Skocz do zawartości

Czy czeka nas koniec internetu mobilnego w Polsce?


Komentator

Pomocna odpowiedź

2 godziny temu, Harnas napisał:
16 godzin temu, deshipu napisał:

Szkoda, że potrzeby długofalowe, takie jak ochrona środowiska, ograniczanie ryzyka zachorowań, planowanie przestrzenne czy też nawet wygoda użytkowników są zaspokajane mniej chętnie, niż krótkowzroczna potrzeba zarabiania jak największej ilości pieniędzy w jak najkrótszym czasie.

Że co? Produkowanie nowych BTS degraduje środowisko, zużywa energie a i tak za pare lat taki BTS będzie przestarzały. Do tego im mniej BTS tym mniej zeszpecony krajobraz. Więc może poza chorobami, co nie jest jednoznaczne, wychodzi że operatorzy dbają o to co określiłeś "potrzebami długofalowymi". Wygoda czy też jakość prawie zawsze jest ściśle powiązana z ceną. Więc jeśli ludziom pasuje taka jakość/cena i nie uciekają do konkurencji to jest dobrze. Można nawet podciągnąć mniejszą jakość usług o dbanie o zdrowie - im mniejsza wygoda tym mniej klientów - tym mniej promieniowania EM.

Weź sobie odpuść taką hipokryzję. Ani to zabawne, ani do dyskusji nic nie wnosi.

Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, zook napisał:

czy standart wifi przewiduje odpowiednio szybkie przełączenie między stacjami 'bazowymi'. W sensie jedziesz 60 km/h

Nie mam pojęcia. Ale zauważ że tam gdzie zagęszczenie ludzi jest największe, czyli jakieś centra miast, olbrzymia większość ludzi porusza się dużo wolniej.

Link do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, Harnas napisał:

W Orange (Netia chyba też tak ma) tak właśnie jest. Fizycznie leci jednym "kablem" ale nie zalicza się do pasma głównego użytkownika.

W UPC też jest taka opcja: https://www.upc.pl/internet/poznaj/wi-free/ Pytanie tylko jak wiele osób z tego korzysta. Sam mam internet od UPC w domu już dobre kilka lat, a nawet nigdy nie myślałem, aby gdzieś na wyjeździe skorzystać z tej usługi (właściwie o niej zapomniałem). Może warto jednak sprawdzić 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Kiedyś słyszałem od człowieka pracującego dla jednej z sieci komórkowych że mieli w planach połączyć część BTSów światłowodami celem odciążenia ruchu bezprzewodowego między nimi. Było to w czasie kiedy o LTE było marzeniem.

Koleś miał dość dużą wiedzę techniczną na temat sieci. 

Ciekaw jestem jak to się skończyło i czy to ma jakiś większy sens. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

17 godzin temu, Treker napisał:

W UPC też jest taka opcja: https://www.upc.pl/internet/poznaj/wi-free/ Pytanie tylko jak wiele osób z tego korzysta. Sam mam internet od UPC w domu już dobre kilka lat, a nawet nigdy nie myślałem, aby gdzieś na wyjeździe skorzystać z tej usługi (właściwie o niej zapomniałem). Może warto jednak sprawdzić 😉

Ja korzystam i działa bardzo dobrze — w zasadzie w całym mieście mam Internet. Tylko to nie w Polsce.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.