Skocz do zawartości

BluePill zewnętrzne zasilanie


wjcust

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie,

mam problem z zasilaniem płytki BluePill. Otóż wykorzystuje rejestr przesuwny i zegar RTC, na kolejnych wyjściach rejestru sygnał ma się pojawiać co sekundę. Gdy podepnę płytke przez St-Link v2 to wszystko działa jak należy, ale gdy podpinam przez złącze microUSB z tej płytki czy też z zewnętrznej przetwornicy 5V do pinu 5V na płytce to diody które są na wyjściu rejestru w ogóle się nie zaświecą, albo zaświecą się dwie na raz.. dodam, że używam tylko dwóch diod aby nie ciągnąć za dużo prądu, jedna jest podłączona do 2 pinu rejestru przesuwnego a druga do 4 pinu, to znaczy że po zapaleniu pierwszej z nich, druga powinna się zapalić w odstępie dwóch sekund (i tak się dzieje przy zasilaniu z programatora ST-LINK v2).

 

Link do komentarza
Share on other sites

Skoro nie wysiliłeś się nawet, żeby zamieścić jakikolwiek schemat, to jedyne co mogę ci w tej sytuacji poradzić to zmierzenie wszystkiego i wyciągnięcie z tego jakichś wniosków.

Ale podejrzewam, że po prostu nie podłączyłeś/ściągnąłeś/podciągnąłeś jakichś nóżek i masz antenę łapiącą losowe wartości z powierza gdzieś. Niestety bez schematu to mogę sobie powróżyć z fusów.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wrzuciłem schematu w poście bo nie mam go na tym urządzeniu z którego go pisałem. Wrzucę jak tylko będę na tamtym komputerze, czyli pewnie gdzieś jutro wieczorem. 

Kolejne pytanie czy to możliwe, że przy takich samych połączeniach, z tą różnicą że są inne źródła zasilania, raz działa jak należy a raz nie. Jeśli tak to co może być tego przyczyną. Nie jestem profesjonalistą a raczej samoukiem, dlatego zastanawiam się czy przy innym źródle zasilania dla tej płytki muszą być spełnione jakieś dodatkowe warunki. Na STMy dopiero się przesiadłem a na AVRach takich problemów nie miałem.

Schemat wrzucę tak szybko jak będę mógł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, wjcust napisał:

olejne pytanie czy to możliwe, że przy takich samych połączeniach, z tą różnicą że są inne źródła zasilania, raz działa jak należy a raz nie.

Oczywiście, że tak 🙂 Jeśli jedno zasilanie jest mniej wydajne lub niestabilne to mocne wahania napięcia na wejściu mogą wpływać negatywnie na działanie układu. Problemy z zasilaniem to bardzo częsty "generator" błędnego działania układów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sprawdź jakie napięcie dostajesz za regulatorem 3.3V, dla mnie jest tu razem ze swoja otoczką głównym podejrzanym. Cena tej płytki <1.5$ nie wzięła się znikąd, mam ich kilka i raz USB nie łączy, raz piny krzywe, ludzie piszą, że te procki to w ogóle jakaś podróbka STM. No ale jakoś tam ostatecznie to działa. Niestety na początku jest to problem gdy nic nie wiesz - bo nie wiesz czy źle podłączasz, źle programujesz, czy płytka do bani. Ostatnio też się okazało, że i narzędzie do konfiguracji CubeMX bywają wadliwe, no jeszcze koła, szyny i podwozie...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.