visuino bije na głowę inne programy pod względem komunikacji z innymi środowiskami dzięki temu że posiada modbus mqtt json packet I tym podobne. Dodatkowo dostajemy całą pulę bibliotek od Mitov software dzięki czemu możemy komunikować swoje arduino z programami stworzonymi w rad studio czyli dawnym Pascalu. Od sieci neuronowych po kamery obsługę głosu i video. Tak obrobione dane możemy przesyłać z komputera do naszego projektu w arduino. Boian Mitov jako twórca programu stara się udostępniać wszystko na czas. To jeden facet który jest twórcą programu nie ma ich więcej. Super gość ogólnie pomaga bardzo na społeczności Google plus w zamkniętej grupie visuino. Wystarczy tam dołączyć żeby pobrać wersję beta visuino pro 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W tym krótkim wpisie chcieliśmy pokazać jedynie to najpopularniejsze zastosowanie (z naszego punktu widzenia), czyli kolejne, alternatywne, graficzne środowisko dla Arduino. To co piszesz brzmi bardzo ciekawie! Może w takim razie chciałbyś przygotować krótki wpis, w którym przedstawisz pokrótce zalety tego środowiska? Chętnie opublikuję taki artykuł jako inny punkt widzenia. Na pewno jako deweloper tego programu masz szerszy pogląd na środowisko i jego możliwości. Szczególnie, że Twój post zawiera więcej ciekawych informacji na temat Visuino, niż znaleźć można na stronie tego projektu... Wygląda więc na to, że to środowisko ma dużo zalet, które są po prostu mało wyeksponowane (na stronie projektu i w dostępnych materiałach).

Link do komentarza
Share on other sites

@Sima witam na forum 🙂 

Masz jakieś konkretne przykłady błędów? Chętnie zobaczymy i przeanalizujemy. O ile program nie jest najładniejszy to jednak ma spore grono zwolenników, którzy tworzą w nim całkiem ciekawe projekty.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Visuino ciekawa alternatywa dla ludzi którzy już maja jakieś pojęcie, ale nie dla takich laików początkujących jak ja. Próbowałem to trochę ogarnąć ale te połączenia nic mi nie mówią, zdecydowanie wole IDE Arduino i poradniki na których fizycznie widać poszczególny element jak jest połączony z płytką i przykładowy kod, który też mogę sam edytować, czy nawet dołożyć dodatkowy element, przykład: czujnik DHT11 i odczyt na serial monitorze, ale można dołożyć  do tego LCD 16x2 i odczyt z czujnika wyświetlać na lcd, przykładów takiego połączenia w sieci mnóstwo. Natomiast zrobić to w Visuino dla mnie magia, ale program ogólnie ciekawy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.