Skocz do zawartości

Problem z płytka LF


coollerus

Pomocna odpowiedź

Oto mój problem. Otóż mam gdzieś połączone 5V i - i zupełnie nie wiem gdzie. Już 3 razy robiłem płytkęi ciągle to samo. Nie wiem czy to moja wina, czy może są złe płytki. Zupełnie nie wiem co o tym myśleć...

Oto te pcb (kaytec'a):

Potem, jeśli bedzie trzeba to wrzyce zdjecie płytki.

Dzieki

Link do komentarza
Share on other sites

Jak nie wiesz gdzie co jest i nie chce Ci się szukać po ścieżkach, to przechodzisz do widoku schematu, klikasz na dowolny sygnał z 5V prawym i wybierasz "show". W okienku z PCB wszystkie ścieżki z 5V zostaną podświetlone.

Uwaga - jeśli zastosowałeś gdzieś np. dławik, to podświetli Ci wszystkie ścieżki, które od/do dławika dochodzą. Tak samo jak masz zworkę np. z goldpinów do włącznika, to też podświetli Ci tylko fragment, który dochodzi do tego elementu. Ale to wszystko chyba logiczne 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nawyk - płytka nie jest zrobiona tak jak myślisz. Pracowałem na eaglu nie tworząc schematu. Wiec wiesz.

Generalnie nie można się oprzeć na moim projekcie tak że zrobi się wszystko według schematu i programu i będzie działać. Za co oczywiście przepraszam. Dokumentacja jest trochę pokręcona. W programie są pomieszane wejścia czujników (zależy jak kto podłącza). Komuś już płytkę robiłem w domu, bo zrobił ją według moich schematów i ów ktoś wysłał ją do mnie pocztą bo miał z nią problem. Jeszcze raz przepraszam za zrąbaną dokumentację projektu, ale każdy się na czymś uczył. Sam już nie mam oryginalnych plików i nie wiem które są przerobione, a które nie. Na forum był wątek o stworzeniu "diodowego" line followera, wspólnymi siłami - taki open sourcowy projekt.

Opisz jeszcze raz problem to spróbuje pomóc, nie rozumiem z czym masz połączone 5V.

mimo wszystko płytka działa. Przede wszystkim trzeba wywalić rezystor i kondensator przy resecie. Tak to ma działać:

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo miło z twojej strony. Jeśli chodzi o program to zauważyłem, ale nie jest to problemem. Co do tego faktycznego problemu, to narazie spróbuje sam się z nim uporać. Może żeczywiscie coś źle zlutowałem? Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak coś dalej nie bedzie chciało zadziałac to jutro (w sumie to dzisiaj) napiszę. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz pojawił sie inny problem - wszystkie diody LED albo swiecą, albo gdy pokrecę potencometrem gasną. Niezależnie od tego, czy przykładam kartkę, czy nie...mogę sobie nią wymachywać, a i tak nic sobie z tego nie robią 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Odwortnie czyli: albo źle polaryzacja (plus minus), albo zamieniłeś fotodiody z fototranzystorami, ale skoro robisz zwarcie i działa to znaczy że odwrotnie fototranzystory. Sprawdź jeszcze telefonem z aparatem, albo jakąkolwiek kamerą czy widzisz podczerwień.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli komparator ci działa (układ sprawny) - robisz zwarcie to się świeci, to najwidoczniej problem jest w fototranzystorach - kupujesz te pracujące w podczerwieni? Musisz je dobrze ustawić ale generalnie pracują od samego początku.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.