Skocz do zawartości

Samochodzik na pilot z silnikiem spalinowym


hacker06

Pomocna odpowiedź

Witam,

Od zawsze moim marzeniem było zrobić własny model samochodu z silnikiem spalinowym. Jeśli chodzi o fundusze i części to nie ma problemów. Oczywiście chcę samoróbkę, a nie kupić samochód i ew. go złożyć (wyprzedzam wypowiedzi cwaniaczków Razz). Jeśli chodzi o umiejętności: do tej pory styczność z elektrycznością miałem tylko na lekcjach fizyki (2 klasa LO, mat-fiz). Czy jest jakaś szansa, że taki model uda mi się wykonać? Jaka wiedza będzie mi do tego potrzebna dodatkowo. Mile widziane linki, projekty etc., etc.

Serdecznie pozdrawiam! Smile

Link do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze wyprzedzę Trekera - A co to ma wspólnego z robotyką? Najlepiej poszukaj pomocy na jakimś forum RC.

Po drugie i tak musiałbyś kupić silnik, sprzęgło, skrzynie biegów dyferencjał(y) itd. wszystko związane z napędem, żeby to złożyć do kupy. Jeśli nie miałeś kontaktu z elektroniką, to aparaturę też będziesz usiał kupić. Dochodzi jeszcze problem mocy silnika - nie wystarczy skleić taśmą, bo przy pierwszym lepszym wyboju wszystko się rozleci.

Czyli radzę:

a) poszukaj pomocy na forum RC

b) zacznij od czegoś prostego, chociażby takiego kitu do złożenia.

Pzdr.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przy modelach RC sterowanych spalinowo należy przewidzieć jedno utrudnienie, którego nie ma w modelach o napędzie elektrycznym: silnik spalinowy potrzebuje skomplikowanego sterowania, do elektrycznego wystarczy regulator. Zastanów się, czy koniecznie potrzebujesz silnika spalinowego jeśli to ma być twój pierwszy model.

Poszukaj o silnikach elektrycznych, serwach, regulatorach obrotów, aparaturach, zasilaniu modeli etc. Będziesz potrzebował dużo więcej informacji niż z fizyki w szkole. Przyda się mały warsztat, jeśli chcesz samodzielnie wykonywać podwozie. Poszukaj dobrego modelarskiego i spróbuj zaczerpnąć informacji, a przede wszystkim poszukaj forum modelarzy RC. Popytaj, czy wśród znajomych nie ma modelarzy, ewentualnie odwiedź jakieś spotkanie koła modelarskiego (są nawet w niektórych technikach).

Przy Twoich umiejętnościach wykonać model o napędzie spalinowym będzie raczej niemożliwe, z napędem elektrycznym bardzo trudne, ale jakieś prawdopodobieństwo że ci się uda istnieje.

Jakbyś miał jakąkolwiek styczność z elektroniką to mógłbys próbować ze sterowaniem na podczerwień, ale wydaje mi się że to dla Ciebie będzie całkiem obcy temat.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.