Skocz do zawartości

Problem z klonem arduboy


Maciokeks

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry mam problem z klonem arduboyem którego sam zbudowałem. Problem występuje podczas kompilacji programu i wyskakuje taki błąd. Gierkę pobierałem z tej strony https://github.com/TEAMarg/ID-46-Arduventure/releases/tag/v1.0 i przeniosłem folder ARDU_AB na pulpit z tymi plikami i podczas wgrywania wywala mi taki błąd. Mikro-kontroler to arduino nano wraz z oled 128x64. Z góry będę wdzięczny 🙂

 

In file included from c:\program files\windowsapps\arduinollc.arduinoide_1.8.21.0_x86__mdqgnx93n4wtt\hardware\tools\avr\avr\include\avr\io.h:99:0,

                 from c:\program files\windowsapps\arduinollc.arduinoide_1.8.21.0_x86__mdqgnx93n4wtt\hardware\tools\avr\avr\include\avr\pgmspace.h:90,

                 from C:\Program Files\WindowsApps\ArduinoLLC.ArduinoIDE_1.8.21.0_x86__mdqgnx93n4wtt\hardware\arduino\avr\cores\arduino/Arduino.h:28,

                 from C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.h:5,

                 from C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp:1:

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp: In function 'void TIMER4_OVF_vect()':

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp:4:24: error: 'OCR4A' was not declared in this scope

   ATMLIB_CONSTRUCT_ISR(OCR4A)

                        ^

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp:4:3: note: in expansion of macro 'ATMLIB_CONSTRUCT_ISR'

   ATMLIB_CONSTRUCT_ISR(OCR4A)

   ^

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp: In member function 'void ATMsynth::play(const byte*)':

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp:112:3: error: 'TIMSK4' was not declared in this scope

   TIMSK4 = 0b00000000;// ensure interrupt is disabled

   ^

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp:127:3: error: 'TCCR4A' was not declared in this scope

   TCCR4A = 0b01000010;    // Fast-PWM 8-bit

   ^

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp:128:3: error: 'TCCR4B' was not declared in this scope

   TCCR4B = 0b00000001;    // 62500Hz

   ^

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp:129:3: error: 'OCR4C' was not declared in this scope

   OCR4C  = 0xFF;          // Resolution to 8-bit (TOP=0xFF)

   ^

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp:130:3: error: 'OCR4A' was not declared in this scope

   OCR4A  = 0x80;

   ^

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp: In member function 'void ATMsynth::stop()':

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp:152:3: error: 'TIMSK4' was not declared in this scope

   TIMSK4 = 0; // Disable interrupt

   ^

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp: In member function 'void ATMsynth::playPause()':

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp:159:3: error: 'TIMSK4' was not declared in this scope

   TIMSK4 = TIMSK4 ^ 0b00000100; // toggle disable/enable interrupt

   ^

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp: In function 'void ATM_playroutine()':

C:\Users\macio\Documents\Arduino\libraries\ATMlib-master\src\ATMlib.cpp:424:9: error: 'TIMSK4' was not declared in this scope

         TIMSK4 = 0; // Disable interrupt

         ^

exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Arduino Nano.

 

Link do komentarza
Share on other sites

@Maciokeks, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

1 godzinę temu, Maciokeks napisał:

Dzień dobry mam problem z klonem arduboyem którego sam zbudowałem.

Może powiedz w takim razie co dokładnie zbudowałeś - bez tego trochę ciężko oceniać w ciemno 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.