Skocz do zawartości

Problem z Raspberry Pi 4 - brak sygnału HDMI


damiancio13

Pomocna odpowiedź

No właśnie dziwna sprawa tym bardziej, że oba wyjścia nie działają. Nic nie mieszałem w oprogramowaniu działało wszystko jak chciałem więc nie było potrzeby. Czy mogło coś od TV pójść? Zainstalowany był Libreelec sterowany pilotem poprzez HDMI CEC.

Link do komentarza
Share on other sites

@An_drzej przyznam, że nie kojarzę, aby ktoś wcześniej opisywał taki problem. Ciężko tutaj coś zdalnie doradzić, ale oczywiście jest możliwe, że wyjścia po prostu się zepsuł (od jakiegoś przepięcia, wyładowania elektrostatycznego albo czegoś jeszcze innego). Nie jestem jednak w stanie nic tutaj doradzić - może ktoś inny napotkał podobny problem i będzie mógł pomóc. W każdym razie, jeśli na innym RPi wszystko działa poprawnie to raczej nie liczyłbym, że uda się jako nagle przywrócić działanie wyjść HDMI na tej felernej malince.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Ktoś ma pomysł dlaczego RPi4 nie daje obrazu przez HDMI? Widziałem, różne propozycje z dopisywaniem kodu do pliku config, bezskutecznie. Pojawia się chwilowo obraz i potem następuje brak sygnału. Jednego dnia w jakiś "cudowny" sposób udało mi się podłączyć do monitora. Problem jednak wraca jak boomerang. Dodam, że najnowszy system 64-bitowy na karte sd zainstalowałem przez Rasberry Pi Imager. RPi generalnie działa, gdyż przez konwerter UART się normalnie komunikowałem (komunikacja laptop - RPi).

Edytowano przez Tymoteus
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
12 minut temu, Tymoteus napisał:

Ktoś ma pomysł dlaczego RPi4 nie daje obrazu przez HDMI? Widziałem, różne propozycje z dopisywaniem kodu do pliku config, bezskutecznie. Pojawia się chwilowo obraz i potem następuje brak sygnału. Jednego dnia w jakiś "cudowny" sposób udało mi się podłączyć do monitora. Problem jednak wraca jak boomerang. Dodam, że najnowszy system 64-bitowy na karte sd zainstalowałem przez Rasberry Pi Imager. RPi generalnie działa, gdyż przez konwerter UART się normalnie komunikowałem (komunikacja laptop - RPi).

Z czego zasilasz malinkę? Zasilacz 3A na malinkę i monitor to trochę za mało (napięcie nie jest stabilne i malinka potrafi się zresetować).

Edytowano przez H1M4W4R1
Link do komentarza
Share on other sites

Treker
Ta treść została wynagrodzona przez moderatora!

Tymoteus otrzymał odznakę: "Odkrywca (podanie odp. na własne pytanie)"

Dobra, nie było tematu. Powód był bardziej banalny niż sądziłem. Obudowa jest po prostu ociupinke za szeroka i kabel nie wchodził do końca. Rada dla tych co też nie mogą się połączyć: Nawet jeśli włącza Ci się początkowy obraz systemu to nie musi oznaczać, że kabel HDMI wszedł do końca. A ja byłem przekonany, że to kwestia software'owa... i wklejałem kolejne linijki kodu:)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.