Skocz do zawartości

Pytania o PCB, źródła zębatek i dremela.


nikosss

Pomocna odpowiedź

Kupię tą wieryareczkę i jeśli mi wystarczy do cięcia laminatu to zatrzymam ją, jeśli nie to zacznę zbierać na dremla.

Ona ma spore obroty i przy dobrym źródle zasilania nawet niezłą moc. Do cięcia laminatu jej nie wykorzystywałem.

Ja używam linijki i wysuwanego noża. Przeciągam nożem kilkakrotnie wzdłuż krawędzi, co kilka przeciągnięć łamie ostrze o 1 kawałek, jak nacięcie jest już wyraźne, to przecinam mocnymi nożyczkami. Zawsze to jakiś sposób.

[ Dodano: 14 Gru 09 04:55 ]

A jeszcze co do zębatek o ktore pytałeś w pierwszym poście. Dostałem od nich odpowiedź. Narazie nie ma możliwości zamówienia zębatek przez sklep internetowy, jedyna droga, to zamówienie poprzez e-mail.

Nie wydaje mi się to jakieś szczególne utrudnienie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

A jakie macie metody cięcia laminatu z użyciem dremela? Chodzi mi o to, czy np. laminat kładziecie na stole, wkładacie w imadło. Szczególnie ciekawi mnie cięcie po łuku.

Ja korzystam z imadła, przy czym do wiercenia i frezowania otworów używam czegoś takiego:

źródło: pitosz.nazwa.pl

Jeśli chodzi o cięcie po łuku, to znam dwa sposoby - pierwsza wersja to użycie cienkiego frezu, trzeba ciąć z zapasem, a następnie wygładzać nierówności tarczą. Drugi sposób to "metoda stycznych" - tniesz wzdłuż prostych, stycznych do krzywizny, a na końcu wygładzasz powstałe "ząbki".

Link do komentarza
Share on other sites

Kulpina napisał/a:

A może bardziej warto to:

http://sklep.avt.pl/p/pl/...+akcesoria.html

Tani shit jak masz więcej kasy polecam jednak dremela

A miałeś jakiekolwiek doświadczenie z tą wiertarką? Bo wydaje mi się, że nie. Korzystam z niej od początku i jest bardzo dobra. Te z avt to nie to samo co w podobnej obudowie leży w supermarketach. Te wiertareczki są firmy velleman i są całkiem dobre. Moja działa nawet nie pamiętam od kiedy, ale to będzie już któryś rok 😉

Sam nie wiem czy był to velleman czy inna firma. Miałem 2 wiertareczki tego typu. Plastik słaby, kilka razy wymieniałem kabel zasilania by bardzo łatwo się przełamywał. Teraz mam dremela i jestem zadowolony nie długo myślę kupić drugiego.

Poza tym co do cięcia laminatu wiele zależy od prędkości. Niewolno za szybkich obrotów i zamocno dociskać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hmmm... widzę że zdania są baaaaaaardzo podzielone na ten temat. W sumie to nawet się zastanawiałem czy by ankiety nie zrobić ale ...

Ale pojawił się kolejny problem :

Czy jest jakiś sposób poza spawaniem i klejeniem na gorąco, aby złączyć dwa elementy z blachy aluminiowej o grubości 0.8 mm ?

PS : Wójek google mi tylko jakieś pasty pokazuję 😖

Link do komentarza
Share on other sites

Znalazłem coś takiego:

ww.allegro.pl/item844338996_lut_do_aluminium_spawaj_w_domu_palnik_gratis.htm

Ale nie wiem czy chce mi się kupować 4 paczki dla jednego gratisu (palnika), chociaż wygląda on na dobre rozwiązanie. Jak ktoś ma jakieś propozycje to niech piszę.

EDIY

730 °C wystarczy, czy to lutowanie twarde ?

Link do komentarza
Share on other sites

Przejdź się do Leroy Merlin czy innej Castoramy - mają tam dział poświęcony spawaniu. Znajdziesz i palnik (ładowany gazem jak od zapalniczek), i stop do lutowania aluminium - zapłacisz znacznie mniej. I przeczytaj regulamin - nowe punkty poświęcone linkom z aukcji.

Link do komentarza
Share on other sites

To już nie jest link 🤣 A wyprawę do Leroya planuję od dawna więc palnik jest kolejnym punktem na mojej dłuuuugiej liście.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Bardzo śmieszne, przy następnym takim zachowaniu poleci ostrzeżenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Tnę laminat tanią miniszlifierką już kilka lat, a jeszcze ani razu tarcza mi się nie zakliszczyła...
ja mam takie coś: http://sklep.avt.pl/p/pl/481771/wiertarka+miniaturowa.html

Do tego bezwzględnie zasilacz komputerowy, lub jakiś mocny, ale komputerowy jest w tym wypadku najtańszy i wystarczający przy 12V.

A może bardziej warto to:

http://sklep.avt.pl/p/pl/481779/wiertarka+miniaturowa++akcesoria.html

Ja kupiłem takie coś, jak poleca Kulpina. Tanie było, nie chciałem się rzucać na drogie rzeczy od razu.

Ciąć się tym niespecjalnie daje - trzpień trzymający tarczkę wysuwa się z obudowy przy oporze na ciętym materiale. Generalnie, mało stabilności tarczki do równego cięcia.

Co do wiercenia, to w laminacie wierci się w miarę komfortowo wiertłami nie większymi niż 2. Przy 2.5 są już problemy, a na wwiercenie się wiertłem o średnicy=3 brakuje już mocy.

W dodatku, wkładki mocujące w miniwiertarce mają krótką powierzchnię styku z wiertłem, w związku z czym dłuższe wiertła prawie zawsze siedzą minimalnie krzywo.

Ogólnie, na moje potrzeby wystarczy, ale w przypadku tej miniwiertarki sprawdza sie zasada, "jaka cena, taki towar" 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.