Skocz do zawartości

Ceny a jakość serw


KD93

Pomocna odpowiedź

OK, chyba kupię dwa serwa T9, jak myslicie, dadzą sobie radę z taką kamerką:

Klik

lub ewentualnie

Klik2

Osobiście stosuje w swoim światłolubie 2 serwa Turnigy TG9 i bez problemu napędzają robota, więc z kamerą też powinno sobie takie serwo bez problemu poradzić.

Link do komentarza
Share on other sites

profesorek, piszesz głupoty (chociaż nie zawsze tak jest, ale zazwyczaj się to sprawdza).

Nie chodzi o serwa do robotów tylko do nauki obsługi (programowania) i sterowania kamerą. I chodziło głównie o wielkość i siłę, wolę sobie dopłacić 12zł i mieć mocniejsze standardy zamiast mikro serw. Różnica między tymi serwami jest mniej więcej taka jak między maluchem a polonezem, musi więc być i różnica w cenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Przetestowałem serwo od BoBBy'ego, prawie wszystko działa w porządku. Użyłem Config Servos, i juz wiem dlaczego wszyscy na to najeżdżają, serwo chodzi jak chce. Ale znalazłem na to sposób. Wystarczy elektrolit 100uF przy zasilaniu serwa. Bez niego serwo powoduje reset uC, serwo wariuje a uC po jakimś czasie się zacina, zorientowałem się po tym, jak zrobiłem program w którym przy komunikacji przez RS232 wysyłałem wartość, po czym prośba o ponowne podanie wartości wracała 5 razy 😋 Z czego połowa to były krzaczki.

Jedyny problem mam taki że kiedy serwo dojdzie do granicy, to "tyka", nie wiem czy mnie zrozumienie, ale ciągle "uderza" o ogranicznik, próbuję to wyeliminować 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jest to spowodowane tym, że podajesz mu żeby obróciło się do pozycji, która jest poza jego zakresem. Za krótkie lub za długie impulsy. Wtedy bije ogranicznik. Mikroserwa potrafią nawet same się uszkodzić (wyłamać ogranicznik), więc trzeba ostrożnie z tymi czasami. Żeby to wyeliminować musisz zmniejszyć zakres pracy serwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.