Skocz do zawartości

Problem z Raspberry Pi 4 - brak sygnału HDMI


damiancio13

Pomocna odpowiedź

3 godziny temu, damiancio13 napisał:

Pokazuje się tęcza oraz malinka powitalna lecz po chwili ekran gaśnie i pokazuje brak sygnału.

A zdąży pokaż się coś systemowego czy tęcza to "najdalej" z tego co widzisz? Próbowałeś się łączyć zdalnie z malinką przez SSH lub VNC?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

25 minut temu, Treker napisał:

A zdąży pokaż się coś systemowego czy tęcza to "najdalej" z tego co widzisz? Próbowałeś się łączyć zdalnie z malinką przez SSH lub VNC?

Do tego etapu jeszcze nie doszedłem narazie spróbuje wgrać system od nowa na SD. Wcześniej byłem w stanie wychwycić te 3 maliny przy bootowaniu lecz teraz kompletnie nic nie pokazuje na ekranie. 
 

 

1 godzinę temu, Treker napisał:

@damiancio13 witam na forum 🙂 

Dzięki za powitanie 😄 

Link do komentarza
Share on other sites

Daj znać jak pójdzie z nową (lub tą samą kartą) 🙂 Raspberry Pi 4 jest na tyle nowym produktem, że nie można jeszcze wykluczać ewentualnych problemów sprzętowych z platformą. Nie słyszałem jednak, aby ktoś zgłaszał problem tego typu. Jak rozumiem z TV łączysz się kablem microHDMI, który był w zestawie, tak?

Link do komentarza
Share on other sites

@damiancio13 czyli otrzymujesz tylko tęczę i nic więcej? Czy RPi było w obudowie i możemy śmiało wykluczyć jakieś przypadkowe zwarcie? Możesz dla testu pójść dalej i spróbować połączyć się zdalnie przez SSH z malinką?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

aktualnie nie otrzymuje żadnej oznaki na ekranie. Nie jestem w stanie tego zrobić ale zaraz spróbuje polaczyc się i zainstalować system przez uart . I tak Rpi było w obudowie od forbot z kursu

Edytowano przez damiancio13
Link do komentarza
Share on other sites

@damiancio13 komunikacja przez UART pozwoli Ci sprawdzić czy system rusza, alternatywnie można jeszcze sprawdzić połączenie przez SSH. Jeśli to nie przyniesie pożądanego efektu to chyba będziesz musiał zgłosić reklamację w Botlandzie - na pewno szybko pomogą rozwiązać ten problem i sprawdzą Twoje RPi 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

20 minut temu, damiancio13 napisał:

lecz znowu ten sam problem

Ale masz podłączony HDMi?

Ostatnio odkryłem (mam nadzieję że to tylko mój wymysł, powtarza się jednak na 3 różnych płytkach RPi 4) problem w którym nie można jednocześnie używać WiFi i HDMI. Dopóki nie odłączę kabla niewazne czy zwykłego czy z przejściówka to nie można połączyć się z żadną siecią. W momęcie odłączenia kabla, prawie natychmiastowo RPi łączy się z siecią...

Z kolei jeżeli podłączę RPi do zasilania bez monitora, to w kilka sekund łączy się z siecią bez żadnych utrudnień.

Może spróbuj przerzucić na kartę SD ssh, hasło do WiFi i pracować jedynie przez SSH, bez monitora. Jeżeli koniecznie potrzebujesz pulpit to z VNC. Tak by nie podpinać monitora po HDMI, bo wydaje mi się, że tam jest jakiś problem.

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.