Skocz do zawartości

Pierwszy robot


Dotli

Pomocna odpowiedź

moje wzmagania przerzuciłem na światłoluba . Ponieważ myślę że lepiej zacząć od niego . Moje pierwsze pytanie jakie silniczki użycz z http://www.mobot.pl/ chcial bym zeby robot był miniaturowyc wymiarów . Drugie pytanie kieruje do madik-a czy użytkownik lisiu na allegro to ty ?

Link do komentarza
Share on other sites

Na twoim miejscu kupiłbym DG2425-080 , przydadzą się do czegoś poważniejszego potem, ponadto są niewielkie. Większe i raczej lepsze są DG1430-100. Jeśli chcesz czegoś na prawdę małego, to użyj mikroserw modelarskich, na mobocie nic ciekawego (i małego) raczej nie ma z przekładnią od razu.

Link do komentarza
Share on other sites

Powiem ci że jak zaczniesz kombinować z takimi silnikami to musisz zrobić przekładnie najlepiej ci radze kupić jakieś serwa modelarskie i je przerobisz (są w nich silniczki i przekładnia). Natomiast światłoluba najlepiej zrobić z tego linku

https://www.forbot.pl/forum/topics7/beam-jednoukladowy-swiatlolubek-vt850.htm .

Link do komentarza
Share on other sites

Drugie pytanie kieruje do madik-a czy użytkownik lisiu na allegro to ty ?

Zastanów się, Madik który ma 13 lat ma nazywać się Łukasz Lis i prowadzić sklep który przyjmuje ok 20 zamowien dziennie?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Powiem ci że jak zaczniesz kombinować z takimi silnikami to musisz zrobić przekładnie najlepiej ci radze kupić jakieś serwa modelarskie i je przerobisz (są w nich silniczki i przekładnia). Natomiast światłoluba najlepiej zrobić z tego linku

https://www.forbot.pl/forum/topics7/beam-jednoukladowy-swiatlolubek-vt850.htm .

Przecież w Mobocie mają silniki z przekładniami. I nie są dużo droższe, a na pewno dużo szybsze.

Patrzysz w dobrym kierunku, popieram rady BoBBy'ego - takie silniki wykorzystasz później łatwo w poważniejszych konstrukcjach.

Jedyną przewagą serw w tym przypadku jest sposób mocowania koła do wału (przykręcanie/przyklejanie do orczyka), silniki z mobota mają (niektóre) ścięty wał - jeśli kiedyś będzie Ci zależeć na solidnym przełożeniu momentu obrotowego na koła, radzę kupić tamtejsze (mocowanie na śrubki imbusowe) + ewentualne przejściówki (dla grubszych osi silnika). Chyba, że wolisz zastosować np. sprzęgła.

Link do komentarza
Share on other sites

tak znalazłem silniki z cd-romu czy będą odpowiednie do mojego projektu (przypominam chce zminimalizować swiatłoluba do max. ) mam juz wszystkie elementy , ale nie posiadam jeszcze ogniwa . I potrzebował bym schemat płytki bo chce zastąpić płytkę uniwersalna własnym wyrobem

Link do komentarza
Share on other sites

aha czyli sie nadadzą , a jak ze schematem płytki . I jeszcze jedno pytanko czy w przyzłosci zamiast fotorezystorów można zastosować czujniki zbliżeniowe

[ Dodano: 04 Lis 09 02:20 ]

a czy wymontowana pzekładnia z cd-romu bedzie sie nadawac ?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam z braku czasu wszystko przełożyłem na inny termin ale teraz wracam światłolub juz zbudowany teraz przyszła kolej na LF znalazłem na forum o to takiego https://www.forbot.pl/forum/topics7/psotek-moj-pierwszy-robot-linefollower-vt973.htm linefollower-a mam ochote sie za niego zabrac , generalnie uzyje tylko schematu z tego postu ale mam jeszcze jedna wielka prosbe gdyby autor tego postu mógł by mi sporządzić liste wykorzystanych elementów z góry dziękuje

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.