Skocz do zawartości

Problem z Raspberry Pi 4 - brak sygnału HDMI


damiancio13

Pomocna odpowiedź

Nie wiem o co chodzi ale gdy po prostu włączę go i wyłącze przez uart a później normalnie podłączę przez hdmi to działa normalnie. Niby okej ale nie widzi mi się ciagle podłączać go do laptopa żeby się odpalił. Wie ktoś o co może chodzić ? 

Link do komentarza
Share on other sites

Hm dziwna sprawa, nie powinno tak być. A co jest Twoim ekranem? Używasz jakiegoś telewizora czy monitora? RPi4 jest nowe i wiele może się jeszcze dziać, ale nikt inny jeszcze nie zgłaszał takiego problemu. Zrobimy jeszcze u siebie testy i sprawdzimy dziś identyczny scenariusz 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 16.07.2019 o 21:06, damiancio13 napisał:

Tak wyłączyłem poprzez kliknięcie w shutdown. Próbowałem tez drugiego portu.

Testowałem to na 2 Raspberry 2 i 4 GB i nie miałem problemów.

Drugi port nie przyda ci się, bo obraz idzie domyślnie na port 0 (bliżej kabla zasilania).

A masz najnowszy system? Od wydanie RPi 4 pojawiły się 2 wersje systemu, testowałem na tej z 10.07.2019.

Może sprawdź czy jak masz pulpit itd to zamiast wyłączać z przycisku shutdown z menu, otwórz terminal i zamknij poleceniem

sudo shutdown now

Wiem, że to tak trochę na około, ale jestem ciekaw czy będzie różnica. Najwyżej napiszesz skrypt na pulpicie do zamykania tą komendą i będzie śmigać 😄

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć nie poradziłem sobie z tym ale trochę poszukałem i dowiedziałem się ze możliwe jest ze wersja 1gb która posiadam ma taki problem a wersje z większa ilością ramu nie maja tego problemu. Jedyne rozwiązanie które mi pomaga to najpierw zwykle włączenie maliny przez uart i wyłączenie. Po tym zabiegu odpalenie przez hdmi normalnie działa. 

Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, damiancio13 napisał:

dowiedziałem się ze możliwe jest ze wersja 1gb która posiadam ma taki problem a wersje z większa ilością ramu nie maja tego problemu.

Ciekawy trop 😉 Mamy różne wersje RPi to sprawdzimy. @Gieneq na pewno chętnie się tym zajmie na początku tygodnia 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker dziękuje za odpowiedź. Tylko ja nie mam problemu jak narazie z wifi. Malinę mam ustawiona na mode hdmi chyba 82 próbowałem także 15 i 16. Wifi działa normalnie na malinie ponieważ przez jej IP łącze się przez VPN. Problem u mnie jest taki ze nie pokazuje żadnego ekranu na tv.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak masz zwykłego Raspbiana to obraz się nie włączy jeżeli zanim wepniesz zasilające USB nie wetkniesz kabla w HDMI. Takiego czegoś nie ma na NOOBSie.

Możesz podesłać zawartość plików konfiguracyjnych, config.txt ?

Link do komentarza
Share on other sites

@jakubortyl witam na forum 🙂 Czy masz pewność, że cała reszta działa poprawnie? Tj. możesz zdalnie komunikować się z RPi? Próbowałeś podłączyć kabel HDMI do Raspberry Pi bez założonej obudowy (aby mieć pewność, że wszystko dobrze styka)?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.